←  Xperia L

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] Czy jest możliwość zrootowani...

Locked

krzysiek21nh's Photo krzysiek21nh 24 Aug 2013

Tak, jak w temacie. Z tym, że system nie ma końcówki 1.36 tylko 2.17, czyli najnowszy jaki wyszedł na ten telefon. Bo są sposoby ale tylko od wersji systemu 1.31 do 1.36. I w grę nie wchodzi odblokowanie bootloadera.

not found: Poprawiłem temat.
Edited by not found, 25 August 2013 - 07:52.
Quote

Jurij's Photo Jurij 25 Aug 2013

A probowales zrobić taki myk, jak w Xperiach z 2011 roku i w Xperii Z? W Z-ce na najnowszym firmware też się nie da rootować, bo załatali exploit, a stara sprawdzona metoda - wgranie kernela ze starszej wersji, zrootowanie, wgranie kernela z nowszej wersji działa :) A jak nie to, to downgrade do niższej kompilacji ;)
Quote

krzysiek21nh's Photo krzysiek21nh 25 Aug 2013

No dobra, a powiesz mi jak zrobić w tym telefonie downgrade ? Mam flashtool-a 0.9.11, sterowniki gg też mam tylko, że w wersji 3.. (nie pamiętam dokładnie). Plik ftf z kompilacją 1.36 i nie da się tego zrobić flashtoolem, bo nie jest kompatybilny z ta xperią. Każe mi naciskać przycisk wstecz przy podłączeniu, tylko szkoda, że tu przycisk wstecz jest na ekranie po włączeniu telefonu. A flashtool w tej wersji ma niby być kompatybilny z xperiami z 2013 roku..

Wgrałem system z kompilacją .1.36 flashtoolem w wersji 0.9.11. Wystarczyło przeczytać na innej stronie, że zamiast naciskać klawisza wstecz, którego Xperia L nie posiada, naciskać klawisz głośności (przyciszania dokładniej mówiąc).
Użyłem sterowników gordon gate w wersji 3.0.

Ale roota dalej nie da się zrobić.. Pomocy ! ! !
Quote

Jurij's Photo Jurij 26 Aug 2013

W każdym telefonie z Androidem bez fizycznego przycisku wstecz podłącza się telefon z vol- ;) Spróbuj framaroota 1.6.0:

Please Login or Register to see this Hidden Content

a jak nie zadziała to 1.5.3. Jak też nie zadziała, to wgraj kompilację 15_0_A_1_31 i próbuj... Z tego co piszą wynika, że po tym zabiegu stracisz gwarancję, ale ta metoda działa na zablokowanym bootloaderze :) Jak Ci wyskoczy pytanie, czy zainstalować Super Usera, musisz kliknąć na tak, bo inaczej telefon się nie zrootuje.
Quote

krzysiek21nh's Photo krzysiek21nh 26 Aug 2013

Po którym zabiegu stracę gwarancję?
Próbowałem już. Znalazłem wszystko co trzeba i jak więc to co napisałeś już próbowałem robić. Root nie wchodzi i tyle..
Będę musiał poczekać..
Quote

krzysiek21nh's Photo krzysiek21nh 26 Aug 2013

Dante, jeśli czytałeś uważnie to co napisałem w pierwszym poście to powinieneś wiedzieć, że w grę nie wchodzi odblokowanie bootloadera z tego względu, że nie chce tracić gwarancji.

Poczekam, aż jakiś dobry programista coś wymyśli jak zrobić root na najnowszej kompilacji.

Podsumowując Nie da się na razie zrobić root-a na Xperii z kompilacją na końcu 2.17. Tak ? Żeby inni tez o tym wiedzieli.
Quote

Jurij's Photo Jurij 26 Aug 2013

Ale ten telefon jest na liście obsługiwanych urządzeń, więc coś musisz robić źle. Próbowałeś na innych kompilacjach?
Quote

krzysiek21nh's Photo krzysiek21nh 26 Aug 2013

Próbowałem tylko na 1.36 bo tylko taki miałem. Nigdzie nie mogę znaleźć 1.31..
Quote

Jurij's Photo Jurij 26 Aug 2013

Próbowałem tylko na 1.36 bo tylko taki miałem. Nigdzie nie mogę znaleźć 1.31..


Wgraj mu najnowsze firmware i potem spróbuj wgrać ten kernel: http://sony.yt/files...l-c2105-kernel/ z wersji 15_0_A_1_31 , zrootować i wgrać kernel z najnowszej kompilacji.
Quote

krzysiek21nh's Photo krzysiek21nh 27 Aug 2013

Ale to wszystko wiążę się z odblokwaniem bootloadera ?

Dante, a jak go mam z powrotem zablokować ? Bo myślałem, że na tych najnowszych telefonach nie da się go zablokować z powrotem..
Edited by krzysiek21nh, 27 August 2013 - 10:43.
Quote

krzysiek21nh's Photo krzysiek21nh 27 Aug 2013

No dobra przeczytałem to. Jest tam napisane, że po tym zabiegu mogę stracić gwarancję, ale potem niby zablokować z powrotem bootloader. Dante wytłumacz mi jak to z tym jest, bo nie kumam tego. W szczególności gdy każe mi podać numer imei itp ( wygląda na to że przecież przy tym traci się klucze drm co wiąże się z utratą gwarancji nie odwracalnie). Jeśli coś pokręciłem to będę wdzięczny jak ktoś mi to wytłumaczy. Bo dałem sobie trochę za telefon i jest nowy i stracić gwarancji mi się nie opłaca(chyba jak każdemu). Będę wdzięczny za pomoc.

Zrozumiałem to mniej więcej tak, że robię backup w TA. Potem odblokowywuje bt poprzez ten imei, a potem jak chce go zablokować to robię restore w TA Tak ?
Quote

Jurij's Photo Jurij 27 Aug 2013

Tak. Odblokuj go sobie flashtoolem po zrobieniu backupu TA i po problemie :) O ile oczywiście masz w menu serwisowym Bootloader unlock allowed: yes. Jeśli masz telefon z Orange lub innej sieci, która zablokowała możliwość odblokowania bootloadera, to nie odblokujesz go wcale przez najbliższe 10-15 lat.
Quote

krzysiek21nh's Photo krzysiek21nh 28 Aug 2013

Dobra to dzięki za pomoc wszystkim, którzy mi pomagali ;) W najbliższym czasie się tym zajmę. Temat można zamknąć.
Quote

Jurij's Photo Jurij 28 Aug 2013

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
Quote
Locked