←  Xperia sola

Sony.yt - International Sony Forum

»

Ziarnistości na zdjęciach z aparatu telefonu

gruby3001's Photo gruby3001 11 May 2013

Witam, czy jest jakiś sposób na poprawę jakości zdjęć? Te, które robi sola są nieco dziwne... Ostrość jest ok, nie jestem wymagającym użytkownikiem, ale te ziarenka wychodzące na zdjęciach jest żenujące, kiedy na moim poprzednim SE Hazel nie było czegoś takiego, a jednak różnica między telefonami jest znaczna, na korzyść soli, więc nie rozumiem dlaczego tak jest? Twórcy poskąpili na normalnym aparacie tylko wrzucili tu jakiś szrot...
Dzięki za pomoc, pozdrawiam :)
Quote

faflak's Photo faflak 11 May 2013

Hmm niby tez 5mpx i af... moze masz cos w opcjach przestawione porownaj z innymi fotkami robionymi takim fonem a moze po prostu ten typ tak ma ;)

not found: Poprawiłem pisownię.
Edited by not found, 12 May 2013 - 13:00.
Quote

gruby3001's Photo gruby3001 11 May 2013

Nic nie przestawiałem w opcjach, mój ojciec też ma solę i u niego tak samo są obecne te beznadziejne ziarnistości. Przecież takie artefakty były w aparatach sprzed 7 lat a nie k***a w nowym telefonie :/
Quote

Jurij's Photo Jurij 12 May 2013

Zainstaluj sobie z marketu aplikację LG Camera i sprawdź, czy zdjęcia będą lepszej jakości. Powinny być. Jest w wersji darmowej jak i płatnej. Możesz nawet zrobić małe porównanie standardowej aplikacji jak i LG Camera, żeby wszyscy widzieli efekt w przypadku Xperii sola :)
Quote

jack79's Photo jack79 12 May 2013

Możesz też wrzucić kilka zdjęć a wtedy ocenimy czy rzeczywiście jest tak tragedia z tymi zdjęciami. Trochę szkoda że nie mam już styczności z Xperią U, bo wtedy wrzuciłbym kilka zdjęć i można byłoby mniej więcej porównać
Quote