←  W300

Sony.yt - International Sony Forum

»

Nic nie słychać

JERYCHO - zdjęcie JERYCHO 21 wrz 2013

Witam,
Jeszcze raz dzięki Jurij, dzięki faflak za pomoc.
Mam natomiast inny problem. Nie wiem czy na tym forum można pisać o sprawach nie związanych z oprogramowaniem więc z góry przepraszam.
Mam natomiast taki problem że każda dzwoniąca osoba mówi mi, że praktycznie nic nie słyszy. Przy czym ja słyszę bardzo dobrze czasami tylko trochę przerywa. Telefon był nieużywany przez kilka miesięcy więc nie wiem jaki był jego stan. Nie pomyślałem żeby go przed zdejmowaniem simlocka sprawdzić ale wtedy gdy był ostatnio używany działał dobrze. Moje pytanie co może być nie tak i czy to może być związane z oprogramowaniem. Z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedz

faflak - zdjęcie faflak 21 wrz 2013

sprawdz w menu serwisowym czy poprawnie działa mikrofon lub użyj dyktafonu, ale pewnie skoro cos tam słyszą pa drugiej stronie to całkiem możliwe, że masz tylko coś przytkane
Odpowiedz

sonyman - zdjęcie sonyman 22 wrz 2013

Sofr>czyszczenie>mikrofon na szczescie analog.
Odpowiedz

faflak - zdjęcie faflak 22 wrz 2013

analog ale lutowany
Odpowiedz

sonyman - zdjęcie sonyman 23 wrz 2013

To juz nie takie wazne ze lutowany, o wiele wiel gorzej jakby był cyfrowy, wtedy sam na 100% nie zrobiłby, a nawet pewnie komisy nie maja sprzetu.
Odpowiedz

faflak - zdjęcie faflak 23 wrz 2013

topnik w żelu i nawet hota nie potrzeba ;)
Odpowiedz

JERYCHO - zdjęcie JERYCHO 23 wrz 2013

W jaki sposób i czym mam wyczyścić mikrofon. Czy muszę go odłączyć od telefonu. Pewnie później będę miał problem z jego podłączeniem. I ostatnie pytanie jak mam sprawdzić czy to analogowy czy cyfrowy.
Użytkownik JERYCHO edytował ten post 23 wrzesień 2013 - 15:06
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 23 wrz 2013

Przecież już Ci napisali, że analogowy ale lutowany. Elektronikę najlepiej czyścić nasączonym spirytusem 95% wacikiem do uszu, a potem wysuszyć. Jeśli to nie pomoże, to odlutować wadliwy mikrofon i przylutować sprawny ;)
Odpowiedz