←  Elm

Sony.yt - International Sony Forum

»

Jak użyć / zrobić patch na zmianę klawiszy...

natalia1999's Photo natalia1999 08 Jul 2013

Witam,
Mam SE Elma i program SE KeyReplacer. Jak to należy zrobić?? Ten program nie wykrywa telefonu i nie mam pojęcia jak się za to zabrać...
Quote

Jurij's Photo Jurij 08 Jul 2013

Przeniosłem Twój post do nowego tematu. Program SE Key Replacer nie obsługuje platformy DB3350, na której znajduje się Sony Ericsson Elm. A co konkretnie chcesz zrobić?
Quote

natalia1999's Photo natalia1999 09 Jul 2013

Klawisz głośności mi nie działa. Zostały uszkodzone te takie maleńkie przyciski, a w żadnych serwisach tego nie naprawiają... Chcę przemienić tym programem tak, że np sztacheta to by było przyciszanie, gwiazdka podgłaszanie... aha i żeby jeszcze działał na powiększanie zdjęć.

I jeszcze mam taki problem...
Wymieniłam obudowę w elmie z powodu że panel przedni pękł z boku i szybka się stłukła. Teraz mam nową ale w momencie przyklejenia (nie było kleju na szybce) na kropelkę, kiedy z powrotem skręcam telefon jest taka plama a jak się przyciśnie szybko z boku, plama znika...
Edited by natalia1999, 09 July 2013 - 00:23.
Quote

Jurij's Photo Jurij 09 Jul 2013

W dobrych serwisach naprawiają :) Skontaktuj się np. z w-support we Wrocławiu albo GSM Center w Krakowie to Ci powiedzą koszt naprawy... Albo upolować taki egzemplarz ze zbitym lcd i przełożyć płytę... Przy okazji rozwiążesz drugi problem i poskładasz telefon prawidłowo, żeby nie było plam na LCD :)
Quote

natalia1999's Photo natalia1999 09 Jul 2013

Ale ja jestem z Warszawy.
A plamy na LCD może są z powodu nie oryginalnej szybki?
I czym najlepiej rozkręcić ten telefon bo mi się śrubki "zmieliły"

A gdzie mogę kupić w necie za niską cenę płytę główną do Elma?
Edited by natalia1999, 09 July 2013 - 01:40.
Quote

Jurij's Photo Jurij 09 Jul 2013

Ale ja jestem z Warszawy.


No to w czym problem? Z pewnością mają tam wiele przyzwoitych serwisów GSM :)

A plamy na LCD może są z powodu nie oryginalnej szybki?


Być może, ja raczej obstawiam złe poskładanie telefonu.

I czym najlepiej rozkręcić ten telefon bo mi się śrubki "zmieliły"


Znam ten ból :) Ja sobie wtedy radzę pilnikiem kanciastym, który wsadzam zamiast śrubokręta i siłą tarcia próbuję je odkręcić. Zwykle się udaje :)

A gdzie mogę kupić w necie za niską cenę płytę główną do Elma?


Powiem tak. Popytaj w serwisach - jeśli naprawią Ci te klawisze za 30-40 PLN i poskładają go jak należy, to naprawiaj. Jeśli naprawa wyniesie powyżej 50 PLN to się nie opłaca, bo za 80-100 PLN kupisz sprawnego Elma, a nawet coś lepszego bo za tę kasę można już upolować np. Xperię X8 :)
Quote

natalia1999's Photo natalia1999 10 Jul 2013

Powiem tak: nienawidzę dotykowych telefonów, a poza tym ta Xperia X8 wcale lepsza od Elma nie jest. Moja siostra ma Xperię X8 i nie da się zliczyć ile razy ona musiała mieć wgrywane oprogramowanie, z powodu że bateria trzyma jeden dzień bo ekran się podświetlał. Teraz niestety nie produkują normalnych telefonów np. jak SE Hazel lub Elm, tylko dotykowy szajs.

a co się tyczy klawiatury...
teraz mi nie działa klawisz C, "wstecz"...

