←  What to buy? | Co kupić?

Sony.yt - International Sony Forum

»

Smartfon do 700 zł

carmaster18's Photo carmaster18 03 Mar 2013

Witajcie, potrzebuję porady dotyczącej wyboru telefonu. Jaki smartfon (oczywiście :se: ) możecie polecić do kwoty powiedzmy 700zł ? Czy warto zostać przy Sony Ericsson, a może zakupić już Sony? Zastanawiam się nad Xperia Arc S, Xperia P oraz Sola. Obecnie posiadam Neo V, jak dla mnie już dosyć długo i chciałbym nową "zabawkę" :)
Quote

Jurij's Photo Jurij 03 Mar 2013

Jakie funkcje w nim muszą być?
Quote

phillix's Photo phillix 03 Mar 2013

Arc S, to prawie to samo co NeoV. Większy ekran, lepszy aparat 8,1mpx, inny design i chyba tyle. Xperia P ma więcej ramu ( 1GB ), 16gb wbudowanej pamięci, ale brak obsługi kart pamięci. Dodatkowo ma Mali-400, więc w grach da rade :) Aparat chyba taki jak w "Łuku" ( Arc ). Jedyny problem z P, to cena - na allegro 800zł w KT.
Quote

carmaster18's Photo carmaster18 03 Mar 2013

Jurij, takie jak w Neo V + większy wyświetlacz :)
Quote

phillix's Photo phillix 03 Mar 2013

To Arc :-) dodatkowo lepszy aparat
Quote

Jurij's Photo Jurij 04 Mar 2013

Arc S, to prawie to samo co NeoV. Większy ekran, lepszy aparat 8,1mpx, inny design i chyba tyle. Xperia P ma więcej ramu ( 1GB ), 16gb wbudowanej pamięci, ale brak obsługi kart pamięci. Dodatkowo ma Mali-400, więc w grach da rade :) Aparat chyba taki jak w "Łuku" ( Arc ). Jedyny problem z P, to cena - na allegro 800zł w KT.


Nie wiem ile razy Cię można prosić, żebyś głupot nie wypisywał? To, że arc S ma większą matrycę o 3,1 MPx, to nie znaczy że ten aparat jest lepszy. Poza tym arc S nie posiada kamerki z przodu oraz posiada inny procesor - MSM8255T 1,4 GHz, a nie MSM8255 1GHz.

Jurij, takie jak w Neo V + większy wyświetlacz :)


Z tym będzie ciężko. Od Sony Ericssona można faktycznie polecić albo arc S (zyskasz większy o 0,5" lcd, i szybszy o 400 MHz procesor, ale stracisz kamerkę VGA) albo Xperię pro MK16i (zyskasz fizyczną qwerty i większą matrycę aparatu) albo Xperię PLAY (4" lcd i game pad do grania). Od Sony można się zastanawiać nad solą, P i J, tyle że to zamiana w stylu "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Jeśli już musisz zmieniać, to na arc S, PLAY lub pro. Jeśli nie musisz - powiększ budżet a dopiero potem się zastanawiaj.
Quote

phillix's Photo phillix 04 Mar 2013

Jak to? Ma lepszy, ponieważ ma exmor :-) w końcu dostał nagrodę za aparat.
Quote

hunter3000's Photo hunter3000 04 Mar 2013

Xperie J doradzać? :wallbash:
Jak już coś do takiej kwoty do Sola albo P jeśli chcesz mieć ekran w HD oraz 1GB RAMu i aktualizację do JB.
Quote

timmi's Photo timmi 04 Mar 2013

Ja bym na twoim miejscu dozbierał na xperie S. Masz neo v a do tej kwoty z sonego to będzie coś porównywalnego do neo v. A jak nie chcesz czekać to bierz sole albo p, bo j nie ukrywajmy low-end i parametry nieco słabsze. Procek starszego typu, ramu tyle samo jedynie to zmiana z wyglądu i pamięci więcej. Bawiłem się tym telefonem i przycinał jak przewijałem menu nie wiem czy to wadliwa sztuka czy już jest taka po prostu. Nie polecam. Odbiegając na chwilę od tematu to widać jak sony dba o klientów do low-endów typu xperia j wydadzą 4.1 a do xperii 2011 już nie bo twierdzą, że są za słabe i dla dobra użytkownika lepiej zostać przy starszym(jak się nie umie zrobić to się głupoty gada). Podsumowując jak będziesz cierpliwy i dozbierasz kasy na S a jak nie to p lub sole. Innych z sony nie widzę mając obecnie neo v.

not found: Po kropce i przecinku stawiamy spację, poprawiłem ;)
Edited by not found, 04 March 2013 - 18:46.
Quote

Jurij's Photo Jurij 04 Mar 2013

Jak to? Ma lepszy, ponieważ ma exmor :-) w końcu dostał nagrodę za aparat.


I co z tego, że ma exmor, skoro jakość tych zdjęć pozostawia wiele do życzenia... Dante swego czasu zrobił porównanie arc vs Satio i arc przegrała przy pierwszej fotce, potem było już tylko gorzej :)

Xperie J doradzać? :wallbash:


No, no śmiało. Xperia J nie jest złym wyborem tylko i wyłącznie jeśli zależy komuś na ciut większym wyświetlaczu i chce mieć coś ze znaczkiem Sony. Podzespoły ma gorsze, ale zapewniają one komfortową pracę z telefonem. Co więcej, Xperia J otrzyma oficjalną aktualizację do Jelly Bean :)

Jak już coś do takiej kwoty do Sola albo P jeśli chcesz mieć ekran w HD oraz 1GB RAMu i aktualizację do JB.


