←  Xperia M2 | M2 dual

Sony.yt - International Sony Forum

»

Xperia M2 unboxing

timmi's Photo timmi 14 Nov 2014

Cześć, zapraszam was do obejrzenia rozpakowania M2 

 

1.Pudełko

Attached File  PB140075.JPG   297.89K   1 downloads

Attached File  PB140074.JPG   289.05K   1 downloads

2.Telefon

Attached File  PB140069.JPG   393.03K   1 downloads

Attached File  PB140070.JPG   390.66K   1 downloads

3.Wyposażenie

ładowarka EP800

Attached File  PB140078.JPG   364.8K   1 downloads

kabel USB EC450

Attached File  PB140077.JPG   404.64K   1 downloads

słuchawki MH410C

Attached File  PB140080.JPG   340.5K   1 downloads

 

 

 

na koniec porównanie ze starszą M

Attached File  PB140081.JPG   265.11K   1 downloads

Attached File  PB140083.JPG   271.54K   1 downloads

 

 

Quote

Jurij's Photo Jurij 15 Nov 2014

Super, dzięki za wstawienie :) A jakąś kartę pamięci dali w zestawie? Jak wrażenia z pierwszych dni użytkowania?

Quote

timmi's Photo timmi 15 Nov 2014

Jak wrażenia ? W porównaniu do T to co daje się odczuć to rozdzielczość troszkę gorsza jest a dali większy ekran szkoda,że tego HD nie dali.Na duży plus bateria dłużej wytrzymuje niż w T.

Quote

Erin's Photo Erin 15 Nov 2014

się rozpisał...

 

moim zdaniem HD w tak małych ekranach jest bez sensu... no ale ja się nie znam ;)

Quote

Jurij's Photo Jurij 15 Nov 2014

Hmm no 4,8" ekranu nie nazwałbym małym, to raptem 0,2" mniej od flagowej Z-ki i 0,4" mniej od flagowców Z1, Z2 i Z3 ;) Ale pewnie gdyby była rozdzielczość Full HD, to bateria by krócej trzymała :)

Quote

First's Photo First 15 Nov 2014

Dokładnie, 4,8" to nie tak mało, także rozdzielczość HD by była optymalna [720p] :)

 

Tak swoją drogą, to Sony mogło by zredukować ramki w swoich modelach... nie tylko w tych z Z3 w nazwie :P

Quote

Jurij's Photo Jurij 15 Nov 2014

Xperia ZL ma małe ramki ;) Z resztą co kto lubi... Jak dla mnie to zbyt duży kolos, który nie wyróżnia się niczym specjalnym. Ani żadnego fajnego designu ten model nie posiada, ani żadnych dodatków w postaci diod wielobarwnych czy funkcji, ani nawet kolorystyki oryginalnej... Ale jeśli właściciel jest zadowolony, to w porządku ;)

Quote

faflak's Photo faflak 16 Nov 2014

To i ja coś dołoże :) plastikowa klapka ... dla jednych plus, dla innych minus za odkształcenia choćby. Od flagowców różni ja jeszcze cena części zamiennych. Potłuczesz dotyk - wymienisz go samemu bez specjalistycznego sprzętu :). Fajny telefon ale za duży jak dla mnie 

Quote

timmi's Photo timmi 26 Nov 2014

No fakt przesadzili z rozmiarami g2 mini który ma ekran 4,7 a wymiarami jest porównywalny z T.

Quote

timmi's Photo timmi 30 Nov 2014

Albo zrobili to po to,żeby dobrze udawała Z series... fakt z zewnątrz jej to dobrze wychodzi...

Quote

Jurij's Photo Jurij 30 Nov 2014

One wszystkie w wersji czarnej są nie do odróżnienia dla szarego użytkownika telefonów. Jedynie jeśli ktoś się tym naprawdę interesuje, dostrzeże różnice... Podzespoły są w nich na tyle mocne, że podczas użytkowania także różnic nie będzie, no chyba że ktoś sobie uruchomi jakiś benchmark... Dowiem się wreszcie czy dodają teraz kartę pamięci w zestawie czy nie? :P

