←  Poradniki Android

Sony.yt - International Sony Forum

»

Romaster - jak zrootować telefony Sony Xpe...

Jurij's Photo Jurij 27 Dec 2013

Witajcie,

 

Dzisiaj pokażę Wam jak szybko i sprawnie zrootować telefony Sony Xperia pracujące pod kontrolą Androida 4.0 - 4.2.2 za pomocą programu napisanego przez znanego developera the_laser. Poradnik jest przeznaczony dla urządzeń Sony zaprezentowanych w latach 2012 - 2013, pracujących pod kontrolą Androida 4.0 - 4.2.2 z wersją kernela 3.0 - 3.4. Tą metodą nie da się zrootować Androida 4.3 i nowszych wersji. Obsługiwane urządzenia: 

 

Sony Xperia 2012: Xperia acro S, Xperia go, Xperia GX, Xperia ion, Xperia J, Xperia miro, Xperia neo L, Xperia P, Xperia S, Xperia SL, Xperia sola, Xperia SX, Xperia T, Xperia TL, Xperia tipo, Xperia tipo dual, Xperia TX, Xperia U, Xperia V, Xperia VC, Xperia VL, Xperia AX

 

Sony Xperia 2013:  Xperia A, Xperia E | E dual, Xperia L, Xperia M, Xperia M dual, Xperia SP, Xperia UL, Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia Z Ultra, Xperia Z1, Xperia Z1f

 

Aby zrootować telefon Sony Xperia:

 

1. Pobierz i rozpakuj ten program: Attached File  romaster.zip   1.75MB   1264 downloads

 

2. Włącz w swoim telefonie USB debugging oraz instalację aplikacji z nieznanych źródeł. W telefonach Sony Xperia z 2013 roku należy kliknąć siedmiokrotnie na wersję jądra w informacjach o telefonie, aby włączyć USB debugging w ukrytym menu.

 

3. Podłącz kabel USB do telefonu, pozwól systemowi Windows zainstalować stosowne sterowniki (lub zainstaluj PC Companion a następnie go wyłącz) po czym uruchom plik root.cmd.

 

Ten program zainstaluje w Twoim telefonie Super Usera, busybox oraz zrootuje Twoje urządzenie. Ta metoda jest znacznie bezpieczniejsza od chińskich programów typu V-root czy Kingoroot, ponieważ nie łączy się z internetem w trakcie rootowania, nie instaluje podejrzanych aplikacji w telefonie oraz nie wysyła na chińskie serwery numeru IMEI czy innych danych z telefonu. W tym temacie możecie się z nami podzielić informacją, jaki telefon udało Wam się zrootować przy użyciu tego programu ;)

 

Pozdrawiam,

 

Jurij

 

Poradnik napisany dla forum Sony.yt, zabrania się jego kopiowania na inne witryny.
 

Quote

Erin's Photo Erin 05 Feb 2014

Xperia S, wszystko przsebiegło pomyślnie :)

Quote

paweleme's Photo paweleme 07 Mar 2014

Xperia Miro również, wielkie dzięki :)

Quote

Aquamaster's Photo Aquamaster 12 Mar 2014

Na mojej Xperii M nie zadziałało :( Proszę o pomoc !!!


Edited by Aquamaster, 12 March 2014 - 21:37.
Quote

Jurij's Photo Jurij 12 Mar 2014

A jakiej wersji firmware używasz? Jakiej kompilacji? Sprawdź w informacji o telefonie i napisz.
Quote

Aquamaster's Photo Aquamaster 12 Mar 2014

wersja androida 4.1.2, kernel version 3.4.0, numer kompilacji 15.1.C.2.8

Quote

Jurij's Photo Jurij 12 Mar 2014

Spróbuj na kompilacji 15_1_C_1_17 i potem jak się uda, zaktualizuj przez OTA (wi-fi najlepiej), ale nie po kablu. Będziesz wtedy miał najnowsze firmware i roota :)
Quote

Aquamaster's Photo Aquamaster 12 Mar 2014

Przepraszam ale jestem zupełnie "świeży" w temacie rootowania telefonu. Poczytałem w tej chwili w necie o OTA (bo wcześniej nigdy o tym nie słyszałem) i rozumiem że dzieki temu można pozyskac najnowsze aktualizacje. Jak mam dokonac aktualizacji o której piszesz .. czy mam pobrać i zainstalować specjalną aplikację (np. OTA Update Center z play store) czy tez zrobic to w inny sposób. Czy to wszystko jest bezpieczne ... mam obawy żebym nie spieprzył telefonu.

