←  Hazel

Sony.yt - International Sony Forum

»

paski na ekranie taśma?

piotrasta - zdjęcie piotrasta 06 wrz 2013

witajcie
jakiś czas temu zaczęły pojawiać się czarne paski na ekranie na początek było ich może z 5 więc uznałem że to mi nie przeszkadza i będę się martwił później. Problem kompletny rozpoczął się jakieś 2 tygodnie temu otóż co któreś rozsunięcie telefonu zaczęły się pojawiać kolejne paski. Paski zaczęły pojawiać się od spodu ekranu jak doszło do sytuacji że nagle z 20 pasków w ciągu jednego otwarcia telefonu wyskoczyło mi pół ekranu (te dolne pół) w paskach co tu dużo mówić przestraszyłem się i postanowiłem naprawić problem. Lecz po dotarciu do domu patrzę telefon wyłączony a co się okazało że ekran kompletnie padł tj podświetlenie działa lecz nie widać nic sprawdzajęc wszystko po kolei
Użytkownik piotrasta edytował ten post 06 wrzesień 2013 - 20:52
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 06 wrz 2013

Taśma do wymiany.
Odpowiedz

piotrasta - zdjęcie piotrasta 01 paź 2013

Witam ponownie przepraszam że dopiero teraz ale dopiero wczoraj wymieniłem taśmę a nawet i 2 i dalej nie działa.
Przed napisaniem 1 posta telefon był najpierw płukany w izopropanolu a następnie suszył się w ryżu
Odpowiedz

faflak - zdjęcie faflak 01 paź 2013

Czyli telefon rozumiem był zalany, dlatego kąpiel w izopropanolu? jeśli cała reszta sprawna i dojdzie do wymiany lcd to tylko oryginał z zamiennikami są problemy... raczej mało prawdopodobne żeby obie taśmy były niesprawne nawet jeśli są zameinnikami, chyba, że coś zle poskładałeś
Odpowiedz

piotrasta - zdjęcie piotrasta 03 paź 2013

tego w 100% nie jestem w stanie stwierdzić wisiał na smyczy pod koszulką w czasie biegania więc kąpiel była tak zapobiegawczo na wszelki wypadek
Odpowiedz

faflak - zdjęcie faflak 03 paź 2013

zapobiegawczo to mogłeś sobie np.: oba mikrofony uszkodzić kąpielą ...
Odpowiedz