←  Hazel

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] Status miejscowości w jakiej...

Zablokowany

gruby3001 - zdjęcie gruby3001 11 wrz 2011

Witam, czy jest taka możliwość, żeby włączyć taką opcję, bądź czy jest taka aplikacja, po której włączeniu, byłby pokazywany status miejscowości w jakiej jestem?
Pamiętam, że nawet mojej starej Nokii 5510 było takie coś, a w Hazelu tego nie ma.
Odpowiedz

najodleglejszy - zdjęcie najodleglejszy 11 wrz 2011

menu gł. -> wiadomości -> ustawienia -> inform. lokalne -> info. o stacji baz. -> wł.?
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 11 wrz 2011

Warto dodać, że informacja ze stacji bazowej jest wyświetlana jedynie w trybie GSM. W trybie 3G to niestety nie działa, dlatego trzeba ustawić ustawienia => łączność => sieci GSM / 3G => tylko GSM + to co napisał najodleglejszy, żeby informacja o miejscowości się wyświetlała :)
Odpowiedz

gruby3001 - zdjęcie gruby3001 11 wrz 2011

Dzięki bardzo, widać nie znam jeszcze wielu funkcji telefonu, w sumie nie bawię się nim zbytnio... :)
A wiecie może gdzie mogę znaleźć zbiór fukcji Hazela? Nie chodzi mi o zbiór danych technicznych z możliwościami, tylko jakąś stronkę gdzie będzie mniej więcej pokazane jak z takich czy innych funkcji korzystać?
Chyba że takich to zbyt wiele nie ma i nie ma sensu się tym przejmować i bawić się tym :)

Chociaż jak wszedłem w tą informację o bazie danych, to pokazuje mi teraz "Zasięg 3G sieci Plus" Nie pokazuje miejscowości... Czy będzie to pokazane dopiero gdy zmienię miejsce mojego pobytu?
Użytkownik gruby3001 edytował ten post 11 wrzesień 2011 - 17:48
Odpowiedz

Adogard - zdjęcie Adogard 11 wrz 2011

To pokazuje nazwe bazowa nadajnika. Przykładowo gdy jestem we Włocławku (duze miasto), maja tam sporo nadajnikow. Czasem pisze ZAZAMCZE, ŚRÓDMIEŚCIE, WŁOCŁAWEK, badz tak jak u Ciebie Zasięg 3G sieci Plus.
Odpowiedz

gruby3001 - zdjęcie gruby3001 11 wrz 2011

Ok, rozumiem, tylko, że to dziwne, że na starej nokii była napisana nazwa miejscowości w której się znajduję. Akurat w moim domu, a na Hazelu tego nie ma... Okaże się jak pojadę np. do Lublina
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 11 wrz 2011

Przecież Ci napisałem, że na sieciach 3G to nie działa. Musisz ustawić tryb "tylko GSM" + mieć włączone info o stacji bazowej, żeby informacja z nadajnika się wyświetlała.
Odpowiedz

gruby3001 - zdjęcie gruby3001 12 wrz 2011

Ale ja mam ustawione tylko sieci GSM, na 3G nie siedzę w ogóle
Odpowiedz

gruby3001 - zdjęcie gruby3001 14 wrz 2011

To pokazuje nazwe bazowa nadajnika. Przykładowo gdy jestem we Włocławku (duze miasto), maja tam sporo nadajnikow. Czasem pisze ZAZAMCZE, ŚRÓDMIEŚCIE, WŁOCŁAWEK, badz tak jak u Ciebie Zasięg 3G sieci Plus.


Adogard, chyba masz rację, jak jechałem do Lublina to tam faktycznie było normalnie odczytywana lokacja, dziwne, że tutaj u mnie nadajnik tak dziwnie się nazywa :)
Dzięki temat do zamknięcia:)
Odpowiedz
Zablokowany