←  Xperia SP

Sony.yt - International Sony Forum

»

Sony Xperia SP - oficjalnie zapowiedziana

Goomowiec's Photo Goomowiec 19 Mar 2013

Oprócz Xperii L Sony zapowiedział oficjalnie kolejny telefon z tej serii - Xperię SP

Posted Image

Wyróżnia się on przede wszystkim ekranem 4,6? o rozdzielczości 720p (1280×720) ze wsparciem dla technologii Mobile Bravia Engine 2. Sercem Xperii SP jest dwurdzeniowy Snapdragon S4 MSM8960 o taktowaniu 1,7 GHz. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że obudowa tego smartfona wykonana została w części z aluminium, a w jej dolnej partii umieszczono przezroczysty pasek z diodą powiadomień, który znamy między innymi z Xperii S. Oprócz tego znajdziemy również aparat 8 MPx z matrycą Exmor RS, zdolny wykonywać zdjęcia HDR, choć w przeciwieństwie do tańszej Xperii L nie posiada opcji nagrywania wideo w trybie HDR.

Telefon trafi do sprzedaży zapewne w drugim kwartale tego roku.

źródło -

Please Login or Register to see this Hidden Content

Quote

Jurij's Photo Jurij 19 Mar 2013

No i zaprezentowali HuaShana :) Czerwona wersja najładniejsza, ale biało srebrna też niczego sobie :)

choć w przeciwieństwie do tańszej Xperii L nie posiada opcji nagrywania wideo w trybie HDR.


Ciekawe czy to tylko kwestia aplikacji, czy ograniczenie sprzętowe... Skoro jest matryca Exmor RS taka jak w Xperii L, to pewnie tylko kwestia oprogramowania...
Quote

Goomowiec's Photo Goomowiec 19 Mar 2013

też coś czuję że po jakimś miesiącu-dwóch ktoś na xda naprawi ten "błąd" :D
Quote

First's Photo First 19 Mar 2013

Bardzo ładny smartfonik, sam bym takiego chętnie nabył :)
Ma ktoś może zdjęcie prezentujące tył w czerwonym kolorze? :)
Quote

Goomowiec's Photo Goomowiec 27 Mar 2013

@First - masz fotkę taką jaką chciałeś

Posted Image
Quote

not found's Photo not found 27 Mar 2013

Telefonik bardzo ładny, szczególnie tył prezentuje się ciekawie - duży obiektyw :D
Quote

phillix's Photo phillix 27 Mar 2013

Ładny, ładny, ale te dotykowe klawisze jakoś do mnie nie przemawiają. W SGS były bardzo czułe, w Xperii U też są czułe. Jedynie w Wildfire S nie są aż takie czułe, ale mimo wszystko jest to denerwujące jak przypadkowo się wyjdzie z jakiejś czynności.
Quote

hunter3000's Photo hunter3000 28 Mar 2013

Zejdźcie z SXS bo te przyciski dobrze działają, trzeba po prostu lekko musnąć palcem po tej blaszce dotykowej. Chociaż ja też przestałem ich używać i mam teraz softwarowe przyciski na ekranie.
Quote

timmi's Photo timmi 28 Mar 2013

A ja wolę fizyczne klawisze, niestety już ich nie robią.Wracajac do SP to ładna nawet i ciekawi mnie dlaczego takie duże aparaty zaczęli montować ?
Quote