←  C902

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] C902 nie działa aparat, świec...

Locked

pro_evil's Photo pro_evil 30 Aug 2013

Witam, kupiłem sobie zadbanego C902 ale uszkodzonego. Już po włożeniu baterii do telefonu świeci czerwona lampka z tyłu jak podczas nagrywania filmów ale troszku słabiej. Mimo wszystko telefon się uruchamia i działa w nim wszystko oprócz aparatu, ten się nie uruchomi wywala mnie z powrotem do menu lub tapety. W testach usług nie działa aparat przedni, tylni i tak samo lampa LED. Lampka świeci się cały czas.

Szukałem ale nigdzie nie spotkałem się z podobnym problemem, uszkodzony może być aparat, taśma czy płyta główna? Telefon z płytą AS, odpowiednim do niej softem i nie wygląda na rozbierany...
Quote

Jurij's Photo Jurij 30 Aug 2013

Jeśli jesteś pewien, że telefon ma właściwe oprogramowanie ( AS lub AO), to rozbierz telefon i sprawdź, czy aparat jest dobrze wpięty. Instrukcję jak rozebrać telefon masz podpiętą w dziale C902.
Quote

pro_evil's Photo pro_evil 31 Aug 2013

Uszkodzona okazała się płyta główna, prawdopodobnie telefon miał bliski kontakt z wodą. Wymieniłem płytę na AO, wszystko śmiga, telefon robi ładne zdjęcia i dobrze gra na sofcie W902 ;)

Sprawdzałem starą płytę w innym C902 po zmontowaniu i włożeniu baterii dioda mocno świeci na czerwono jak podczas nagrywania filmu. Problem rozwiązany, temat do zamknięcia bo płyty głównej raczej nie naprawimy.
Quote

Jurij's Photo Jurij 31 Aug 2013

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
Quote
Locked