←  Xperia neo V

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] Przenoszenie aplikacji z...

Locked

krzysiek21nh's Photo krzysiek21nh 28 Apr 2013

Witam. Wyczytałem gdzieś na jakimś forum, nie pamiętam już gdzie, że żeby mieć troszkę więcej pamięci wewnętrznej do użycia instalacji aplikacji to można przenieść aplikacje z folderu data do folderu system, ale gdy to robię i potem chcę włączyć aplikacje wyskakuję mi, że aplikacji nie ma. Teraz następuje moje pytanie. O co z tym chodzi ? Wie ktoś jak to zrobić żeby było poprawnie ? Czy to tylko taka ściema ?

Mam nadzieję, że zrozumieliście mnie o co mi chodzi ;)
Quote

Jurij's Photo Jurij 28 Apr 2013

Chodzi Ci o powiększenie pamięci wewnętrznej o 40 MB?

Quote

krzysiek21nh's Photo krzysiek21nh 28 Apr 2013

Patrz:
Wchodzę do folderu DATA / APP , gdzie znajdują się aplikacje, które zainstalowałem.
Chcę je przenieść do folderu SYSTEM / APP gdzie są aplikacje, które nie odpowiadają za pamięć wewnętrzną telefonu, którą mamy do użytku.
Więc reasumując, przenosząc aplikacje z DATA / APP do folderu SYSTEM / APP powienienem zyskać na pamięci wewnętrznej.
I gdy przeniosę np. Youtube z jednego folderu do drugiego to, gdy chcę włączyć tą aplikację, jest napisane iż " Nie znaleziono aplikacji " , a co najciekawsze, gdy przeniosę tą aplikację z powrotem to działa bez problemu.

Nie wiem czy ktoś źle może to wytłumaczył i takie są właśnie skutki jak teraz albo to po prostu ściema.

Odnośnie Jurij co napisałeś jest to fajny sposób i skorzystam z tego na dniach, ale nie o to mo chodziło.
Edited by krzysiek21nh, 28 April 2013 - 22:02.
Quote

Jurij's Photo Jurij 28 Apr 2013

Hmm, a nie prościej kupić sobie 8 / 16 / 32 / 64 GB kartę pamięci i przenosić aplikacje na microSD? Efekt ten sam, a aplikacje działają w 100%, zwalniając pamięć telefonu :)
Quote

krzysiek21nh's Photo krzysiek21nh 29 Apr 2013

Mam 16 GB. Po prostu chciałbym trochę zwolnić pamięci wewnętrznej.

not found: Literówka.
Edited by not found, 30 April 2013 - 06:35.
Quote

Jurij's Photo Jurij 30 Apr 2013

No to co za problem... Z poziomu telefonu lub przez aplikację app2sd przenosisz je na kartę pamięci i pamięć telefonu może odetchnąć z ulgą :)
Quote

krzysiek21nh's Photo krzysiek21nh 30 Apr 2013

Taki problem, że nie których aplikacji nie da się przenieść. Tak to bym w ogóle tematu nie zaczynał.;)
Quote

phillix's Photo phillix 01 May 2013

Jeżeli się nie da, to widocznie muszą być w pamięci telefonu, bo inaczej mogą nie działać poprawnie :)
Quote

krzysiek21nh's Photo krzysiek21nh 04 May 2013

Nie ważne już, po prostu chciałem się dowiedzieć czy się tak da. Zamykam temat.
Quote
Locked