←  K700

Sony.yt - International Sony Forum

»

Problem z dźwiękiem

grzesiek930307's Photo grzesiek930307 16 Apr 2013

Witam. Mam problem dotyczący dźwięków w tym telefonie.
Telefon ogólnie działa,posiada dźwięk samego dzwonka lecz gdy usiłuję odtworzyć dźwięk w ustawieniach przy wybieraniu dźwięku wiadomości dźwięku nie ma sytuacja jest ta sama w przypadku odpalania dźwięków w odtwarzaczu. Gdy ktoś dzwoni jest dźwięk. Telefon zachowuję się tak jakby miał włączony profil Przenośny z HF. Od czasu do czasu się ta ikonka pojawi u góry i gdy usiłuję wyłączyć ten profil i zmienić na podstawowy to ikonka znika ale telefon zachowuje się tak jak na Przenośny z HF. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak ten problem zlikwidować by ten klasyk mógł działać jak należy? Proszę o fachową radę
Quote

Jurij's Photo Jurij 16 Apr 2013

A w testach serwisowych głośnik rozmów i tylni działają? Trzeba by przeczyścić data port, może tam jest jakieś zwarcie. Telefon był zalany czy nie? Masz kabel serwisowy lub podstawkę DSS-25, żeby wgrać najnowsze firmware i wykluczyć kwestię oprogramowania?
Quote

grzesiek930307's Photo grzesiek930307 17 Apr 2013

Tam jest jeden głośnik z tunelem,który robi za drugi głośnik. Tak działają dźwięki w testach normalnie. Czyściłem data port i problem wciąż widnieje. Dochodzę do wniosku,że jest zwarcie na płycie głównej ale gdzie tego nie mam pojęcia. Może jakiś schemacik układu odpowiadający właśnie za data port?
Quote

Jurij's Photo Jurij 17 Apr 2013

Masz tutaj serwisówkę: http://sony.yt/topic...kcja-serwisowa/ - rozbierz go, sprawdź czy nie ma śladów korozji na płycie, czy styki przy złączu systemowym nie są brudne. Jak jest korozja to wykąp płytę w spirytusie i użyj np. szczoteczki do zębów do usunięcia osadu. Potem wysusz, złóż i testuj...
Quote

grzesiek930307's Photo grzesiek930307 17 Apr 2013

Też tak zrobię. wczoraj tylko go przemyłem to chłopak mi przez pół dnia się nie chciał włączyć wisiał na białym ekranie. wieczorem się odpalił i tak jak opisałem na wierchu tak się zachowywoł

Więc tak... Zaliczył kąpiel,dokładne szorowanie kilkukrotne,dokładne suszenie i niestety nic nie pomogło. Dodaję zdjęcie tak dla zasady by uwiecznić ten błąd

Attached Files


Edited by grzesiek930307, 17 April 2013 - 20:24.
Quote