←  What to buy? | Co kupić?

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] Smartfon ~4" ~650zł...

Locked

First's Photo First 25 Oct 2013

Tak jak w temacie, interesuje mnie smartfon z ~4 calowym ekranem, tak do 650zł.
Myślicie, że xperia M to dobry wybór? (o ile uda kupić się ją w tej cenie pare sztuk nowych jest na allegro w tej cenie)
Jeszcze mam pytanie jaki ona ma tam sensor aparatu...?

ewentualnie co polecacie (M mi się naprawdę spodobała, L niby trochę lepsza, ale tak jak kiedyś napisałem nie pasuje mi jej wygląd :P )
nowego w tej cenie? (Sony, LG, Samsung, rodowitym chińczykom mówimy nie :P )

PS: Jaki wymiar karty sim obsługuje xperia M? :)
Edited by First, 25 October 2013 - 13:45.
Quote

Jurij's Photo Jurij 25 Oct 2013

Wystarczy wejść do bazy telefonów i masz tam wszystko podane jak na tacy:

Please Login or Register to see this Hidden Content

vs

Please Login or Register to see this Hidden Content

:) Xperia M ma aparat 5MPx i obsługuje karty microSIM jak wszystkie nowe Xperie. Z ciekawych opcji do 4" i 650PLN rozważyłbym na Twoim miejscu SE Xperie pro, SE arc S, SE Xperie PLAY, a jak koniecznie chcesz Sony, to M jest chyba najświeższą konstrukcją w tej cenie. Ze starszych to swobodnie upolujesz Sole, a jak dobrze poszukasz to może i S-ke wyrwiesz... No tylko że tam już masz 4,3", ale za to lepszy aparat.
Quote

First's Photo First 25 Oct 2013

Raczej szukam nowego urządzenia, także SE odpadają na starcie.
Jeśli chodzi o czysto techniczne porównanie, to możesz mi wierzyć na słowo, że byłem w bazie urządzeń i porównywałem :)
raczej chodziło mi jak to w praktyce wygląda.

Jeśli chodzi o aparat, to czy to jest "zwykły" aparacik, czy ma exmor R/RS lub jakiś inny bajer ;)
Quote

Jurij's Photo Jurij 25 Oct 2013

Raczej cudów bym się po nich nie spodziewał... Wodotryski to mają topowe konstrukcje, które kosztują znacznie więcej. Jeśli zależy Ci na aparacie, to rozglądaj się za S-ką... Aparat z czasem gotowości do zrobienia zdjęcia 1,5 sekundy i całkiem przyzwoita jakość zdjęć powinny Cię satysfakcjonować.
Quote

First's Photo First 25 Oct 2013

Poprostu chciałem wiedzieć jaki on tam jest, nie będę od niego zbyt wiele wymagał :)
Wystarczy, że zrobi wyraźne zdjęcie notatek itp.
Quote

Jurij's Photo Jurij 25 Oct 2013

Skoro Ci się podoba, to w tej cenie nie znajdziesz niczego lepszego i nowszego od Sony. Aczkolwiek niegłupim pomysłem jest też wstrzymać się kilka tygodni z zakupem i poczekać aż Xperia SP potanieje, wtedy miałbyś aparat 8,1 MPx z sensorem Exmor RS i lepszymi podzespołami ;)
Quote

First's Photo First 26 Oct 2013

Niby tak, ale z takim podejściem to można czekać wieczność...kiedyś nexus 4 też potanieje do tego pułapu... :P
I tak zawsze warto by było poczekać trochę, aż nowszy tel stanieje i się zmieści w "widełkach" :)
Pozatym SP jak dla mnie jest troszkę za duży (jeśli jest jak wspomniany wyżej nexus, wnioskując po wielkości wyświetlacza powinien być prawie tych samych rozmiarów), przynajmniej w tym momencie, najpierw wolę się oswoić z mniejszym wyświetlaczem...
Quote

First's Photo First 29 Oct 2013

Także Xperia M została zakupiona,
przewidywany termin dostawy - czwatek :)
Temat zamykam.
Quote
Locked