←  G502

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] Nieudolna próba wgrania softu

Zablokowany

grzesiek930307 - zdjęcie grzesiek930307 26 sie 2013

Witam
Od jakiegoś czasu posiadam w kolekcji ten model z padniętym softem. Przy próbie startu zawibruje,podświetli ekran i klawiaturę,która po chwili gaśnie i tyle. Przy próbie wgrania softu telefon posiada dziwny objaw a mianowicie zaraz po podłączeniu kabla usb zaczyna się robić gorący ku samego dołu a dokładnie to na wysokości mikrofonu. Komputer go nie widzi a zapach z telefonu po podłączeniu go do kompa jest jak palona płyta drukowana. Co jest tego przyczyną? Telefon nie miał styczności z wodą. Proszę o pomoc
Odpowiedz

faflak - zdjęcie faflak 26 sie 2013

z pewnoscia zwarcie... najtaniej bedzie poszukac sprawnej plyty glownej chyba ze znasz dobry tani serwis choc mozesz rozkrecic fona i dokladnie obejrzec moze tylko wystarczy przeczyscic piny na zlaczu
Odpowiedz

grzesiek930307 - zdjęcie grzesiek930307 26 sie 2013

No rozbiorę go raz jeszcze,sfotografuje go i wkleję zdjęcie tu do posta może wy coś na to poradzicie
W takim jest stanie ta płyta

Załączone pliki


Użytkownik grzesiek930307 edytował ten post 26 sierpień 2013 - 12:43
Odpowiedz

faflak - zdjęcie faflak 26 sie 2013

plyta wyglada ok dokladnie obejrzyj fastport od wewnetrznej strony moze tam cos jest nie tak
Odpowiedz

grzesiek930307 - zdjęcie grzesiek930307 26 sie 2013

zamontowałem fastport z modeli typu k800i po ten z tego modelu różni się dodatkowymi stykami bodajże od anteny bluetooth i tym bardziej nie reagował. Przejechałem papierem ściernym po stykach na płycie głównej bo lekko okopcone było i komputer wykrywał go jako urządzenie uszkodzone a jego oryginalny fp jest w bardzo dobrej kondycji,zero skaz wewnątrz jak i zewnątrz
Odpowiedz

faflak - zdjęcie faflak 26 sie 2013

hmm to moze cos z kablem ? a sterowniki usb sa zainstalowane?
Odpowiedz

grzesiek930307 - zdjęcie grzesiek930307 27 sie 2013

Kolego... W tym tygodniu flashowałem hazela a zaraz po nim chciałem tego G502,nie jestem na tyle głupi by czegoś tak istotnego zainstalowanego nie mieć a kabelek jest super wydajny bo już nie jednego sony ericssona uratowałem. A może coś z którąś z kości nad fp jest naruszona?
Użytkownik grzesiek930307 edytował ten post 27 sierpień 2013 - 18:51
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 27 sie 2013

Nie być może, tylko z pewnością. Trzeba by zdjąć ekrany i zobaczyć, który układ się grzeje lub miernikiem posprawdzać płytę.
Odpowiedz

grzesiek930307 - zdjęcie grzesiek930307 27 sie 2013

Właśnie,że przestało się to grzać. Wyczyściłem go w spirytusie 96% (tylko takim czymś dysponuje) i teraz urządzenie się nie grzeje a komputer widzi go jak uruchamiam go i podłączam do kompa jako urządzenie uszkodzone. Masz jakiś pomysł Jurij?
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 27 sie 2013

Wyczyść to porządnie szczoteczką do zębów, wymocz w spirytusie 12 godzin, potem przez tyle samo czasu wysusz i dopiero go składaj i próbuj...
Odpowiedz

grzesiek930307 - zdjęcie grzesiek930307 27 sie 2013

No dobrze zrobię tak jutro a na razie dziękuje,odezwę się za dwa dni

Ok telefon wysuszony i wykąpany. Wywnioskowałem,że telefon ma martwą płytę główną po dopiero dziś dostrzegłem,że jest ona wygięta w pół i wykręcona. Temat uważam za zamknięty
Użytkownik grzesiek930307 edytował ten post 30 sierpień 2013 - 12:33
Odpowiedz
Zablokowany