A rozkręcić to ja tego Elma musiałam, żeby sprawidzić co się stało z klawiaturą.
Trzy śrubki odkręciłam, ale ostatniej na górze nie mogłam ponieważ się "zapiekła" i musiałam niestety mocno pociągnąć i dosłownie wyrwałam panel przedni, jedna część tam gdzie była śrubka się oderwała ale śrubka na miejscu została i nie miałam wyjścia :(
Teraz wiem, że muszę jakoś tą klawiaturę naprawić, bo np w T-Mobile nie dają normalnych telefonów tylko dotykowe :P
Quote

Deleted User 1's Photo Deleted User 1 10 Jul 2013

Jak dla mnie najbardziej oplacalny bd zakup SE Elm z rozbitym LCD, jak tu Jurij Ci podpowiedzial, z tym ze nie przekladasz plyty glownej z kupnego do swojego, tylko LCD ze swojego do kupnego. Nigdy nie mialem tego modelu na serwisie ale do rozkrecenia SE Elm potrzebny Ci bd Torx 6 lub 7 lub wkretak krzyzowy o dosyc malych wymiarach. Przy wyjmowaniu LCD pamietaj by robic to delikatnie zeby nie uszkodzic tasmy wyswietlacza lub przypadkiem nie potluc go. Przy rozkladaniu i skladaniu telefonu wspomagaj sie instrukcja serwisowa do pobrania w dziale Elma (temat nazwany SE Elm jak prawidlowo rozebrac?).

No to chyba byloby na tyle mojej litanii. Have fun! ;)
Quote

natalia1999's Photo natalia1999 10 Jul 2013

Jak kupowałam obudowę dostałam gratis wkrętak torx6 ale w ogóle nie pasował...

Ale pilnie potrzebuję kupić sprawną płytę główną do Elma z powodu że mi klika przycisków klawiatura nie działa i klawisz głośności
Edited by natalia1999, 10 July 2013 - 17:39.
Quote

Deleted User 1's Photo Deleted User 1 10 Jul 2013

Napisz w dziale Kupię, przegladaj allegro, tablica.pl i gumtree.pl
Quote

natalia1999's Photo natalia1999 10 Jul 2013

Na allegro nie ma (jest tylko w archiwum) na tablica.pl nie ma ani na gumtree.
Quote

Jurij's Photo Jurij 10 Jul 2013

To poluj na sprawnego a tego sprzedaj na czesci. Od siebie moge polecic Ci poszukanie modeli: c901, c905, w705, w715, w995 - z pewnoscia beda lepsze od elma czy hazela ;-)
Quote

natalia1999's Photo natalia1999 11 Jul 2013

Ha ha
Mogę se tylko pomarzyć...
nie stać mnie na żaden telefon
Muszę ratować Elma
Quote

Jurij's Photo Jurij 12 Jul 2013

Nie musisz. Sam lcd jest wart tyle, ze mozna za niego kupic sprawny przyzwoity telefon np. k530/w660, k800, s500, w580, w850, w880 w ladnym stanie lub z610 /z770/z750/z780... :) niektore modele z platformy a2 tez mozna dostac tanio, polecam w910 - jedyny minus to brak wifi :)

not found: Posty wydzielono do nowego tematu.
Edited by not found, 13 July 2013 - 09:54.
Quote

natalia1999's Photo natalia1999 13 Jul 2013

Cud się wczoraj stał taki, że próbowałam naprawić Elma programem Update Service, ale klawisz C nie działał...

Ale nagle tak się stało, że jakoś sam się naprawił i zaczął normalnie reagować. Wgrałam oprogramowanie i nie działa mi tylko klawisz nawigacyjny "w prawo" i klawisz "wstecz" może same się jakoś naprawią

mam program xs++. wykrywa mi telefon, ale jest problem, że nie mogę dać patcha na czujnik światła, bo ten programgo nie wykrywa, a przecież zapisałam go w formacie vpk. Patch wzięłam z tego forum.
Edited by natalia1999, 14 July 2013 - 00:56.
Quote

bartolinio3's Photo bartolinio3 14 Jul 2013

Na db3350 (w tym przypadku Elma) patche "wgrywasz" tym sposobem: http://sony.yt/topic...avie-cid-80-81/ :)
Quote

natalia1999's Photo natalia1999 15 Jul 2013

Niestety tym Farem tego nie zrobię. Zrobiłam wszystko tak jak w poradniku, ale wyskakuje error:

J10i2 CID80 is not supported

Co mam zrobić??
Edited by natalia1999, 15 July 2013 - 14:00.
Quote

Jurij's Photo Jurij 15 Jul 2013

Poczytaj tematy w dziale elm, zylo, hazel - pisalem wielokrotnie jak dograc wtyczki do fara obslugujace cid 80-81 :)
Quote

natalia1999's Photo natalia1999 15 Jul 2013

A czy kiedy wezmę się za patchowanie telefonu, utracę dane?
Quote

not found's Photo not found 15 Jul 2013

Nie.
Quote