←  Xperia pro

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] partycja na SD

Locked

kangur's Photo kangur 16 Oct 2013

Witam ponownie. root manager nie zakłada mi partycji, mojego mk16i nie ma na liście, nie ma żadnej listy. założyłem ręcznie ext2 i fat32 jako primary obie. link2sd nie widzi partycji.Czy wymagany jest konkretny kernel?? jak odblokować bootloader (u mnie można) i co to da?? pozdrawiam
szacunek za cierpliwość

wgrałem cwm 4.3.3.0. jest lista, ale xperii pro nie ma??
Quote

kangur's Photo kangur 17 Oct 2013

1 "oszukać telefon" - ciekawa metoda, ale na ICS próbować? A jeśli nie to skąd wziąść JB4.2.1??
2 Ewentualnie - kernel z CWM i root- który 062 czy 058?? I czy ta druga możliwość poradzi z partycjami czy dalej "schody" oraz jakie plusy
Quote

Jurij's Photo Jurij 18 Oct 2013

Nie ma JB 4.2.1 na Xperię pro, najnowsza jest 4.1.2 z tego co ostatnio patrzyłem. Na XDA albo na stronach CyanogenModa do pobrania.
Quote

kangur's Photo kangur 18 Oct 2013

niestety, ICS oszukać się nie dał. jak odblokuję bootloader to i kernel z CWM i root możliwy. Co proponujecie Panowie, JB czy wybierać między GB a ICS?? Jurij, pewnie odpowiesz GB ale jak sobie radzisz (poradziłeś) z pamięcią, jeśli można zapytać??
Quote

neron's Photo neron 19 Oct 2013

Kolego co do wyboru to GB. Pierwszy raz spotykam się z takim problemem jak Twój. Nie rozumiem jak to nie widzi komp telefonu??? w telefonie w łączności co masz zaznaczone? nie bawiłeś się w usuwanie aplikacji systemowych?
Edited by neron, 19 October 2013 - 17:22.
Quote

kangur's Photo kangur 19 Oct 2013

Neron, to link2sd w telefone nie widzi partycji założonych na karcie SD przez mini tool partition.
Quote

neron's Photo neron 20 Oct 2013

Wgraj sobie GB z końcówką 0.62 flashtolem wcześniej format karty. Potem root, CWM i powinno być. Wcześniej nie bawiłeś się w usuwanie aplikacji systemowych?
Quote

kangur's Photo kangur 20 Oct 2013

pod GB dalej nie działa CWM (albo coś źle robię??) ale partycje są, link2sd działa, telefon hula jak należy( narazie?) a CWM chyba nie jest mi potrzebny, w podmiany ROMów nie będę się (chyba?) bawił. dziękuję za pomoc
Quote

not found's Photo not found 20 Oct 2013

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
Quote
Locked