←  What to buy? | Co kupić?

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] Sony Ericsson Xperia arc za 4...

Locked

neron's Photo neron 19 Sep 2013

Mam możliwość kupna Xperia ARC bez "S" od kobiety z jeszcze roczną gwarancją za około 400 pln. i pytanie, czy się opłaca, czy lepsza jest "S" chociaż to to samo.


Mikołaj: Poprawiłem tytuł, by więcej mówił o temacie.
Quote

faflak's Photo faflak 19 Sep 2013

za 400pln z gwarancja jak uszanowany to pewnie ze warto :)
Quote

neron's Photo neron 19 Sep 2013

Niby rys na wyświetlaczu nie widać obudowa też nie porysowana.
Quote

Jurij's Photo Jurij 19 Sep 2013

Proca zawsze podkręcić można, tylko nie bardzo widzę sens w takim działaniu. Reszta telefonu niczym się nie różni, a w przypadku arc LT15 jest taki atut, że nie spotkałem się jeszcze ze sztuką z nowymi zabezpieczeniami. W przypadku arc S LT18 jest to częsty przypadek. Więc kupując arc LT15 możesz być pewien, że nie będzie problemów z simlockiem, zablokowanym bootloaderem i statusem bootloadera, a gdy coś się zepsuje podczas modyfikowania - z naprawą tego telefonu :) Jeśli tylko Ci się podoba i spełnia Twoje oczekiwania, to kupuj ;)
Quote

neron's Photo neron 19 Sep 2013

A nie będzie problemu z bootloaderem i simlockiem bo to jest z Orange?
Quote

Jurij's Photo Jurij 19 Sep 2013

No przecież napisałem powyżej. Nie spotkałem jeszcze Arc LT15 z nowymi zabezpieczeniami, zapewne dlatego że gdy wprowadzono nowe zabezpieczenia - Arc LT15 został zastąpiony nowszym Arc S LT18 i to w nim zamontowano procesory MSM8255T z załataną luką bezpieczeństwa. A skoro wszystkie arc LT15 były wyprodukowane w roku 2011, to wszystkie da się odblokować boxem po testpoincie i przy okazji odblokować bootloader :)
Quote

sonyman's Photo sonyman 20 Sep 2013

Nie za stary procek? Ja za 340zł zamowiłem sobie nowy lenovo a760 4 rdzenie, 1gb ram, 4,5" IPS. Jak dla mnie to teraz nie oplaca sie przeplacac za firme.
Quote

neron's Photo neron 20 Sep 2013

Daj jakieś namiary.
Pewnie Chińszczyzna chociaż różnie o takich telefonach się wypowiadają.
Kiedyś SE to była firma. Teraz za Sonego na pewno bym tyle nie dał!
Edited by neron, 20 September 2013 - 08:51.
Quote

sonyman's Photo sonyman 20 Sep 2013

Lenovo jest marka premium w chinach, zte, huawei rowniez sa bardzo dobre. Telefony sa porzadnie zrobione, nic nie trzeszy itp. Ja kupiłem na aliexpress

Please Login or Register to see this Hidden Content


Kupiłem 8 wrz., dzisiaj jest juz w PL. Wiec jak dobrze pojdzie za kilka dni u mnie.

Kupujac tam jestes objety ochrona kupujacych, Mozesz zamowic inny model u innego sprzedawcy.
Troche drozsze, nie koniecznie lepsze sa lenovo a820, haier w910, zte v967s, thl w100 i inne zte lenovo. Ten co ja kupiłem jest dosc nowy i najtanszy z 4 rdzeni, sa filmiki na yt.

Nie dam Ci linka do tematu o zamawianiu z chin bo jest do konkurencyjnego forum, ale jak chcesz to pisz na pw.

