←  Yari

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] U100 YARI R7AA076 na R7BA084

Locked

saass's Photo saass 06 Aug 2013

Witam wszystkich
chciałbym zmienić soft jak w temacie =>tu:

[ciach]

polecono mi upgrade za pomocą Update_Service_Setup-2.13.8.201307151333

niestety dostałem komunikat że już jest najnowsze oprogramowanie w tel. ...

=>czy może ktoś ma i podzieliłby się plikami MBN i FBN softu R7BA084 ???

dziękuję

bartolinio3: Witaj na forum. Niedozwolony link został usunięty - proszę zapoznać się z regulaminem.
Edited by bartolinio3, 06 August 2013 - 19:33.
Quote

faflak's Photo faflak 06 Aug 2013

witaj:)
po pierwsze nie linkujemy do konkurencji :)
a zeby sues wgral ci ten soft to zpewne trzeba wgrac odpowiednie cda omniusem wg tego poradnika : klik tylko ze w pkt. 7 wersja cda bedzie R7BA a artykol nie wiem musisz doczytac ;)
Quote

saass's Photo saass 07 Aug 2013

to nie wystarczy (oczywiście gdybym posiadał R7BA084 fbn i mbm) wgrać omniusem ?

był wczesniej R1BA049 i omniusem wgrałem R7AA076

???
Quote

not found's Photo not found 07 Aug 2013

Jeśli masz R7BA084 mbn i fbn to możesz wgrać omniusem, problem jest tylko ze zdobyciem tych plików :P
Quote

faflak's Photo faflak 07 Aug 2013

jak podasz te liczby w omniusie to on wgra ci cda nastepnie odpalasz fona pewnie przeleci pask na lcd wyciagasz bateryjke wkladasz z powrotm podpinasz po seusa wg instrukcji i cieszysz sie nowym softem ale pewnie bez pl lng ...jak nie bedzie pl jezyka instalujesz odpowiedniego fara z forumowego downloadu szukasz jescze paczki jezykowej i wgrywasz o ile dobrze pamietam tpa/preset/system/language i wszystko
tylko musisz podac jeszcze w omniusie odpowiedni artyk cda - moze ktos ci poda gotowca
Enjoj :)

Jurij: ort.
Quote

saass's Photo saass 07 Aug 2013

niestety R7BA084 znalazłem ale z rozszerzeniem software ato ponoć tylko do boxa..

@faflak
dzięki za podpowiedzi =>artykuł jest związany z konkrentnym modelem czy softem ?
Quote

Jurij's Photo Jurij 07 Aug 2013

Naprawde lubicie sobie utrudniać życie. Jeśli chcesz mieć czysty polski soft, wybierz Central Europe 1. Potem możesz go zaktualizować przez FOTA lub SUS'em lub PC Companionem.
Quote

saass's Photo saass 07 Aug 2013

@Jurij
mam już w telefonie R7AA076 =>czy nie lepiej było dla fona wgrywać od nowa nowszy niz aktualizować =>słyszałem że to nie zupełnie to samo..?
Quote

bartolinio3's Photo bartolinio3 07 Aug 2013

To źle słyszałeś - aktualizacja SEUSem, czy PC Companionem to również wgranie całego softu od nowa. Chyba tylko przy aktualizacji telefonem przez sieć gsm, firmware jest aktualizowane, a nie wgrywane od nowa.
Quote

saass's Photo saass 08 Aug 2013

seus

Brak dostępnego nowego oprogramowania dla telefonu

w telefonie jest już zainstalowane najnowsze dostępne oprogramowanie


pc companion

Problem:
Brak nowego oprogramowania dla telefonu/tabletu.

Szczegóły:
Mechanizm aktualizacji sony nie uwzględnia oprogramowania dla twojego telefonu/tabletu


=>co mogę w takiej sytuacji ?
Quote

Jurij's Photo Jurij 08 Aug 2013

Z tego co widzę, to masz kilka opcji:

1. Wgrać soft R1BXXX i cda central europe i spróbować aktualizacji,

2. Skorzystać z serwisu online i wgrać najnowszy soft boxem,

3. Udać się do pobliskiego serwisu i wgrać najnowszy soft boxem,

4. Cieszyć się z softu R7AA076 :)
Quote

saass's Photo saass 08 Aug 2013

w wielu miejscach widziałem że ludki mają ten sam problem z aktualizacjami seus i pc companion =>i nigdzie konkretnego rozwiązania =>przedstawię co u mnie prawdopodobnie mogło wpłynąć - może komuś się przyda..

zdesperowany wymyśliłem że spróbuję ponownie przeflashować go plikami z linków do R7AA076 i custom od Jurija =>moje pliki miałem kiedyś chyba z chomika =>o ile nazwą nie różniły się mbn i fbn to custom nazwą był inny choć także central europe =>podczas gdy trwał proces w omniusie szukałem na temat problemów z seus =>natknąłem się na temat debrandingu yari (nie daję linku bo u konkurencji :P ) =>wspomniano tam o usunięciu pewnego katalogu db w :

C:\Program Files\Sony Ericsson\Update Service

(jak dobrze zrozumiałem tam updater coś sobie dociąga) =>idąc tym śladem pomyślałem że może przy okazji w tym katalogu coś mu się posrało u mnie na dysku =>więc zdecydowałem go usunąć przed uruchomieniem seusa..

nie wiem teraz czy wpływ miał inny custom ,samo wgranie ponowne softu i tym samym kompletny reset fona czy usunięcie wspomnianego katalogu db (ale skoro pc companion też się wcześniej buntował nie znajdując nowszej wersji) to chyba raczej wgranie/reset (co prawda tej samej wersji) ale z innym custom.. =>najwyraźniej komplet z linków od Jurija sprzyja w następstwie aktualizacji seus :)

cieszę się teraz R7BA084

za wszelkie podpowiedzi dziękuję

temat do zamknięcia
Quote

Jurij's Photo Jurij 08 Aug 2013

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
Quote
Locked