←  Zylo W20

Sony.yt - International Sony Forum

»

Problem z wgraniem softu przez Omnius...

joker1764's Photo joker1764 27 Jun 2013

Witam, ściągnąłem omniusa, ściągnąłem potrzebne pliki do wgrania softu (fs, main, custom) . Po próbie wgrania softu zgodnie z poradnikiem wyskakują takie oto napisy :

Please Login or Register to see this Hidden Content




co zrobić w związku z tym? zmieniałem już kable? próbowałem podłączyć pod skosem itp, na róźne sposoby
Quote

Jurij's Photo Jurij 27 Jun 2013

Pobierz sobie pliki softu z ich supportu i spróbuj jeszcze raz.
Quote

timmi's Photo timmi 27 Jun 2013

Spróbuj może far+seus.Wrzucasz customize.xml(ma się nazywać customize_upgrade.xml) farem do tpa/preset/custom, włączasz fona, czekasz aż załaduje i potem seusem przeleć.
Quote

joker1764's Photo joker1764 27 Jun 2013

nie mam pojęcia gdzie to znaleźć

w tym problem ze telefon się nie wlącza tylko wibruje przy starcie, dlatego wgrywam softa
Quote

Jurij's Photo Jurij 27 Jun 2013

Poczytaj poradnik. Musisz mieć konto na Omniusie. Zakładasz sobie konto, wpisujesz login i hasło do programu. To samo hasło wpisujesz na ich stronce i w zakładce Download pojawia się folder z plikami. Ściągasz soft do Zylo i flashujesz :)
Quote

joker1764's Photo joker1764 27 Jun 2013

najgorsze jest to , ze nie zawsze program wyczytuje telefon po podłączeniu, i musze się meczyc po 5-10 razy zeby go wyczytalo , a potem w polowie wyskakuje błąd
Quote

Jurij's Photo Jurij 27 Jun 2013

No to użyj naładowanej na 100% w sprawnym telefonie baterii, przeczyść fastport spirytusem i nie szarp wtyczką tylko wszystko delikatnie rób. Jak ułamiesz piny, będziesz musiał zanieść do serwisu w celu wlutowania nowego fastportu.
Quote

joker1764's Photo joker1764 27 Jun 2013

niestety, caly czas przerywa w pewnym momencie, nie zawsze w tym samym, czasami dochodzi prawie do konca ;/ , nie mam pojecia co zrobic
Quote

Jurij's Photo Jurij 27 Jun 2013

Spróbować na pełnej baterii, spróbować innej wersji softu. Jeśli nadal nic - zanieść do serwisu. Tam wygrzeją / przekulkują kość flash i wgrają oprogramowanie :)
Quote

faflak's Photo faflak 27 Jun 2013

czasmi pomaga wgrywanie w odwrotnej kolejnosci main i fs albo na odwrot ale tak sie w omniusie nie da chyba ze osobno main i osobno fs ale czy tak mozna nie wiem
Quote

Jurij's Photo Jurij 27 Jun 2013

Nie wolno wgrywać w odwrotnej kolejności. Zawsze kolejność powinna być taka:

1. Main.

2. FS.

3. CDA.

W przypadku Omniusa main i fs też są rozdzielone, tylko się inaczej nazywają :)
Quote

kozdroman's Photo kozdroman 31 Jul 2013

w zasadzie jeśli zainstalujesz omniusa to on ma w sobie wszystkie potrzebne sterowniki więc nie musisz nic dodatkowo instalować i to nie przez to Ci wykrywa.
sam się ostatnio męczyłem z tym, ale coś mi tam nie stykało w porcie i ciągle pokazywało, że albo nie rozpoznane urządzenie, albo coś w połowie [ciach].

Dopiero za którymś tam razem wszystko poszło jak trzeba i to o dziwo na baterii naładowanej w 50 procentach i, zaznaczam, słabiutkiej trzymającej góra dzień.
Także spoko dasz radę o ile już nie dałeś :)

Jurij: Za używanie wyrazów wulgarnych i złamanie punktu 4a regulaminu forum otrzymujesz ostrzeżenie. Proszę zapoznać się z regulaminem forum.
Quote