←  Xperia arc S

Sony.yt - International Sony Forum

»

Problem z rootowaniem arc S LT18 za pomocą...

ZiGi's Photo ZiGi 10 Oct 2013

Ja na swoim Windows 7 64-bit zrobiłem wszystko zgodnie z powyższą instrukcją. Flasz zrobiony dziś do wersji 0.587
Odpalam eRoota, wykrywa mój telefon, klikam root i po pierwszych 3 pozycja zaznaczonych na poprawne pojawia mi się poniższy ekran.

Please Login or Register to see this Hidden Content



Mieliście taką sytuację?

Pozdrawiam
ZiGi

Jurij: Przeniosłem post do nowego tematu we właściwym dziale.
Edited by Jurij, 11 October 2013 - 02:58.
Quote

Jurij's Photo Jurij 11 Oct 2013

Nie. Sprawdź kilka rzeczy:

1. Upewnij się, że usb debugging i nieznane źródła masz w telefonie włączone oraz wybrany tryb msc.

2. Jeśli e-root coś ściągał, to go usuń, zrestartuj komputer, pobierz na nowo, nie pozwól żeby cokolwiek ściągał z sieci, zacznij rootowanie i podłącz włączony telefon.

Jeśli to nadal nie pomoże, to zrootuj telefon doomlordem (wgraj gingerbread'a z końcówką kompilacji 042 lub kernel z ICS 4.0.3 a po roocie przywróć właściwy z 4.0.4).
Quote

ZiGi's Photo ZiGi 11 Oct 2013

No to niestety pomimo usilnych prób e-root ciągle kończy prace w ten sam sposób, chce żeby podać model telefonu, numer i wpisać komentarz.

Macie dostęp do romu LT18i_4.1.A.0.562_NCB.ftf, bo niestety mam 0.587 i próbowałem wgrać kernel od 0.562 ale bez sukcesów, a niestety telefon ma zablokowany bootloader. Pobrałem room 0.562 z netu leżący na dropbox' ale podczas flashowania wysypuje sie na pliku system.sin

Był kiedyś poradnik jak przejść od 42 do 587 po drodze robiąc root i nie tracąc go przy aktualizacji, ale teraz nie mogę znaleźć go na forum.
Quote

Jurij's Photo Jurij 11 Oct 2013

Tu masz dobry poradnik jak to zrobić doomlordem z podmianą kerneli:

Please Login or Register to see this Hidden Content

:) Z tego co piszą wynika, że nie trzeba mieć odblokowanego bootloadera. Z resztą nie wiem co Cię trzyma przy ICS? Przecież GB jest lepszy... Ja bym na Twoim miejscu wgrał GB z końcówką 042, zrootował i spokój.
Quote

ZiGi's Photo ZiGi 11 Oct 2013

Wiesz Jurij każdy ma swoje fetysze ;), a ja przyzwyczaiłem się już do ICS-a ;)
Quote

Jurij's Photo Jurij 11 Oct 2013

No to próbuj albo e-rootem (krok po kroku) albo baw się z kernelami i rób doomlordem... Patrzyłem właśnie do oryginalnego wątku na xda, ale ludziom nadal ta metoda działa. Ja rootowałem swoją sex pro jak robiłem poradnik i też działało. Upewnij się że usb debugging i nieznane źródła masz włączone i co najważniejsze - wybrany tryb MSC. Zainstaluj wszystkie sterowniki (np. pc companiona i podłącz telefon), jak się wszystko zainstaluje to go wyłącz i zacznij od nowa rootowanie...
Quote

ZiGi's Photo ZiGi 12 Oct 2013

Wszystko zrobiłem zgodnie z Twoim tutkiem, zainstalowany PC Campanion i GG. Po flashowaniu wyłączam flashtoola, PCC tez jest wyłączony, odpalam eroot i nadal to samo. Spróbuję jeszcze na XP może tam zadziała skoro na W7 nie chce. Choć to dziwne bo 5 różnych Arc S rootowalem na W7 i nie było problemów. A teraz nawet z Doomlordem mam problemy.

