←  Poradniki Android

Sony.yt - International Sony Forum

»

Towelroot - łatwy sposób na zrootowanie ni...

Jurij's Photo Jurij 19 Jun 2014

Witajcie,

 

Jeśli posiadacie smartphone lub tablet Sony Xperia i chcecie je zrootować (uzyskać uprawnienia super usera) - ten poradnik jest dla Was. Dzięki fantastycznej solucji od hackera Geohot (George Hotz), któremu udało się złamać zabezpieczenia (wykonać jailbreak) w konsoli PlayStation 3, możemy zrootować niemal każde urządzenie Sony Xperia za pomocą jednej prostej aplikacji!

 

Ta metoda działa na wszystkich urządzeniach z Androidem, które posiadają wersję kernela starszą niż z 3 Czerwca 2014 ( wersja Google Android 4.4.2 KitKat i starsze). Możecie za pomocą tej metody zrootować prawie każdy telefon Samsunga z Androidem, ale co najważniejsze metoda działa także ze telefonami Sony Xperia, takimi jak:  Sony Xperia S LT26, Sony Xperia TX LT29, Sony Xperia T LT30, Sony Xperia V LT25, Sony Xperia M C1904 / C1905, Sony Xperia Z C6602 / C6603 / C6606 / C6616, Sony Xperia ZL C6502 / C6503 / C6506, Sony Xperia SP (na pewno działa na systemie Android 4.3), Sony Xperia E1 D2004 / D2005, Sony Xperia E1 Dual D2104 / D2105, Sony Xperia M2 D2302 / D2303, Sony Xperia M2 dual, Sony Xperia Z1 Compact D5503, Sony Xperia Z Ultra i z pewnością na pozostałych urządzeniach. Działa także na tabletach Sony Xperia Z Tablet. Póki co stwierdzono, że metoda nie działa na najnowszym firmware modelu Sony Xperia Z1 C6903 (Android Kit Kat w wersji 14.3.A.0.757), ale możecie wgrać starsze oprogramowanie, metoda powinna zadziałać :)

 

Root za pomocą aplikacji Towelroot działa na urządzeniach z zablokowanym jak i odblokowanym bootloaderem - także możecie zrootować swój telefon bez utraty gwarancji!

 

Instrukcje jak zrootować urządzenie Sony Xperia za pomocą Towelroot:

 

1. Odwiedź stronę Towelroot:

Please Login or Register to see this Hidden Content

, kliknij na ikonkę lambdy, pobierz tr.apk na swoje urządzenie Sony Xperia.

 

Możesz także pobrać tr.apk z tego tematu:

 

Towelroot v.1.0: Attached File  tr.apk   103.07K   1163 downloads

Towelroot v.3.0: Attached File  tr.apk   110.45K   2006 downloads

 

2. Uruchom aplikację Towelroot:

 

Towelroot.png

 

i naciśnij guzik Make it Ra1n. Odczekaj ~15 sekund, Twoje urządzenie zostanie zrootowane i samoczynnie się zrestartuje.

 

3. Pobierz z Google Play aplikację Super SU:

Please Login or Register to see this Hidden Content

i zainstaluj ją.

 

Gratulacje - Twoje urządzenie Sony Xperia zostało właśnie w pełni zrootowane! Możesz teraz odwdzięczyć się autorowi aplikacji poprzez darowiznę PayPal na jego stronie i cieszyć się swoim urządzeniem Sony Xperia z uprawnieniami administratora (super usera) :) Jeśli chcesz usunąć roota, po prostu wgraj na nowo firmware za pomocą dowolnego dostępnego flashera, np. Sony Update Service, Sony PC Companion lub Flashtool .

 

Nie zapomnijcie napisać w tym temacie, jakie urządzenie Sony Xperia i z jaką wersją firmware udało się Wam zrootować za pomocą tej metody!

 

Pozdrawiam,

 

Jurij.

Quote

First's Photo First 19 Jun 2014

Root udany. :)

Xperia M

Android 4.3 ( od T-mobile, a co :P )

kompilacja 15.4.A.1.9

 

 

EDIT:

Co do usunięcia roota, to jest w tym programie też opcja unroot.

 

I jeszcze mam pytanie, czy po wszystkim można usunąć tą aplikację Towelroot? :)


Edited by First, 19 June 2014 - 21:24.
Quote

Jurij's Photo Jurij 24 Jun 2014

Myślę, że tak, skoro Xperia jest już zrootowana :) Sprawdź, a się przekonasz ;)

Quote

First's Photo First 02 Jul 2014

Tak swoją drogą, to nie wiem czemu, ale po tym znikł mi pasek pojawiający się po naciśnięciu klawiszy + / - a pojawiał się tylko mały czarny prostokąt... Why?

Quote

Jurij's Photo Jurij 02 Jul 2014

Może coś usunąłeś przypadkiem z systemu? Zawsze możesz przeflashować telefon i system będzie jak nowy :)
Quote

First's Photo First 03 Jul 2014

Sprawdzałem 2x i po odświeżeniu systemu przed rootem pasek był, a po już tylko kwadracik... 

Może to przez brand T? I don't know.