Której rekomendowana powyżej sola nie otrzyma.
Quote

hunter3000's Photo hunter3000 04 Mar 2013

I co z tego, że ma exmor, skoro jakość tych zdjęć pozostawia wiele do życzenia... Dante swego czasu zrobił porównanie arc vs Satio i arc przegrała przy pierwszej fotce, potem było już tylko gorzej :)


Porównuj Arc do Satio, genialnie! :)


No, no śmiało. Xperia J nie jest złym wyborem tylko i wyłącznie jeśli zależy komuś na ciut większym wyświetlaczu i chce mieć coś ze znaczkiem Sony. Podzespoły ma gorsze, ale zapewniają one komfortową pracę z telefonem. Co więcej, Xperia J otrzyma oficjalną aktualizację do Jelly Bean :)


Gorsze? Toć to podzespoły z Xperii z końca 2010 roku ze zmienionym znaczkiem ;) Tutaj nawet JB nie pomoże.

Której rekomendowana powyżej sola nie otrzyma.


Ale ja pisałem o P a nie o Sola jeżeli chodzi o temat aktualizacji.
Quote

Jurij's Photo Jurij 05 Mar 2013

Porównuj Arc do Satio, genialnie! :)


Każde telefony można porównać. I to smartphone i to smartphone. Arc jest nowszy, ma nowsze i lepsze podzespoły, bardziej spopularyzowany wśród programistów system, więc teoretycznie powinien robić lepsze fotki. A tak nie jest.

Gorsze? Toć to podzespoły z Xperii z końca 2010 roku ze zmienionym znaczkiem ;) Tutaj nawet JB nie pomoże.


:lotpot:

Xperie z 2010 roku wyposażone są w dwa układy:

MSM7227 z 2008 roku (X8, X10 mini, X10 mini pro) - taktowany zegarem 600 MHz, architektura ARM V6, 65 nm proces technologiczny, GPU Adreno 200

oraz

QSD8250 z 4 kwartału 2008 ( X10, rdzeń Scorpion) - taktowany zegarem 1GHz, architektura ARM V7, 65 nm proces technologiczny, GPU Adreno 200 rozszerzone.

Natomiast Xperia J posiada:

Procesor MSM7227A z 4 kwartału 2011 (rdzeń Cortex-A5) - taktowany zegarem 1GHz, architektura ARM V7, 45 nm proces technologiczny i GPU Adreno 200 rozszerzone oraz 200 MHz pamięć DDR1.

Założę się że w benchmarkach rozkłada na łopatki X10, bo o pozostałych Xperiach z 2010 roku to nawet nie ma co mówić... Xperia J jest dobrym dowodem na to, że ten cały wyścig na rdzenie, GHz itd. to czysty marketing, bo do komfortowej pracy ze smartphonem wcale to nie jest do szczęścia potrzebne :) Ale jak już mówię, jeśli carmaster18 zadowala Cię 0,3" ekranu więcej, to możesz myśleć nad tym modelem. Jeśli nie, to zostań przy neo V lub wybierz arc S, pro lub PLAY :)
Quote

hunter3000's Photo hunter3000 05 Mar 2013

Każde telefony można porównać. I to smartphone i to smartphone. Arc jest nowszy, ma nowsze i lepsze podzespoły, bardziej spopularyzowany wśród programistów system, więc teoretycznie powinien robić lepsze fotki. A tak nie jest.

Zdziwisz się. Nie chce mi się znowu ci pokazywać zdjęć i innych pierdół.

:lotpot:


aha...

Xperie z 2010 roku wyposażone są w dwa układy:


Ty mi nie rozpisuj które co ma bo znam parametry. Mi tu chodzi o jeden konkretny układ SoC.

Natomiast Xperia J posiada:

Procesor MSM7227A z 4 kwartału 2011 (rdzeń Cortex-A5) - taktowany zegarem 1GHz, architektura ARM V7, 45 nm proces technologiczny i GPU Adreno 200 rozszerzone oraz 200 MHz pamięć DDR1.


Niestety dalej jest to MSM7227A i Adreno 200.

Założę się że w benchmarkach rozkłada na łopatki X10, bo o pozostałych Xperiach z 2010 roku to nawet nie ma co mówić... Xperia J jest dobrym dowodem na to, że ten cały wyścig na rdzenie, GHz itd. to czysty marketing, bo do komfortowej pracy ze smartphonem wcale to nie jest do szczęścia potrzebne :) Ale jak już mówię, jeśli carmaster18 zadowala Cię 0,3" ekranu więcej, to możesz myśleć nad tym modelem. Jeśli nie, to zostań przy neo V lub wybierz arc S, pro lub PLAY :)


Wyścig o rdzenie? Raczej o odpowiedni układ SoC. Mi w LT26i nawet te 2x 1,5GHz nie jest potrzebne bo po zmniejszeniu na 800Mhz dobrze działa system. Tak samo z LWW. Taka Xperia U mimo tego że na STEricsson gorszy zamuł niż reszta. Przecież mogli dać MSM8225 nikt by się nie obraził. Ale nie dali coś słabszego.
Quote

carmaster18's Photo carmaster18 06 Mar 2013

Nie kłócić się Panowie :cn: w sumie 0,3" to nie dużo, PLAY nie chcę, bo nie potrzebny mi osobny "osprzęt" do grania :) Chyba dozbieram trochę i zakupię coś z wyższej półki :) Dzięki za pomoc w tym temacie
Quote