No nic musze próbować do skutku ;)

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

Quote

Jurij's Photo Jurij 12 Oct 2013

Ja rootowałem na win7 64-bit, więc myślę że system nie jest tutaj problemem. Pokaż log z flashowania tej arc S na ICS .057...
Quote

ZiGi's Photo ZiGi 12 Oct 2013

Ufff udało się.

Zrobiłem flash romem LT18_4.1.A.0.562_NCB.ftf pobranym z dropboxa link znalazłem w google ;)
Przy flashowaniu wyłączyłem opcję sprawdzania finalnego i nie wysypało się błędami.
Telefon wstał w wersji systemu podanej wyżej.
Zrobiłem root za pomocą Root_Exploit_OneClick, bo DoomLord_v4 nie zadziałał nie wiem czemu.
Zainstalowałem CWM za pomocą X-Parts, zrobiłem backup i jest ok. Teraz leci update do 587 poprzez PCC.

Wszystko nadal na W7 64-bit było robione.
Quote

Jurij's Photo Jurij 12 Oct 2013

Przecież jak zrobisz update przez PC Companion, to stracisz roota :) Jedynie przez OTA byś go zachował...
Quote

ZiGi's Photo ZiGi 12 Oct 2013

Tak to jest jak się coś chce szybko zrobić, to trzeba robić to potem dwa razy :blink:

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

Quote

ZiGi's Photo ZiGi 13 Oct 2013

No niestety nie da się przez OTA zrobić upgrade'u z 562 do 587.
Chyba jednak ten ROM który znalazłem nie do końca jest dobry.
No nic mam backup zrobiony z 587 to go sobie CWM przywrócę.
Quote

Jurij's Photo Jurij 13 Oct 2013

Może tak być, że dla tej wersji (regionu) który sobie wgrałeś, aktualizacja po prostu nie wyszła. Mnie nadal intryguje czemu E-root nie chce Ci poprawnie zrootować tego andka .587... Może na innym kompie / systemie spróbuj?
Quote

neron's Photo neron 14 Oct 2013

Ile razy klikasz na root? powinno się raz.
Quote

ZiGi's Photo ZiGi 14 Oct 2013

Root klikam raz, od razu zaczyna sobie działać i zaczynają się zaznaczać kolejne 3 pozycje w E-root i gdy mam już przejść do czwartej to pojawia mi się okno które wrzuciłem w linku wyżej.

Co lepsze, gdy zrobiłem Flash do .562 (z zaznaczoną opcją 'No finaly veryfication') i potem pozwoliłem przed rootowaniem na upgrade przez OTA to przeszedł do .587 bez problemu. Gdy powtórzyłem Flash do .562 (z zaznaczoną opcją 'No finaly veryfication') zrobiłem root za pomocą RootExploit_OneClick, to już upgrade przez OTA nie przechodzi. Przy trzecim etapie upgrade'u (ikona Wgrywania na telefon) pojawia się na chwilę pasek postępu gdzie widać sam początek i tel się resetuje, po czym uruchamia się ponownie i dostaję komunikat że Upgrade się nie powiódł.

Zastanawiam się czy teraz może zrobić Flash ale tylko Kernela w wersji .587 wykluczając pozostałem opcje, no i oczywiście odznaczając WIPE DATA i CACHE.
Czy w tedy pozostawię root i będę miał .587?
Edited by ZiGi, 14 October 2013 - 15:25.
Quote

neron's Photo neron 15 Oct 2013

Wgraj jeszcze raz soft w zależności co chcesz: ICS lub GB i zrootuj jeszcze raz.
Quote

hunter3000's Photo hunter3000 16 Oct 2013

Nie czytałem od samego poczatka tematu, ale skoro są takie problemy z rootem to czemu już sobie nie odblokujesz BL i wgrasz custom kernel, załatwiając całą mase babrania się z dziwnymi programami. Swego czasu Flashtool powinnien bez problemu roota zrobić na tych urzadzeniach.
Quote