←  Xperia J

Sony.yt - International Sony Forum

»

Odzyskiwanie kontaktów

piotreksob - zdjęcie piotreksob 25 sie 2013

Cześć, przestał całkowicie reagować dotyk, nie działa kompletnie.
Chcę zrzucić kontakty na komputer, albo chociaz posiadać wgląd do nich, konta Google nie mam więc nie zsynchronizowało.
PC Companion - kiedyś było w nim "backup&restore" ale ktoś mądry od Sony postanowił to zamienić na "Contacts Setup" , a tam nie można najzwyklejszej kopii zrobić. Jakieś pomysły? BEZ ROOTA jestem
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 25 sie 2013

Podłącz myszkę przez USB OTG, zainstaluj apkę My Phone Explorer i za pomocą najnowszego My Phone Explorera 1.84 zrób backup kontaktów :)
Odpowiedz

phillix - zdjęcie phillix 26 sie 2013

Nie wiem jak w J, ale u siebie mam opcję kopii kontaktów w aplikacji od kontaktów. Więcej > Import / export i kontakty zapisują się na karcie sd albo sim - zależy od wyboru.
Odpowiedz

piotreksob - zdjęcie piotreksob 26 sie 2013

Jak podłączyć myszkę przez OTG? :) Bo nie wiem niestety co to znaczy :)
phillix:

Rozumiem, ale jak już mówiłem, nie działa dotyk :( absolutnie nie reaguje a na szybko potrzebuje kontakty... Nawet ekranu nie moge odblokować
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 26 sie 2013

Kupujesz na allegro taką przejściówkę za kilka złotych:

Posted Image

Jeden koniec podpinasz do portu microUSB w telefonie, do usb podpinasz myszkę i operujesz telefonem jak komputerem, tabletem etc. ;) Najlepiej taką małą myszkę od laptopa. Niektóre mogą mieć zbyt duży pobór prądu i wtedy trzeba użyć huba USB z zewnętrznym zasilaniem.
Odpowiedz