Quote

timmi's Photo timmi 30 Nov 2014

Oj sorki zapomniałem napisać o tej karcie pamięci :( niestety nie dali  ostatnie xperie jakie miałem z kartą to Mini Pro czy Arc S choć w E widziałem nawet po 4GB, a szkoda, zawsze jakiś miły dodatek, folię też mogliby dać (do mini pro dawali, nie wiem jak arc s bo kupiłem używkę).Po tak krótkim czasie stwierdzam,że nie wiele jest zmian a szkoda bo po ok 2 latach liczylem na coś więcej(po przesiadce z Arc S na T było tego sporo i cieszyło bardziej),daje się we znaki też jego "klockowatość"dodatkowe rozmiary doklada etui ,można było śmiało zrobić mniejszą.Ostatnio pojawiła się aktualizacja z 4.4.2 do 4.4.4 i o ile w przypadku Z2 było już widać powiew świeżości tak tutaj zmienił się tylko numerek.Ogolnie jestem zadowolony LTE i długi czas pracy baterii to spory plus ale do flagowców się przyzwyczaiłem np do podziałki HD czy innych gadżetów.Z1 compact bym chętnie się zainteresował smuklejsza ale kosztuje co najmiej takie 2 "eMdwójki"

Quote

Jurij's Photo Jurij 30 Nov 2014

Szkoda, na szczęście karty pamięci są teraz tanie i zakup chociażby 32GB to nie problem. A jak z wydajnością tego Snapdragona 400 i Adreno 305? Gry typu GTA Vice City czy GTA San Andreas działają Ci płynnie na pełnych detalach?

Quote

First's Photo First 01 Dec 2014

GTA SA potrafi sprawiać spore problemy snapdragonowi 800 (801) przy full detalach, także tutaj, to bym zadał pytanie, czy w ogóle działa płynnie (na jakichkolwiek ustawieniach ;) po najmniejszym oporze)


Edited by First, 01 December 2014 - 12:30.
Quote

timmi's Photo timmi 01 Dec 2014

Vice city nie sprawdzałem ale sprawdziłem, san andreas i sa lagi na ustwaieniach takich po zainstalowaniu gry, dla porównania w t na takich samych ustawieniach jest płynnie o.O.Z tego co widziałem na yt ma low działa płynnie ja tego nie sprawdziłem, bo nie chciałem się bardziej irytować.Kolory na M2 ładniejsze niz w T.Oczekiwałem więcej po przesiadce ale nie odczuwam roznicy.
Edited by timmi, 01 December 2014 - 12:51.
Quote

timmi's Photo timmi 30 Jan 2015

Takie dłuższe podsumowanko ,używałem jej aż 3 tygodnie i sprzedałem z kilku powodów ale o tym później.Najpierw zacznę od plusów:

 

 

  • długi czas pracy na baterii - przy 10h godzinach używania internetu w LTE było 80% baterii
  • LTE
  • Android 4.4(za wiele nie wniósł nowego w porównaniu do 4.3, który był przedtem jak i w kliku starszcyh modelach tj.T,V,SP,M)

i to chyba na tyle.Teraz przejdę do wad(te które mnie zraziły do tego modelu):

  • ekran - duży, kolory ładne ale rozdzielczość 540x960 facepalm.gif daje się odczuć.W porównaniu do starszej M ma gorszy ekran wg mnie.
  • głośnik - jeśli słuchać samego głosu to jest ok ale muzykę zniekształca co zauważyłem, że z każdą aktualizacją było lepiej więc może bd jak w przypadku T gdzie dopiero na 4.3 grała głośniej i lepiej jakościowo jak i na głośniku i na słuchawkach.Tu tak samo starsza "eMka" spisuje się lepiej.
  • aparat - niezbyt dobry,potrafiły występować szumy w zdjęciach zrobionych w dobrych warunkach oświetleniowych(słoneczny dzień)
  • klawiatura - mała, niewygodna, działająca z opóźnieniem.Na tak duży telefon dali malutką klawiaturę, pisanie na niej było porównywalne do pisania na ekranowej w mini pro  z tym,że tam nie było lagów przy kasowaniu czy przełączaniu się na tryb gdzie są cyfry i znaki dodatkowe.
  • zbyt duże ramki - dużo wolnej niezagospodarowanej przestrzeni, spokojnie można było zrobić ją wielkości Xperii T przy takim samym ekranie.Te ramki może i się czepiam ale jakoś w nowych modelach wypadało by odchudzić,taki konkurent M2 - G2Mini ma 4,7 ekran ale jest ciut mniejsza do xperii T (brawo dla LG za kompaktowość).Przez to telefon staje się niewygodny w użytkowaniu a jeszcze gorzej przy noszeniu w kieszenii.Ale dla porównania Xperia E3 też dali duże ramki i dużo miejsca niepotrzebnego przez co jest większa od Xperii T a ma 4,5 ekran.
  • Gry - o ile jakies takie proste działają dobrze tak np. GTA San Andreas klatkuje na średnich i płynniej można grać na low detalach.Dla porównania Xperia T na srednich działa lepiej niż na M2.
  • drobne bugi w sofcie np.na zablokowanym ekranie po przytrzymaniu włącznika włączał się dzwięk wiadomości sprawdzałem na innych M2 i M2 aqua i to samo występowało.

