←  K790 | K800

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] k800i biały ekran przy włączaniu

Zablokowany

mati24 - zdjęcie mati24 14 cze 2013

Witam. Posiadam k800i którego kiedyś kupiłem używanego po jakimś "tuningu". Posłużył mi jakiś roczek, nagle przy pisaniu sms-a zawiesił się, wyciągnąłem baterię i włączyłem ponownie po czym ledwo zdążyłem wejść w menu i znowu to samo. Tak kilka razy z rzędu, potem po kilkunastu próbach ukazał się biały ekran na samym początku przy włączeniu + wibracje i nic po za tym. Zastanawiam się gdzie szukać przyczyny, czy będzie to problem hardware czy software. Z tego co widzę to taśma od lcd trzyma się prawidłowo. Czekam na sugestię, może uda mi się z Waszą pomocą postawić go na nogi, akurat przydałby mi się teraz : )
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 14 cze 2013

Na początek wypadałoby pokazać log identyfikacji z Setool2 lite v.1.11 :)
Odpowiedz

mati24 - zdjęcie mati24 17 cze 2013

Na początek wypadałoby pokazać log identyfikacji z Setool2 lite v.1.11 :)

Niestety ale telefon nie jest wykrywalny przez Setool2 lite v.1.11. Dodam iż system na jakim siedzę to windows 7 w wersji 64 bit, domyślam się że na xp nie było by takich problemów.
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 17 cze 2013

Telefon z DB2020 nie może być niewykrywalny, chyba że ma uszkodzoną płytę główną albo nie zainstalowałeś sterowników gg flash. Więc zainstaluj sterowniki, usuń programy typu usb over network / redirector, zrestartuj komputer i wyłącz z traya programy Sony (Pc Companion) :) A następnie pokaż log z identyfikacji.
Odpowiedz

mati24 - zdjęcie mati24 17 cze 2013

Chyba uporałem się ze sterownikami bo XS++ w wersji v.3.2 wykrył telefon, telefon jest już także wykrywalny w Setool2 lite v.1.11 :)
Poniżej zamieszczam screeny:

Please Login or Register to see this Hidden Content

+

Please Login or Register to see this Hidden Content

Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 17 cze 2013

Aby wykluczyć software, wgraj najnowszy soft dla K800 R8BF003 CID 53. Jeśli telefon się nie włączy i nadal będzie migał na biało - wymień LCD. Jeśli się włączy - będziesz miał kolejny problem - simlock Orange UK. Aby go usunąć patchem będziesz potrzebował kartę sim Orange UK lub testową, albo opcja na stałe - skorzystać z serwisu online :)
Odpowiedz

mati24 - zdjęcie mati24 17 cze 2013

Próba flashu skutkuje natychmiastowym "can't build loaders chain ;(" oraz automatycznie przechodzi do stanu READY. Próba flashu w xs++ skutkuje komunikatem "unplug the phone". Nie mam pojęcia dlaczego nie chce ruszyć tylko od razu odcina telefon.
Użytkownik mati24 edytował ten post 17 czerwiec 2013 - 10:24
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 17 cze 2013

Masz CID 53, wiec musisz użyć fara: http://sony.yt/topic...rywanie-patchy/ albo zaniżyć cid + usunąć simlocka w serwisie online :)
Odpowiedz

mati24 - zdjęcie mati24 17 cze 2013

Kurcze, czyli CID53 tylko farem. No nic to zabieram się za powyższą instrukcję.

Powyższy soft wgrany, telefon wystartował lecz wchodzę w uruchom normalnie i zawiesza się w bez ruchu, potrafi się zawiesić także na logo sony ericsson.
Użytkownik mati24 edytował ten post 17 czerwiec 2013 - 12:02
Odpowiedz

neron - zdjęcie neron 17 cze 2013

Customizację dograłeś?
Odpowiedz

mati24 - zdjęcie mati24 17 cze 2013

Customizację dograłeś?

Po wgraniu systemu tamtą wywaliłem i dograłem niby tą która znajdowała się razem z obecną wersją softu. Co polecacie zrobić w tym wypadku ? Jakaś inna customizacja ?
Użytkownik mati24 edytował ten post 17 czerwiec 2013 - 13:12
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 17 cze 2013

A w trybie samolotowym włącza się normalnie? Na początek sprawdziłbym, czy jest dobrze poskładany...
Odpowiedz

mati24 - zdjęcie mati24 17 cze 2013

A w trybie samolotowym włącza się normalnie? Na początek sprawdziłbym, czy jest dobrze poskładany...

Teraz piąty raz z rzędu zawiesza się przy włączeniu na logo sony ericsson.

Gdzie mogę znaleźć inne fabryczne "customize" ?
Użytkownik mati24 edytował ten post 17 czerwiec 2013 - 13:51
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 17 cze 2013

To jest na 100% dobre: http://sony.yt/topic...oprogramowanie/ :)

Odpowiedz

mati24 - zdjęcie mati24 17 cze 2013


To jest na 100% dobre: http://sony.yt/topic...oprogramowanie/ :)

Wrzuciłem ten custon i dalej niestety jest to sam. Czasami zawiesi się od razu, czasami po dłuższej 30 sekundowej chwili. Możliwe że padnięty jest GDFS ?
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 17 cze 2013

GDFS na pewno nie. Sprawdź, czy jest dobrze poskładany.
Odpowiedz

mati24 - zdjęcie mati24 17 cze 2013

GDFS na pewno nie. Sprawdź, czy jest dobrze poskładany.

Wgrałem ponownie od nowa cały soft, dalej się zawieszał. Odpaliłem kilka razy, włączyłem film pokazowy na jakieś 10 minut, leciał w kółko bezproblemowo, teraz podłączyłem pod usb jako transfer plików także wszystko śmiga bezproblemowo. Już całkowicie nic z tego nie rozumiem.
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 17 cze 2013

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
Odpowiedz
Zablokowany