←  C902

Sony.yt - International Sony Forum

»

Problem po flashowaniu c902 ! [PILNE]

gtttt's Photo gtttt 06 Oct 2013

Witam,
Dostałem telefon se c902 i niestety nie działał w nim aparat. po uruchomieniu aparatu po 10 sekundach wracało mi do głównego menu. Zrobiłem wszystko dokładnie tak jak było napisane w tym temacie: http://sony.yt/topic...i-soft-do-c902/

Niestety teraz po włączeniu telefonu wyświetla mi się komunikat "Błąd konfiguracji. Skontaktuj się z operatorem sieci lub z centrum usług". Proszę o pomoc

pozdrawiam
Quote

bartolinio3's Photo bartolinio3 06 Oct 2013

Pobierz jedną z tych customizacji C902 i dodaj ją w polu MISC w A2uploaderze. Potem kliknij Flash i podlącz telefon tak jak do flashowania :)

Quote

gtttt's Photo gtttt 06 Oct 2013

Zainstalowałem jeszcze raz od nowa tak samo jak w pierwszym poście i teraz już telefon włączył się normalnie. Niestety aparat nadal nie działał. Postanowiłem ściągnąć oprogramowanie programem SEUS (wcześniej pojawiał się błąd) i teraz normalnie udało się ściągnąć oprogramowanie za pomocą SEUS'a. Niestety aparat dalej nie działa a na dodatek system mam teraz w języku angielskim. Nie mam już pojęcia co zrobić, jaka jest przyczyna tego, że aparat nie działa :/ Wygląda to dokładnie tak jak na tym filmiku z youtube:

z góry dziękuję wszystkim za pomoc
Quote

faflak's Photo faflak 06 Oct 2013

no to pewnie uszkodzona tasma lub moduł aparatu
Quote

gtttt's Photo gtttt 06 Oct 2013

Moja sytuacja wygląda tak, że w moim se c902, którego posiadam już z 6 lat połamał się wyświetlacz (jest cały popękany) i odkleja się klawiaturka. Dostałem od znajomego za flaszkę jego se c902, który jest w 100% sprawny, oprócz tego aparatu. On sam nie wie dlaczego mu nie działa. Generalnie z tych 2 telefonów chcę mieć jeden sprawny i teraz pytanie. Czy lepiej z tego telefonu co dostałem przemontować wyświetlacz i klawiaturkę do mojego se czy lepiej z mojego soniacza przemontować aparat do tego co dostałem? Generalnie sam nie będę tego robił, chcę oba telefony oddać do serwisu i zapłacić jak najmniej. Ewentualnie wchodzi w grę jeszcze naprawa tego aparatu, ale nie mam pojęcia czy on jest zepsuty czy może źle podłączony?

I jeszcze jedno. Co zrobić żeby soft był w języku polskim? Ściągnąłem z tej stronki jakąś paczkę o nazwie "spolszczenie" i pokopiowalem poprzez a2 uploader do folderów odpowiednio pliki ale to nic nie dało. Pewnie źle to zrobiłem. Mógłby ktoś pomóc?
Edited by gtttt, 06 October 2013 - 21:59.
Quote

faflak's Photo faflak 07 Oct 2013

prościej wymienić taśme lub sam moduł ale to tylko moje zdanie ;)
Quote

Jurij's Photo Jurij 08 Oct 2013

Co do naprawy hardware, to podmień sobie aparat i po sprawie, nawet z całą płytą możesz jak jest sprawna. Tutaj masz instrukcję jak go rozebrać: http://sony.yt/topic...kcja-serwisowa/ .

Co do polskiego języka, sprawdź jaki masz typ płyty a2 uploaderem (identyfikacja) a potem tymże samym programem wgraj main + fs + customizację central_europe.

Quote

gtttt's Photo gtttt 08 Oct 2013

"Model:C902
MAPP CXC article: R3EG004 prg12234390_GENERIC_AS
MAPP CXC version: R3EG004
Language Package:CENTRAL-EUROPE
CDA article: 1217-5051
CDA version: R1A
Default article: 1204-8246
Default version: R3EG004

Operator: 000-00

Elapsed:12 secs."


Sytuacja z polskim menu wygląda tak, że po wgraniu main+fs+customizacji rzedczywiście mam polskie menu, ale po wyciągnięciu z telefony karty i ponownym włożeniu, menu znowu jest po angielsku i nie da się tego zmienić w opcjach. Co powinienem zrobić?

A co do rozkręcania telefonu to chyba wolę oddać go do serwisu, bo boje sie, ze nie skrece go z powrotem. Dzisiaj lub jutro pójde do serwisu i się dowiem wszystkiego. dzięki za pomoc
Edited by gtttt, 08 October 2013 - 12:42.
Quote

Jurij's Photo Jurij 09 Oct 2013

Powinieneś wgrać Main generic AS, fs central europe i customize central europe :) Jeśli nadal nie działa to z działu C902, użyj innego np. od C702, od K850 etc.
Quote

gtttt's Photo gtttt 09 Oct 2013

ok dzięki, jutro powalczę z tym. Póki co dzisiaj odebrałem z serwisu oba telefony i wszystko zostało ładnie wymienione za 25zł. W drugim jednak aparat nadal nie działa.
Quote

Jurij's Photo Jurij 10 Oct 2013

No to może ten drugi ma płytę główną AO? Sprawdź i wgraj właściwy soft :)
Quote

sequantz's Photo sequantz 25 Oct 2013

Jeżeli nadal masz problem z aparatem a masz wersję AS to przeczytaj ten post: http://sony.yt/topic...kat/#entry26832
Quote