←  IT Zone

Sony.yt - International Sony Forum

»

Jaki darmowy antywirus na PC?

Zablokowany

First - zdjęcie First 16 wrz 2014

Witam,

Jako że jutro kończy mi się subskrypcja na nortona ( miałem licencję na rok...) potrzebuję w miarę szybko wybrać jakiś inny antywirus, z tym, że teraz darmowy (wcześniej też był "darmowy", bo dostałem licencję razem z laptopem :P ).

Także, jakby ktoś mi pomógł wybrać coś dobrego to byłbym wdzięczny :)

 

Jakby ktoś pytał, to ma on działać na Lenovo Y580 i Win 8.1

 

Pozdrawiam.

Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 16 wrz 2014

Jako że nie jestem zwolennikiem tego typu zamulaczy to powiem krótko - wywal nortona i ciesz się pełnią możliwości swojego laptopa :) Od czasu do czasu jak będziesz miał koszmary senne, to możesz sobie użyć skanera eset online za darmo :) Z resztą antywirus to nie wszystko, warto sprawdzać od czasu do czasu komputer programami adwcleaner i malwarebytes. Jeśli nie instalujesz podejrzanego syfu i nie wchodzisz na strony niewiadomego pochodzenia to raczej nie masz się czego obawiać :)

Odpowiedz

faflak - zdjęcie faflak 16 wrz 2014

Ja mam avasta nie jest on doskonały ale daje radę, ale tak jak Jurij napisał sam antywir nie wystarcza adwcleaner i malwarebytes wspaniale go uzupełniają :) jakos specjalnie nie zauważyłem żeby mi zmulał kompa 

Odpowiedz

First - zdjęcie First 16 wrz 2014

adwCleaner jak najbardziej jest przeze mnie używany ;)

 

Co do Twojej rady Jurij, to może i masz rację, :) ale posiadanie jakiegoś antywirusa uspokoi moje sumienie :P Poza tym nie zauważyłem, żeby norton mi zamulał system (jedynie twardziel mnie spowalnia, ale na SSD mnie nie stać :P ).

 

Po wpisaniu paru słów ;) w google znalazłem na pewnym forum kilka różnych darmowych antywirusów i z wymienionych tam zainteresował mnie AVG (Oczywiście był tam też avast, ale mam go na starym PC [którego już nie używam] i tak średnio mi odpowiadał [komunikat powtarzany co chwilę "baza wirusów została zaktualizowana" potrafił doprowadzić mnie do załamania nerwowego :D ]. Także chyba na niego bym się zdecydował, chyba, że macie jakieś przeciwwskazania.

Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 16 wrz 2014

Jeśli tak bardzo chcesz, to nikt Ci przecież nie zabroni zainstalować sobie avasta, avire, avg czy jakiegokolwiek innego syfa, utrudniającego pracę na komputerze. Tylko nie wiem po co? Znacznie istotniejsze jest robienie backupów od posiadania antywirusa. Nawet jak złapiesz wirusa i masz gdzieś backup - to antywirus Ci nie potrzebny. A jak masz tylko antywirusa, a nie masz backupu i trafisz na jakiegoś wirusa, którego ta darmówka nie obsługuje lub padnie Ci np. dysk twardy - to antywirus i tak Ci się nie przyda, bo dane przepadły ;) A skanowanie Esetem darmowym raz na miesiąc w zupełności wystarcza...

Odpowiedz

First - zdjęcie First 18 wrz 2014

No nic.. zainstalowałem wczoraj AVG.

Jakoś nie widzę, żeby mi on utrudniał życie :)

Zamykam

Odpowiedz
Zablokowany