←  W760

Sony.yt - International Sony Forum

»

Pytanko do naprawy gniazda i podświetlenia

morfeusz747's Photo morfeusz747 05 Aug 2013

Witam,

Przymierzam się do wymiany lub naprawy gniazda słuchawkowego/ładowarki...Jeszcze nie wiem co jest grane bo całe się rusza ale w niektórych pozycjach działa, więc chyba uszkodzenie mogę wykluczyć i mam pytanie czy te gniazdo jest lutowane czy mocowane?

Drugą sprawą jest podświetlenie klawiszy numeycznych...właścicielowi spadł telefon, czy możliwe jest wypięcię się taśmy lub elementu odpowiedzialnego za te podświetlenie? Czy jest to taśma, gdzie dokładnie się ona znajduje bo nie mogę jej znaleźć w instrukcji serwisowej?

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
Edited by morfeusz747, 05 August 2013 - 22:03.
Quote

Jurij's Photo Jurij 05 Aug 2013

Gniazdo jest lutowane, więc żeby je wymienić musisz posiadać stację lutowniczą hot air i umiejętności. Co do drugiej kwestii - rozbierz telefon, sprawdź czy wszystko jest dobrze wpięte i złóż. Jeśli nie, zacznij od wymiany płytki klawiatury.
Quote

morfeusz747's Photo morfeusz747 05 Nov 2013

Witam ponownie.

Po naprawieniu gniazda teraz popsuła się kolejna rzecz w telefonie...mianowicie nie działają przyciski 4,7,* oraz # no i tak jak to było wcześniej nie działa podświetlenie klawiatury. Jak myślicie co może być przyczyną? Taśma czy płytka o której Jurij wspomniał?

Pozdrawiam
Edited by morfeusz747, 05 November 2013 - 18:24.
Quote

not found's Photo not found 05 Nov 2013

Prawdopodobnie dolna płytka klawiatury. Jeśli taśma byłaby do wymiany, miałbyś problemy z obrazem na wyświetlaczu, gniazdem kart pamięci, klawiszami górnymi.
Quote

morfeusz747's Photo morfeusz747 05 Nov 2013

Rozebrałem telefon wyjąłem taśmę i wsadziłem raz jeszcze i klawiatura działa :D tzn działają wszystkie przyciski jednak podświetlenia nadal nie ma. Ale tego się chyba nie opłaca naprawiać...
Quote

not found's Photo not found 05 Nov 2013

Heh, no to świetnie, że się udało bez większego kosztu :) Podświetlenie to może być płytka, jak wspomniał Jurij. Ale czy jest Ci ono tak potrzebne? ;)
Quote

morfeusz747's Photo morfeusz747 05 Nov 2013

Obędzie się bez niego, tylko czasem wieczorkiem jest to frustrujące.
Czy to jest ten element?

Please Login or Register to see this Hidden Content

Quote

bartolinio3's Photo bartolinio3 05 Nov 2013

Tak to jest to. Ale za 2,99 nie oczekuj, że będzie to działać prawidłowo. Lepiej polować na uszkodzony egzemplarz i wyjąc z niego oryginalną część ;) Chociaż na twoim miejscu, nic bym z tym nie robił.
Quote