←  Hazel

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] [Problem] Telefon nie chce si...

Locked

Shiny's Photo Shiny 30 Jun 2013

Heloł. Od... kilku minut mam dziwny problem z telefonem.

Ale zacznę od początku - otóż, siedząc na GG (mobilnym), w pewnej chwili telefon... zgasł (?) - dokładniej tak jakby się wyłączył i zresetował, tylko że... już się nie zresetował. Więc wyjąłem baterię, bo pomyślałem, że znowu świruje pawiana i mi się psoci, niestety - po wyjęciu baterii i jej włożeniu, reakcja ta sama - podświetla się tylko ekran, ale jednocześnie dalej jest czarny.
Nie działa tryb przesyłania plików, nie reaguje na podłączenie pod ładowarkę. Aktualnie próbuję połączyć się FARem z JDFlasher, niestety - ciągle mam "Starting filesystem service..." i tyle - brak jakiejkolwiek reakcji. To samo dzieje się z Omniusem, a przez SEUS nie mogę zaktualizować telefonu, bo wyświetla mi informację, że mam aktualną wersję oprogramowania.
Quote

Jurij's Photo Jurij 01 Jul 2013

Omnius w ogóle nie zaczyna flashowania? Składałeś / rozkładałeś telefon w momencie awarii? Jeśli nie to ram do przekulkowania / wygrzania w serwisie. A jeśli tak, warto sprawdzić taśmę przed oddaniem do serwisu.
Quote

Shiny's Photo Shiny 01 Jul 2013

Omniusem jakimś cudem udało mi się sflashować pomyślnie telefon, skutkiem czego piszę teraz odpowiedź na ten temat właśnie z niego. Natomiast jedyną rzeczą którą zrobiłem, to zdjęcie klapki i wyjęcie baterii. Aktualnie niby wszystko jest dobrze, ale chciałbym zapobiec powstawaniu takich sytuacji. W takim razie moje pytanie brzmi - jak się przed takim nagłym uszkodzeniem systemu plików (bo to właśnie on nawalił) uchronić?
Edited by Shiny, 01 July 2013 - 08:40.
Quote

Jurij's Photo Jurij 01 Jul 2013

Robić regularnie backup danych programem My Phone Explorer, by w razie awarii móc przeflashować telefon bez utraty wszystkich danych ;)
Quote

Shiny's Photo Shiny 01 Jul 2013

I tak nie trzymam żadnych danych na telefonie, więc mi to nie grozi. W każdym razie temat uważam za rozwiązany, toteż go zamykam i dziękuję Ci za wskazówki, Jurij.
Quote

Jurij's Photo Jurij 01 Jul 2013

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
Quote
Locked