←  Xperia arc S

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] Arc S jak sprawdzić BL i root

Locked

sonnny's Photo sonnny 01 Apr 2013

Witam, posiadam Arc S i ostatnio wgrałem sobie znów stary 2.3.4 bo na ICS trochę telefon mulił. Następnie postępowałem zgodnie z jakimiś poradnikami z neta i chyba udało mi się odblokować BL i później zrobić root DoomLord'em. Ale problem w tym że nie wiem jak to sprawdzić. Co do BL to takie coś znalazłem, czy to świadczy o tym że mam odblokowany BL ?
Posted Image

I teraz jeszcze sprawa roota, kompletnie nie wiem jak sprawdzić czy udało mi się z tym DoomLordem. Dodam tylko że nie mam wifi teraz w domu.
Dodam tylko że pojawiła mi się aplikacja Superuser, do czego ona jest ?
Jeszcze napisze że zależy mi na wgraniu jakiegoś przerobionego roomu i może kernela. Tylko kompletnie nie mam pojęcia jak to zrobić, dlatego właśnie robiłem ten root i BL.
Edited by sonnny, 01 April 2013 - 00:27.
Quote

Jurij's Photo Jurij 01 Apr 2013

Bootloader masz odblokowany. Co do roota - wgraj aplikację która jej wymaga i sprawdź czy zdobędzie uprawnienia Super User. Jeśli tak - root jest ok. Możesz użyć np. root explorera, seedera czy aplikację do obsługi usb otg - to chyba takie bardziej przydatne. Lub zwykłego total commandera i spróbować wykasować np. facebooka czy inną zbędną aplikację systemową :)
Quote

sonnny's Photo sonnny 01 Apr 2013

Dzięki zaraz spróbuję :) Jeszcze jedna sprawa, zależy mi na wgraniu innego romu. Teraz mam 2.3.4, da radę wgrać to

Please Login or Register to see this Hidden Content


i do tego ten kernel

Please Login or Register to see this Hidden Content



Kernel bo gdzieś czytałem że ten będzie dobry pod ten system. Da się to wgrać na moją xperie ? Jeśli tak to będe wdzięczny za jakieś podpowiedzi :)

Co do roota, sprawdzałem Root Checker
Posted Image
To chyba jest ok ? Ale dalej nie wiem co z tym systemem. Zależy mi żeby to wgrać bo na 2.3.4 jest słabszy chyba jakościowo odtwarzacz i wgl, ponoć ten modyfikowany szybszy jest
Edited by sonnny, 01 April 2013 - 01:09.
Quote

hunter3000's Photo hunter3000 01 Apr 2013

tak masz root.
Quote

sonnny's Photo sonnny 01 Apr 2013

No dobra, to zostaje sprawa roomu. Da radę wgrać ten room co wyżej podawałem ? Jeśli tak to jak ? Jeśli nie to jaki proponujecie na 2.3.4 i jaki kernel ?
Quote

Jurij's Photo Jurij 01 Apr 2013

Tak. Wgraj sobie firmware 4_0_A_2_042 (to jest Gingerbread 2.3.4) i zrootuj za pomocą tego poradnika: http://sony.yt/topic...esorem-msm8255/ :) Uruchamiasz programik, włączasz w telefonie aplikacje z nieznanych źródeł, usb debugging i podłączasz tak właczony telefon a potem czekasz. Po chwili masz zrootowany telefon :)

Quote

sonnny's Photo sonnny 01 Apr 2013

Dzięki, a nie zablokuje BL jak wgram teraz ten soft ?
a właśnie według tego poradnika udało mi się zrootować już ten telefon
Ja mam teraz nr kompilacji 4.0.2.A.0.42 to i tak muszę wgrać ten 4_0_A_2_042 ?
Edited by sonnny, 01 April 2013 - 02:03.
Quote

Jurij's Photo Jurij 01 Apr 2013

No przecież to jest ten sam, więc co chcesz jeszcze robić, skoro masz wszystko zrootowane? Zmiana firmware nie zablokuje bootloadera.
Quote

sonnny's Photo sonnny 01 Apr 2013

To sorki te cyferki mylące i trochę się różniły. Czyli mogę już wgrać ten kernel co podawałem wyżej i ten soft na to co mam ?
Quote

Jurij's Photo Jurij 01 Apr 2013

No masz przecież odblokowany bootloader więc możesz wgrać każdy kernel / każe modowane firmware. Instrukcje wgrywania znajdziesz przy danym firmware, więc musisz czytać i wykonywać polecenia. Skoro sprawa bootloadera i roota rozwiązana - zamykam :)

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
Quote
Locked