Także teraz siedzę sobie bez roota, bo i tak mi on właściwie nie potrzebny, a chciałem tylko sprawdzić czy ten sposób działa... ;) 

Quote

Jurij's Photo Jurij 03 Jul 2014

Zawsze możesz zgłosić ten problem autorowi aplikacji Towelroot :)
Quote

Erin's Photo Erin 09 Jul 2014

Sony Xperia E C1505

 

Attached File  Screenshot_2014-07-09-15-17-23.png   13.68K   15 downloads

 

 

a szkoda :(


Edited by Erin, 09 July 2014 - 14:21.
Quote

Jurij's Photo Jurij 09 Jul 2014

Cóż, jedyne co możesz zrobić w tym wypadku, to poczekać na aktualizację, lub samemu spróbować tzw. modstringów (pozmieniać co nieco ustawień aplikacji, a nóż się uda ;) ):

 

== Introducing modstrings! ==
Modstrings are a way to modify the exploit parameters for your obscure phone.
This is only if your device can't be towelrooted.

Click "welcome to towelroot v3" 3 times and enter text.

1337 method(0-3), align(0-1), limit_offset(0-8191), hit_iov(0-7), temp_root(0-1)

method: which syscall is used in the blocking thread, try them all
align: which alignment to use for the iovs, try them all
limit_offset: 0 is probably the right value here, otherwise close to the samsung value and a multiple of 4
hit_iov: which iov to overwrite to cause block
temp_root: do a temp root putting su and daemonsu in /sbin, good for HTC and Motorola, doesn't fix exploit

To fix, align and method are probably your best bet(4*2=8 values), hit_iov maybe, limit_offset if you are desperate.

== Examples ==
Most phones:   "1337 0 1 0 4 0"
New Samsung:   "1337 0 1 7380 4 0"
Temp root:     "1337 0 1 0 4 1"
Quote

Erin's Photo Erin 15 Jul 2014

żaden z w/w sposobów NIE zadziałał... francuska E się nie poddała

Quote

Grażyna Wojsiat's Photo Grażyna Wojsiat 29 Jul 2014

W moim telefonie Sony Xperia M z androidem 4.3 wszystko zadziałało, mam rota, tylko że nie mogę mimo wszystko przenosić aplikacji na kartę, ale systemowe aplikacje dało sie odinstalować. Może jeszcze coś da sie zrobic z tym przenoszeniem na kartę, było by wspaniale. Ale na razie dobre I to, oczyściło się troche pamięci. Jurij pogłówkuj jeszcze troche.

 

 

 

faflak: Poprawilem pisownie, prosze nie nadużywać wielkich liter oraz założyć osobny temat dotyczący problemu w dziale poświęconym Xperi M :)


Edited by faflak, 29 July 2014 - 16:47.
Quote

Jurij's Photo Jurij 29 Jul 2014

Do takich celów są aplikacje w Google Play np. App2SD :) Ma to z rootem jednak niewiele wspólnego...

Quote

Aquamaster's Photo Aquamaster 12 Aug 2014

Witam. Po uruchomieniu strony w telefonie i kliknięciu na ikonę Lambda aplikacja sie nie pobiera - otwiera sie natomiast strona z mnóstwem znaczków literek itp (to samo dzieje się na komputerze stacjonarnym). czy wiadomo komus o co chodzi. pozdrawiam

Quote

Jurij's Photo Jurij 12 Aug 2014

Pobierz sobie aplikację z pierwszego posta :) Wersja 3 jest nadal najnowsza ;)

Quote

Aquamaster's Photo Aquamaster 12 Aug 2014

Dzięki śliczne... wreszcie jest rewelacyjnie prosta metoda rootowania androida 4.3 (prostsza nawet od framaroot) :clapping: Wszystko u mnie zadziałało bez problemu Xperia M C1905. Tak przy okazji mam pytanie ... zainstalowałem Titanium Backup i wszelkie kopie domyslnie ładuje mi na pamięć wewnetrzną (dokładna ścieżka to : device/storage/emulated/legacy/TitaniumBackup). Jak zrobic żeby wszystkie kopie były tworzone w folderze na karcie SD? W ustawieniach aplikacji jest" Backup folder location" ale nie bardzo widzę tam możliwość zmiany folderu. Pozdrawiam

Quote

Jurij's Photo Jurij 12 Aug 2014

Jeśli masz jakieś pytanie niezwiązane z Towelrootem, załóż nowy temat w dziale swojego modelu ;)

Quote

Aquamaster's Photo Aquamaster 13 Aug 2014

Przepraszam za wrzucenie postu nie związanego z tematem... ale udało mi się juz rozwiązać problem. Pozdrawiam :zadowolony:

Quote

jerzg's Photo jerzg 17 Dec 2014

Sony xperia Z1 Compact android 4.4.4 nr kompilacji 14.4.A.0.157

Niestety proponowana metoda nie zadziałała wyskakuje informacja: This phone isin't currently supported

Quote

Jurij's Photo Jurij 17 Dec 2014

Oczywiście, że nie zadziała. Android 4.4.4 KitKat został wypuszczony znacznie później, niż ta metoda. Musisz wgrać kernel ze starszej wersji oprogramowania, zrootować telefon, wgrać kernel z obecnej wersji oprogramowania. I będziesz miał roota.

Quote

jerzg's Photo jerzg 21 Dec 2014

nie zadziała z orginalnym kernelem. Mialem zrootowany telefon i zaktua;izowałem do najnowszej wersji i koniec roota. Szukam metody na root najnowszego kernela.


Edited by jerzg, 21 December 2014 - 16:29.
Quote