←  Xperia Z

Sony.yt - International Sony Forum

»

Ztka z Orange a tuning

Adogard's Photo Adogard 02 Jun 2013

Cześć. Dzis kupilem Ztke, okazalo sie ze telefon jest z Orange, nie posiada simlocka, ma czysty soft. Gdzies wyczytalem ze jesli tel jest z oragne to mozna zapomniec o tuningu bo ma zablokowany BL, to prawda?
Quote

Jurij's Photo Jurij 02 Jun 2013

Sprawdź sobie w menu serwisowym, jeśli masz bootloader unlock allowed: no - nie odblokujesz bootloadera. Soft na pewno wgrasz czysty bez problemów i roota także zrobisz :)
Quote

Adogard's Photo Adogard 02 Jun 2013

Jak przyjdzie zaraz tak zrobie, chyba grzechem jest nie tuningowac takiej maszyny:), w sumie jego oryginalne parametry spelnia moje oczekiwania w 200% no ale...
Quote

giantx's Photo giantx 02 Jun 2013

Jak się wchodzi na Z w menu serwisowe? Wiem że 995 miało jakieś kombinacje klawiszowe ( nie pamiętam już) ale w Z brak klawy :) ) edit- Już znalazłem. Wchodzi się *#*#SERVICE#*#*

Widzę że jest opcja irdy i renderowania z 2D na 3D tz nie ma takich możliwości ale czy można to wgrać? Czy to raczej hardware brak?
Quote

Jurij's Photo Jurij 02 Jun 2013

Brak hardware. W menu serwisowym jest dostępnych wiele testów, niektóre działają tylko na wybranych modelach.
Quote

timmi's Photo timmi 03 Jun 2013

Jeśli nie masz simlocka fabrycznie to masz duże szanse na bootloader unlock allowed:yes ale wątpię,żeby tak było choć już taką co prawda xperie s z orange bez simlocka fabrycznie widziałem.
Quote

Jurij's Photo Jurij 03 Jun 2013

Wszystkie telefony są fabrycznie bez simlocka, dopiero potem dany operator customizuje je u siebie :) Nawet jeśli zdejmie simlocka kodem, status bootloadera się nie zmieni.
Quote

Adogard's Photo Adogard 09 Jun 2013

No niestety ale mam NO, no zycie... co moge zrobic wiec z telem? Jaki tuning?
Quote

hunter3000's Photo hunter3000 09 Jun 2013

Każdy oprócz zmiany kerneli (czyli brak CM)
Quote

timmi's Photo timmi 09 Jun 2013

Gdzieś coś czytałem,że Sony może odblokować bl odpłatnie.
Quote

Jurij's Photo Jurij 09 Jun 2013

Gdzieś coś? Konkrety. Bo takie bajki to każdy sobie może wciskać :)
Quote