I to chyba na tyle.Być może gdybym przesiadał się z poprzednich modeli tj. wildfire s, mini pro czy arc s nie zauważyłbym tylu minusów ale z xperii T z flagowego modelu na średnią półkę nawet po 2 latach róznicy między nimi da się odczuć kompromisy.Ale wróciłem do T póki co zostanie przy niej na dłużej i zmienie jak będę musiał.Może do tego czasu w średniej półce pojawi się coś co ma ekran HD(była SP ale to starszy model i porównywalny do T więc bezsensu zmieniać) czy dobry głośnik.Albo lepiej na Z series.


Co do wyposażenia to też się nie popisali o ile ładowarka i kabel usb nie ma co narzekać tak na słuchawki już trzeba.Czy aż tak trudno dorzucić dokanałowe np mh650 albo mh610 ? Moim zdaniem nie a to by bardziej kuszące przy wyborze telefonu dla niektórych.Karty pamięci ani folii też nie ma co szukać.



Pytanie czy warto kupować ?Zależy kto czego wymaga.Teraz można je kupić w okolicach 500zł.W podobnej cenie można dostać Xperie Z,która mimo że ma półtora roku ma lepsze parametry i zapewnonią akutalizację do androida 5.0.
Teraz osobiście wolałbym xperie M gdyż jest zgrabniejsza, ma lepszy ekran i głośnik i wygodniej się pisze na niej. 

Quote

faflak's Photo faflak 31 Jan 2015

 

 

Karty pamięci ani folii też nie ma co szukać.

Jak nie przecież producent nakleja folie nawet z tyłu  :D

Quote

Jurij's Photo Jurij 31 Jan 2015

 

Czy aż tak trudno dorzucić dokanałowe np mh650 albo mh610 ? Moim zdaniem nie a to by bardziej kuszące przy wyborze telefonu dla niektórych.

 

No fakt, za czasów Sony Ericssona :se: było to nie do pomyślenia. Nawet low-endowy W200 dostał w zestawie słuchawki i kartę pamięci. Co prawda było to tylko 128 MB ale jednak. Z jednej strony trochę pazerność Sony wychodzi na jaw, bo w zestawie z niezbyt tanim telefonem nie dodaje w zasadzie nic. A z drugiej strony... Jeśli mieliby dorzucić kartę 2GB żeby potem Ci gdzieś zalegała bo i tak sobie kupisz 32 czy 64GB memorkę, to jaki jest w tym sens? To samo ze słuchawkami. W sumie Sony daje Ci wybór czy chcesz dokanałowe na kabelku czy bezprzewodowe :) Teraz te akcesoria są tanie, wiec nie ma problemu.

 

Mimo wszystko dzięki za podzielenie się z nami swoimi wrażeniami z użytkowania Xperii M2 D2303 :)

Quote

timmi's Photo timmi 31 Jan 2015

Oj nie ma problemu ;).A co do akcesoriów to mimo, że tanie to jest ale żeby zbajerować klienta to lepiej dołożyć

Quote

timmi's Photo timmi 03 Feb 2015

 

 

Jak nie przecież producent nakleja folie nawet z tyłu   :D

Taką dał, że się odkleja sama taka byle była, na parę dni i odpada a nie taka normalna co wytrzymuje długo

Quote