←  Zylo W20

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] Zylo cały czas miga

Zablokowany

grzesiek930307 - zdjęcie grzesiek930307 20 wrz 2013

Witajcie
Kupiłem dziś Zylo z pełną dokumentacją za 20zł z taśmą do wymiany.
Telefon po włączeniu włączył się,ekran świecił na czarno,podświetlił klawiaturę i było ok. Odpaliłem demo tour,grał elegancko więc wyłączyłem i chciałem go uruchomić na karcie sim z T-mobile. Po odpaleniu z kartą z T-mobile telefon zawibrował i zaczął ciągle migać ekranem i klawiaturą,zero reakcji na włączenie. Wyjąłem baterię i kartę sim odpaliłem i ta sama reakcja. Wgrałem soft z tego forum przez omniusa,powiodło się i przy starcie co się okazało? Miganie ekranu i klawiatury. Jak to jest,że przy pierwszym rozruchu telefon normalnie zadziałał bez simki a z simką nagle wysiadł,co było jego przyczyną? Właściciel dbał o telefon bo jest bardzo zadbany a gdy taśma mu padła schował go do pudełka. Czy jeśli zmienię taśmę będzie po kłopocie? Proszę o pomoc
Odpowiedz

faflak - zdjęcie faflak 21 wrz 2013

W pierwszym zdaniu odpowiedziałeś sobie na pytanie :) jeśli chcesz używać tego telefonu to najlepiej kup oryginalna np w Magbossie bo te z alledrogo długo nie działaja
Odpowiedz

sonyman - zdjęcie sonyman 21 wrz 2013

Tasmy czesto robia zwarcia i dzieja sie rozne rzeczy.


Ja mam oryginalna jak cos to pw. Załozyłem, a po tygodniu wysiadl mi slot sim... pech
Użytkownik sonyman edytował ten post 21 wrzesień 2013 - 07:40
Odpowiedz

grzesiek930307 - zdjęcie grzesiek930307 21 wrz 2013

Mhm... Nie spodziewałem się czegoś takiego. Na szczęście mam niedaleko hurtownię GSM i mają tam świetne zamienniki HQ,które już stosowałem w wielu modelach a ceny są przystępne. Co do tego modelu wiem,że taśmy lubią siadać a najczęściej to w modelach z pierwszej serii (mój to 10W42) bo czytałem co nieco ale za 20zł kompletny telefon... Czy nie było warto?
Użytkownik grzesiek930307 edytował ten post 21 wrzesień 2013 - 08:09
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 22 wrz 2013

Co do tego modelu wiem,że taśmy lubią siadać a najczęściej to w modelach z pierwszej serii (mój to 10W42) bo czytałem co nieco ale za 20zł kompletny telefon... Czy nie było warto?


Taśmy siadały w każdym egzemplarzu, a w tych pierwszych sztukach szczególnie, bo montowane były taśmy z wadą fabryczną. Z czasem wprowadzono lepsze taśmy, które wytrzymywały dłużej. Zależy też, czy się poprawnie telefon poskłada czy nie. Bo jeśli nie, to taśma padnie bardzo szybko. A co do ceny... Wolałbym kupić coś droższego i solidniejszego (np. X8) niż dać 20 PLN za Zylo i każdego dnia się martwić czy padła taśma czy nie i co chwilę do niego dokładać na naprawy...
Odpowiedz

grzesiek930307 - zdjęcie grzesiek930307 22 wrz 2013

Owszem Jurij zgodzę się z Tb aczkolwiek miałem X8 przez dłuższy czas i ten telefon jak dla mnie ma za mały ekran a po co mi X8 jak mam WT19i? Znajomy miał w idealnym stanie kompletnego Zylo,tak jak producent go sprzedawał tylko taśma delikatnie przerwana była. On nawet serwisu na oczy nie widział a koszty naprawy tego maleństwa wyniosą mnie tylko 20zł. Martwi mnie to,że przy pierwszym starcie telefon działał poprawnie a z kartą sim zaczął świrować ale mówicie,że taśma za wszystkim stoi to jutro ją kupię,zamontuję i zdam relację. A co do zabezpieczenia taśmy od dłuższego czasu ostre krawędzie w sliderze,po których taśma się ociera zabezpieczam je taśmą klejącą papierową,co daje dłuższe szanse przeżycia takiej taśmy. Zastosowałem to w kilku samsungach i w n95 i odziwo sprawdza się :)
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 23 wrz 2013

No tak, tylko weź pod uwagę, że teraz producenci robią wszystko co mogą, żeby zaprojektować telefon tak, żeby musiał się zepsuć. Przypadek zylo pokazuje, że niekiedy przeginają i to ostro. W przypadku tego modelu nie ma wątpliwości że się zepsuje. Żadnych. To nie jest kwestia tego czy się zepsuje, tylko pytanie brzmi: kiedy? W przypadku X8 nie masz elementów ruchomych i jak będziesz dbał o telefon to będzie długo służył. Poza tym większy ekran (Zylo 2,6", X8 3") i o niebo lepsza funkcjonalność. To taki prosty przykład ;) Ja sobie cenię w urządzeniach bezawaryjność i nigdy nikomu nie polecę Zylo. No chyba, że ktoś lubi się stresować czy podczas wyjazdu strzeli mu tasiemka na odludziu i zostanie bez łączności ze światem - to jest to idealny zakup :)
Odpowiedz

grzesiek930307 - zdjęcie grzesiek930307 23 wrz 2013

Jurij ja go kupiłem głównie dla kolekcji. Owszem X8 to był super telefon bo byłem z niego zadowolony,zastąpiłem go Live'm i nie żałuję ale gdybym miał okazję przygarnąć X8 to tylko białego z biało-czarą klapeczką. A wracając do tematu Zylo... on większość czasu spędzi w pudełku ewentualnie od czasu do czasu posłucham na nim muzyczki przy sprzątaniu. Do użytku na co dzień... Never! To będzie kolejny egzemplarz do kolekcji i już :) Juto zamierzam kupić taśmę,przetestować,trochę podkręcić jego parametry i do pudełka :)
Odpowiedz

faflak - zdjęcie faflak 23 wrz 2013

jak kiepsko trafisz to możesz nie zdążyć przetestować ani podkręcić parametrów ...pamiętaj " Chytry dwa razy traci " ;)
Odpowiedz

grzesiek930307 - zdjęcie grzesiek930307 25 wrz 2013

Hehe na szczęście u mnie jest bez niespodzianek :)
Taśma zakupiona za 15zł zamiennik HQ. Telefon sprawuje się znakomicie,płynnie i szybko działa,jakość muzyki na głośniku jest całkiem,całkiem no ale wiele plików jest zabezpieczonych i nie można usunąć co mnie denerwuję zbędnie pamięć zaśmieca no ale coś się wymyśli. Jeżeli ma ktoś na to łatwy sposób proszę pisać :)
Odpowiedz

faflak - zdjęcie faflak 25 wrz 2013

nie bawilem sie zylo ale pewnie farem usuniesz albo a2uploaderem podmianka
Odpowiedz

not found - zdjęcie not found 25 wrz 2013

Taśma wymieniona, wszystko działa, więc:

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
Odpowiedz
Zablokowany