Cła na elektronike nie ma, vat na 99% dostaniesz jak zamowisz kurierami, jak singapour post masz 99% ze nie dostaniesz. Do tego pisze sie do sprzedawcy zeby na opakowaniu napisał cos typu gift 30$, zawsze to pakuja tak zeby nie wygladało na duza wartosc. A do 45$ co miesiac mozesz cos zamowic bez opłacania vat-u.
Quote

neron's Photo neron 20 Sep 2013

A jak jest z gwarancją w razie "W" pewnie trzeba odsyłać do Chin=koszt wysyłki w obie strony.
Quote

sonyman's Photo sonyman 20 Sep 2013

Gwarancje w teorii masz 12 miesiecy, 3 na 100% reszta to juz dobra wola sprzedajacego bo do 3 miesiecy musi naprawiac itp. Czesto jak cos jest drastycznie rozwalone np w trakcie wysyłki oddaja kase na podstawie zdjec. Ale jeszcze nie spotkałem sie z uszkodoznymi tymi telefonami. PRzesyłke placisz w jedna strone i jest to ok 15zł poczta polska.
Quote

faflak's Photo faflak 20 Sep 2013

Ja bym sie nie skuisił na wysyłkę z chin ... podam proste wyjaśnienie - polska dystrybucja salon plusa, klient został namówiony do zakupu Zte Blade 3 wszystko fajnie jest gwarancja itp... telefon upada tlucze sie dotyk, serwis nie naprawia w ramach gwarancji wiadomo usterka mechaniczna przychodzi : "Panie zmień szybkę bo pękła" i co ? Brak czesci jakies tam sa ale nie do tego modelu i w dodatku z chin .Co na to autoryzowany serwis CSS ? - na wstępie info, ze serwisuja tylko sprzet z polskiej dystrybucji a co do ceny za naprawe zte blade 3 "Wstępny przybliżony koszt naprawy odpłatnej wynosi około: 386 zł brutto" jedno jest fajne maja kuriera za free ;)
Quote

sonyman's Photo sonyman 20 Sep 2013

Na aliexpres mozna takze zamowic czesci zamienne. Dotyk do lenovo widziałem za 80zł juz po przeliczeniu. No to kup w tej cenie 1 rdzen 512 ram ekran tft max 4" i baterie 1300mah, zamiast 3x 1gb ddr3, 4gm rom, 4-5" IPS/amoled/ retina i baterie 2250+. Dla mnie wybor jest oczywisty. Co po tej gwarancji jak padnie lub zawiesi Ci sie 1 pixel i odmawiaja naprawy, nusisz czekac az 3 padna., albo powiedza ze telefon został zawilgocony. JA sam oddawałem xperie, jeden rog był przyciemniony, z niebieskiego robił sie zielony. Oddałem tak zeby to było widac od razu, nie musieli wielcy serwisanci wgrac od nowa softa. Spojrzeli na ekran, no ja nic nie widze, a co tam odeslemy. A potem latac trzeba po rzecznikach konsumetna, albo odzyłac drugi raz a jak nie zauwaza znowu pokrzywasz koszty serwisu. Ja widziłame, osoba przyjmujacan a gwarancji widziała, osoba odbierajaca po zwrocie tez, ale w serwisie nikt!
Quote

faflak's Photo faflak 20 Sep 2013

nie twierdze ze nie ma czesci lub serwisu tylko jaki czas oczekiwania na towar :(
Quote

sonyman's Photo sonyman 20 Sep 2013

ok 2 tyg, jezeli nie dojdzie do 45 dni zwracaja koszty. Czasami przychodzi w 10 czasami w 14.
Quote

neron's Photo neron 20 Sep 2013

Ten model da się zrotować, czy już jest? i jak z aplikacjami tak samo się instaluje przez manager?
I chyba widzę, że jest bez lampy?
Edited by neron, 20 September 2013 - 17:17.
Quote

sonyman's Photo sonyman 20 Sep 2013

No nie ma lapmy i chyba diody powiadomien. Mi na tym nie zalezy, zawsze mozesz inny model wybrac. Te wyzej to najlepsze i najczesciej kupowane. Lenovo nie robi jakis zabezpieczen wiec root powinien isc bez problemow, zreszta na innych modela da sie i sa romy, wiec to kwestia czasu az pojawia sie poradniki itp.
Quote

neron's Photo neron 20 Sep 2013

Poczekamy aż stanieje Zoopo C2 4G MTK6589 Bluetooth4.0, ROM 32G ale to później.
A tak na chwilę obecną do ilu mogę licytować? żeby nie przepłacić?
Edited by neron, 20 September 2013 - 20:49.
Quote

sonyman's Photo sonyman 21 Sep 2013

Ale co licytowac?
Tylko nie kupuj chinczykow na allegro bo i tak 99% sa potem sciagane.
Quote

Jurij's Photo Jurij 22 Sep 2013

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
Quote
Locked