←  W705 | W715

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] Utrata ustawień po wymianie a...

Zablokowany

alvinusek - zdjęcie alvinusek 23 mar 2013

Witam.
Problem może niewielki, lecz Irytujący:
-po wyjęciu baterii i jej włożeniu (nawet po 1sekundzie) zeruje się godzina i data.
Da się coś z tym zrobić?

Dzięki za pomoc.
Odpowiedz

soniaczW800i - zdjęcie soniaczW800i 23 mar 2013

Na płycie główniej jest malutka okrągła bateryjka odpowiadająca za podtrzymywanie daty i godziny przez kilkadziesiąt sekund, znajduje się ona niedaleko gniazda taśmy LCD, prawdopodobnie jest uszkodzona. Telefon nie został zalany, lub nie upad?
Odpowiedz

slivka91 - zdjęcie slivka91 23 mar 2013

Ustaw sobie na wszelki wypadek w Czas/data automatyczne ustawianie strefy czasowej. Po resecie daty i włączeniu telefonu wyskoczy komunikat o aktualizacji czasu :)
Odpowiedz

Deleted User 1 - zdjęcie Deleted User 1 23 mar 2013

Tak jak tu Soniacz mówi, bateria odpowiadająca za podtrzymanie Daty/godziny została uszkodzona lub wyczerpana. Prawdopodobnie można ją też wymienić na inną, lecz musi to być DOKŁADNIE taka sama jeśli chodzi o jej parametry, czyli napięcie znamionowe.
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 24 mar 2013

Trzeba by zajrzeć do instrukcji serwisowej lub przyjrzeć się płycie głównej. Nie wszystkie modele mają bateryjkę, w niektórych jest to kondensator. I w obu wypadkach jest to awaryjne źródło zasilania, utrzymujące telefon przy życiu nawet jak jest pozbawiony baterii przez dłuższy czas. Obawiam się, że sam tego nie naprawisz. Kiedyś miałem podobny problem w C702, dopiero za 4 czy 5 oddaniem na gwarancję połapali się o co chodzi i to naprawili...
Odpowiedz

alvinusek - zdjęcie alvinusek 26 mar 2013

Dziękuję wszystkim oraz każdemu z osobna za pomoc. :cool2:
Upadku czy kąpieli nie było.
W serwisie krzyknęli sobie więcej niż fonik jest warty(200PLN :blink: ).
Samemu nie będę próbował, bo nie mam pełego wyczucia używanej przeze mnie siły i to już mi tak chyba zostanie :( .
Przyzwyczaję się, a kiedyś zmienię na inny...
Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc. :cool:
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 26 mar 2013

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
Odpowiedz
Zablokowany