←  Sony News

Sony.yt - International Sony Forum

»

Sony przygotowuje zewnętrzny obiektyw dla...

not found - zdjęcie not found 22 lip 2013

Krążą pogłoski, że Sony może planować wypuszczenie obiektywu, który będzie można zamocować do naszego smartfona.

SonyAlphaRumors donosi, że wszystko jest na dobrej drodze. Urządzenie będzie posiadać wbudowany czujnik obrazu, baterię i pamięć. Najwyraźniej będzie można używać go jako zwykłego aparatu albo jako obiektyw do smartfona wykorzystując magnetyczne mocowanie.

Urządzenie będzie mogło wysyłać zdjęcia przez NFC i WiFi bezpośrednio do smartfona. Specyfikacja według SonyAlphaRumors ma być taka jak w aparacie Sony DSC-RX100 II:

Czujnik Exmor R 20.2 MPX
Obiektyw f/1.8 Carl Zeiss

Planowany jest też drugi model z mniejszym czujnikiem i większym zoomem.

Urządzenie wydaje się być podobne do WVIL: Wireless Viewfinder Interchangeable Lens zaprezentowanego na CES 2011:

http://www.youtube.com/watch?v=tDIZImKrhg8

źródło: xperiablog.net

Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 25 lip 2013

Tia... Niewielu pewnie pamięta, ale ja już to przerabiałem. Najpierw miałem T300 i MCA-25:

Posted Image

a potem dokupiłem MCA-30. Ja wiem, nowsza technologia, większa pamięć, lepszy obiektyw i matryca, szybsze metody przesyłu danych niż irda. Ale mimo wszystko na litość boską SONY - nie tędy droga! Naprawdę, gdybym chciał nosić takiego kloca w kieszeni, żeby zrobić zdjęcie - kupiłbym sobie lustrzankę. Noszenie dodatkowych akcesoriów nie jest ani fajne, ani wygodne, ani praktyczne i naprawdę nie o to chodzi w fotografii mobilnej. Czy tak ciężko wprowadzić do sprzedaży smartphone'a z wbudowanym Xenonem? Aparat w Satio był rewelacyjny, czemu nie powtórzyć tego sukcesu w nowszej konstrukcji? Naprawdę, nie rozumiem. Najpierw powrót baterii na kabelkach, potem powrót podczerwieni, potem powrót rysików, teraz doczepiane aparaty... Może niebawem zobaczymy następcę Ericssona R380 - z nowym, wspaniałym, innowacyjnym wyświetlaczem monochromatycznym? :rolleyes: :sarcasm: Oj, Sony, Sony...
Odpowiedz

Dabronik - zdjęcie Dabronik 25 lip 2013

NA pewno znajdą się tacy co to kupią.
Odpowiedz