←  Xperia pro

Sony.yt - International Sony Forum

»

Jakie funkcjonalne aplikacje po zrootowaniu?

Kenzie's Photo Kenzie 29 Jul 2013

Witam. Jestem ciekawy jakie Waszym zdaniem są funcjonalne oraz przydane alplikacje na SEX Pro po zroot'owaniu?
Mi osobiście zależy na tym aby telefon był jak najbardziej "przyjazny" dla właściciela.
I appki mogą być z każdej dziedziny jeżeli można to tak nazwać?

Pozdrawiam
Quote

Jurij's Photo Jurij 29 Jul 2013

Seeder - do eliminacji lagów androida (jest za darmo na xda),

Aplikacja do pełnej obsługi usb otg (także na xda można ją znaleźć),

Total Commander - jako menadżer plików,

MX Player - aplikacja do oglądania filmów,

LG Camera - Aplikacja do aparatu,

Firefox / Opera do przeglądania internetu

I w sumie tyle z niezbędnych rzeczy :)
Quote

Kenzie's Photo Kenzie 02 Aug 2013

A są programy dzięki którym można nagrywać rozmowy? Bardzo mi tego brakuje a w starszy modelach Nokii jak i SE była taka możliwość.
Oraz ten program USB otg do czego tak naprawdę służy, bo nie do końca rozumiem?
Edited by Kenzie, 02 August 2013 - 13:20.
Quote

Jurij's Photo Jurij 02 Aug 2013

Dyktafonów pełno jest w markecie, wystarczy poszukać. A USB otg rozszerza funkcje telefonu. Standardowo działają niektóre myszki i klawiatury, a po zainstalowaniu tej aplikacji możesz podłączać do telefonu (przez przejściówkę micro usb -> usb ) pendrive'y i używać ich jako przenośne wymienne nośniki danych :)
Quote

Kenzie's Photo Kenzie 02 Aug 2013

Dziękuję za klarowne wyjaśnienie działania aplikacji. Jednak abym mógł sobie pozwolić na te wszystkie aplikacje trzeba zrootować telefon. Postępuję wg wskazówek z poradnika, ale telefon w dalszym ciągu chyba nie jest zrootowany. Po włączeniu seedera wyskakuje błąd, że telefon nie ma owego roota. W jaki inny sposób można to sprawdzić?
Quote

Jurij's Photo Jurij 02 Aug 2013

Którego poradnika i jaką wersję systemu posiadasz? Bo metod rootowania jest kilka...
Quote

Kenzie's Photo Kenzie 02 Aug 2013

Korzystałem z http://sony.yt/topic...esorem-msm8255/ a wersja kompilacji to taka jaką mi poleciłeś z GB. 4.0.2.A.0.62

Quote

Jurij's Photo Jurij 02 Aug 2013

Dla tej kompilacji musisz użyć tej metody: http://sony.yt/topic...esorem-msm8260/ :)

Quote

Kenzie's Photo Kenzie 02 Aug 2013

Ok. Postąpiłem wg wyżej wymienionego poradnika. Teraz moja brocha w tym aby pojąć to wszystko jeżeli chodzi o superusera itp bo jak narazie to dla mnie czarna magia :) z tym Seeredem też do końca nie wiem jak się obchodzić, ale z tego co widzę, nie ma tam dużo ustawień?
Quote

Jurij's Photo Jurij 02 Aug 2013

Włączasz seedera, ustawiasz częstotliwość pracy i tyle. Aplikacja sobie działa w tle :) A co do superusera to już nie musisz nic robić. Aplikacje same sobie będą uzyskiwać uprawnienia superusera w razie potrzeby :)
Quote

phillix's Photo phillix 03 Aug 2013

Greenify - hibernuje aplikacje w tle. Zyskujesz więcej ramu i dłużej trzyma bateria.
Quote

Kenzie's Photo Kenzie 05 Aug 2013

zainstalowałem operę - bez porównania z przeglądarka systemowa:-)
mx player - super.
Jednak w dalszym ciągu nie wiem czy zrootowalem ten telefon czy nie bo ten program odpowiedzialny za to z tymi chińskimi znakami nie daje mi ostatecznej odpowiedzi:-)
Dlatego nie wiem czy ten seeder w ogóle działa i czy mam uprawnienia SU.
I z tego co wyczytałem to raczej program Greenify nie będzie współgrał z moja wersją GB.
Pozdrawiam
Quote

Jurij's Photo Jurij 05 Aug 2013

Masz zainstalowaną aplikację Super User? Jeśli tak, to masz roota. Seeder się uruchamia i daje się włączyć? Jeśli tak to masz roota. Total Commander umożliwia Ci usunięcie z folderu /system/app aplikacji Facebook.apk wyświetlając komunikat "Total Commander uzyskał uprawnienia Super User"? Jeśli tak, to masz roota :)
Quote

Kenzie's Photo Kenzie 05 Aug 2013

SU jest zainstalowany. Seeder też ale wyskakuje komunikat. I najpewniej oznacza on, że telefon nie jest zrootowany. I za pośrednictwem TC nie mogę usunąć FB czyli roota nie ma. będę musiał jeszcze raz z ta aplikacja spróbować.
Quote

Jurij's Photo Jurij 05 Aug 2013

A czy po rootowaniu zrestartowałeś telefon? Jeśli nie, to zrób to.
Quote

Kenzie's Photo Kenzie 06 Aug 2013

Z tego, co pamiętam to telefon sam się włączył ponownie. I działając owym programem nie wiem już w którym momencie aparat jest po roocie, a kiedy nie. Z polskich znaków rozpoznaje tylko cyfry:)

not found: Literówka ;)
Edited by not found, 07 August 2013 - 11:59.
Quote

Jurij's Photo Jurij 06 Aug 2013

Po udanym roocie pokazuje się napis E-root. Jeśli Ci się nie podoba ten program, to wgraj kompilację z końcówką 042 i zrootuj go starą metodą: http://sony.yt/topic...esorem-msm8255/ .

Quote

Kenzie's Photo Kenzie 06 Aug 2013

Ja nie mam pretensji do programu:) Po prostu ją coś muszę robić źle i tyle. Bo z kompilacji jestem zadowolony:)
Quote