←  General discussions | Ogólne dyskusje

Sony.yt - International Sony Forum

»

Darmowe doładowania telefonów na kartę w p...

Jurij's Photo Jurij 14 Mar 2014

Witajcie,

 

Jakiś czas temu zauważyłem, że na popularnych serwisach społecznościowych i różnego rodzaju portalach internetowych zaczęła pojawiać się masa spamu, reklamującego tzw. darmowe doładowania. Z reguły są to linki do tajemniczej stronki, na której po wysłaniu numeru telefonu i podaniu kodu pin otrzymacie rzekomo darmowe doładowanie 5 - 25 PLN. Co faktycznie się za tymi doładowaniami kryje? Osobiście tego nie sprawdzałem, ale zrobił to dla nas Ad Buster. Obejrzyjcie:

 

 

I nie dajcie się nabrać, bo może Was to słono kosztować ;)

 

Pozdrawiam,

 

Jurij

Quote

faflak's Photo faflak 14 Mar 2014

to sie kwalifikuje do organów ścigania nic innego

Quote

Erin's Photo Erin 15 Mar 2014

"więcej drewna, więcej drewna" przynamniej sobie pofarmił... niech nie narzeka... :rotfl:

 

 

poza tym to mam niestety sporo znajomych którym muszę te subskrypcje potem wywalać... :lotpot:

Quote

Jurij's Photo Jurij 16 Mar 2014

to sie kwalifikuje do organów ścigania nic innego

 

Ano. Firmy widma, ale jestem ciekaw bo jednak muszą tych spamerów zatrudniać, żeby wypisywali bzdety na różnych portalach i naganiali jeleni... Więc pewnie namierzenie takich nie stanowiłoby problemu :unsure:

 

 

poza tym to mam niestety sporo znajomych którym muszę te subskrypcje potem wywalać... :lotpot:

 

No to już wiesz, co im za karę pokazywać :) A ta opcja anulowania subskrypcji w ogóle działa? Wcale nie zdziwiłbym się jakby po wysłaniu smsa za 3 zł ze zleceniem anulowania tego smsy za 6-9 PLN nadal przychodziły :)

Quote

faflak's Photo faflak 16 Mar 2014

Pewnie i tak nikt tym się nie zajmie bo logiczne że jak zleci kasa z karty to doładujesz, a to jest na rękę operatorowi, jak masz abonament to pewnie dolicza jaka płatne dodatkowe usługi...

Quote

Erin's Photo Erin 16 Mar 2014

nie miałem przypadku żeby się coś nie odłączyło...
 
tutaj mały tut.. jak by ktoś nie wiedział jak to zrobić:

Spoiler

Quote

Jurij's Photo Jurij 16 Mar 2014

To działa w każdej sieci, czy tylko w jakiejś konkretnej?

Quote

Erin's Photo Erin 16 Mar 2014

Owe blokady wykonywałem w Plus i Orange, co do innych sieci, nie miałem okazji...

Quote