←  X10 mini pro

Sony.yt - International Sony Forum

»

Strasznie przyciemniony ekran

fajamos's Photo fajamos 15 Apr 2013

Mam problem w swojej xperii, wydawał się być czysto hardwarowy, jednak po wgraniu nowego systemu trochę ustąpiło. Chodzi mi o strasznie przyciemniony ekran, da się widzieć jedynie w nocy. Ale działo się tak jedynie przy rozsuniętej klawaturze, z czasem zaczął migać nawet przy zsuniętej klawiaturze, aż wkońcu prawie całkowicie nie dało się z niego korzystać. Postanowiłem wgrać nowy system programem Pc Companion, problem lekko ustąpił, lecz wciąż przy zsuniętej jest mocno przyciemniony. Telefon reaguje na dotyk, nie był zalany.
Quote

Jurij's Photo Jurij 15 Apr 2013

Pierwsza rzecz którą należy zrobić, to rozebrać, sprawdzić w jakim stanie jest taśma, czy wszystkie elementy są na swoim miejscu, najlepiej profilaktycznie wymienić taśmę na nową oryginalną i złożyć telefon zgodnie z instrukcją serwisową :)
Quote

fajamos's Photo fajamos 16 Apr 2013

chodzi o taką jak

Please Login or Register to see this Hidden Content

?
Quote

Jurij's Photo Jurij 16 Apr 2013

Owszem. Najpierw go rozbierz, sprawdź w jakim jest stanie i czy jest dobrze poskładany.
Quote

fajamos's Photo fajamos 19 Apr 2013

Zmieniłem taśme, wyświetlacz działa. Jedynie to delikatnie krzywo ją gdzieś dokleiłem i przez co nachodzi na płytke klawiatury i nie da się zsunąć klawiatury z nią, bez płytki działa ok. Stąd pytanie, będzie można ją odkleić (nie od strony ekranu tylko z tyłu na sliderze) i znów przykleić jakiś klejem?
Quote

bartq92's Photo bartq92 19 Apr 2013

Sprobuj delikatnie odkleić, ułóż poprawnie i podklej taśmą dwustronną,
Quote

fajamos's Photo fajamos 20 Apr 2013

kolejny problem. przy włączonym ekrani telefon. strasznie zżera baterie i się nagrzewa, kiedy jest wyłączony wszystko jest ok. przy wyłączonym ekranie i kiedy procesor nie przechodzi w tryb deep sleep również było wszystko ok.
Quote

Jurij's Photo Jurij 21 Apr 2013

No to albo zamontowałeś nieoryginalną taśmę, albo uszkodziłeś taśmę przy montażu albo źle zamontowałeś i się robi zwarcie. Rozbierz i złóż poprawnie telefon. Jeśli taśma jest połamana - wymień.
Quote

fajamos's Photo fajamos 21 Apr 2013

rozebrałem i złożyłem ponownie telefon, i dalej bateria leci jak szalona, nie widziałem śladów uszkodzeń a taśma raczej jest orginalna (przynajmniej na aukcji tak pisało)
Quote