←  W705 | W715

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] Utrata ustawień po wymianie a...

Locked

alvinusek's Photo alvinusek 23 Mar 2013

Witam.
Problem może niewielki, lecz Irytujący:
-po wyjęciu baterii i jej włożeniu (nawet po 1sekundzie) zeruje się godzina i data.
Da się coś z tym zrobić?

Dzięki za pomoc.
Quote

soniaczW800i's Photo soniaczW800i 23 Mar 2013

Na płycie główniej jest malutka okrągła bateryjka odpowiadająca za podtrzymywanie daty i godziny przez kilkadziesiąt sekund, znajduje się ona niedaleko gniazda taśmy LCD, prawdopodobnie jest uszkodzona. Telefon nie został zalany, lub nie upad?
Quote

slivka91's Photo slivka91 23 Mar 2013

Ustaw sobie na wszelki wypadek w Czas/data automatyczne ustawianie strefy czasowej. Po resecie daty i włączeniu telefonu wyskoczy komunikat o aktualizacji czasu :)
Quote

Deleted User 1's Photo Deleted User 1 23 Mar 2013

Tak jak tu Soniacz mówi, bateria odpowiadająca za podtrzymanie Daty/godziny została uszkodzona lub wyczerpana. Prawdopodobnie można ją też wymienić na inną, lecz musi to być DOKŁADNIE taka sama jeśli chodzi o jej parametry, czyli napięcie znamionowe.
Quote

Jurij's Photo Jurij 24 Mar 2013

Trzeba by zajrzeć do instrukcji serwisowej lub przyjrzeć się płycie głównej. Nie wszystkie modele mają bateryjkę, w niektórych jest to kondensator. I w obu wypadkach jest to awaryjne źródło zasilania, utrzymujące telefon przy życiu nawet jak jest pozbawiony baterii przez dłuższy czas. Obawiam się, że sam tego nie naprawisz. Kiedyś miałem podobny problem w C702, dopiero za 4 czy 5 oddaniem na gwarancję połapali się o co chodzi i to naprawili...
Quote

alvinusek's Photo alvinusek 26 Mar 2013

Dziękuję wszystkim oraz każdemu z osobna za pomoc. :cool2:
Upadku czy kąpieli nie było.
W serwisie krzyknęli sobie więcej niż fonik jest warty(200PLN :blink: ).
Samemu nie będę próbował, bo nie mam pełego wyczucia używanej przeze mnie siły i to już mi tak chyba zostanie :( .
Przyzwyczaję się, a kiedyś zmienię na inny...
Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc. :cool:
Quote

Jurij's Photo Jurij 26 Mar 2013

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
Quote
Locked