Quote

Jurij's Photo Jurij 13 Mar 2014

OTA to jest nic innego jak aktualizacja Over The Air - standardowa opcja dostępna w telefonie, w ustawieniach powinieneś mieć coś takiego jak aktualizacja oprogramowania. Albo taką aplikację w menu... W każdym razie na oprogramowaniu 15.1.C.2.8 na razie nie zrootujesz telefonu, bo firma Sony załatała taką możliwość. Niestety programiści Sony nie śpią, więc nie pozostaje nic innego jak wgrać starsze oprogramowanie 15_1_C_1_17 i je zrootować, a potem możesz przy nim pozostać lub zaktualizować właśnie przez tę opcję z menu telefonu. Jeśli aktualizacja się uda, to będziesz miał najnowsze oprogramowanie i roota. Jeśli nie, będziesz miał trochę starsze oprogramowanie i roota. Jest to jedyna opcja na chwilę obecną. Ważne jest by nie aktualizować telefonu po zrootowaniu telefonu przez kabelek (poprzez Sony Update Service, PC Companion i tak dalej) bo wtedy stracisz roota.
Quote

Aquamaster's Photo Aquamaster 13 Mar 2014

Oczywiście w telefonie mam Centrum Aktualizacji ale jedyna opcja jaka mi sie wyswietla to " W urzadzeniu zainstalowano już najnowsze dostępne aktualizacje systemu" ... i nic więcej sie nie da z tym zrobić więc jaki jest sposób na wgranie starszego oprogramowania ? Dzieki za wszystkie informacje

Quote

Jurij's Photo Jurij 13 Mar 2014

No tak, bo to jest opcja do aktualizacji oprogramowania, przydatna jak już wgrasz starsze oprogramowanie i zrootujesz telefon. A żeby wgrać starsze oprogramowanie możesz:

1. Samemu poszukać plików w sieci i wgrać je flashtoolem: http://sony.yt/topic...stemem-android/ za darmo,

2. Albo skorzystać z naszego serwisu online i wtedy będziesz miał wgrane starsze firmware Central Europe 1 (lub dowolne inne np. operatora) i zrootowany telefon za 20 PLN. Trzeba tylko mieć internet 2mbps lub szybszy, windowsa viste lub nowszy, naładowaną baterię i kabelek USB. Więcej informacji na temat tej opcji na gg: 1793684, czacie skype: gen.jurij lub poprzez prywatną wiadomość na forum :)
Quote

Dabronik's Photo Dabronik 09 Jan 2015

Proszę o pomoc u mnie pokazuje error device not found

Quote

Jurij's Photo Jurij 09 Jan 2015

Niestety nie potrafię wywróżyć jaki telefon i z jakim systemem próbujesz zrootować. Jeśli ten poradnik dla Ciebie nie działa, zawsze możesz użyć najnowszego Towelroota: http://sony.yt/topic...ia-sony-xperia/:)

Quote

morgi's Photo morgi 19 Feb 2015

jeśli spróbuję na xperii neo v to się coś stanie, czy się po prostu nie odpali i nic nie wyjdzie?

Quote

Jurij's Photo Jurij 19 Feb 2015

Nic się nie stanie. Po prostu nie zadziała, dostaniesz komunikat z błędem. Dla neo V użyj najlepiej E-Roota: http://sony.yt/topic...esorem-msm8260/:)

Quote

PercyGZ's Photo PercyGZ 27 Aug 2015

Przy Sony Xperia E C1505 pisze "Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono AdbWinApi.dll.". Wersja androida: 4.1.1, wersja kernela: 3.4.0, numer kompilacji: 11.3.A.2.33


Edited by PercyGZ, 27 August 2015 - 18:42.
Quote

Jurij's Photo Jurij 27 Aug 2015

Dla Xperii E lepiej użyć tego: http://sony.yt/topic...ia-sony-xperia/:)

Quote

Benrid's Photo Benrid 06 Sep 2015

Na Sony Xperia J wszystko [ciach] działa :D Dzięki wielkie. Pozdrawiam ;)

 

faflak: Proszę wyrażać się kulturalnie oraz zapoznać się z regulaminem forum

Quote

shaq992's Photo shaq992 09 Sep 2015

Witam, wyskakuje mi Error, device not found. Mam xperie E android 4.1.1, kerner 3.4.0 Kompilacja 11.3.A.2.23 Co moze byc nie tak? Odrazu mowie, ze program towelroot nie dziala :)

 

#edit

 

Jednak pomogla, zmiana kabla na orginalny od Sony :)


Edited by shaq992, 09 September 2015 - 16:42.
Quote

kebul's Photo kebul 10 Oct 2015

Xperia P  kompilacja 6.2.A.1.100 - działa :-)

 

Dzięki za opis.

Quote