←  W660

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] Dziwne zachowanie baterii

Zablokowany

phillix - zdjęcie phillix 02 mar 2013

Siemanes, odkąd K530@W660 wrócił do mnie zacząłem zauważać dziwne zachowanie baterii. Została wymieniona na nową, ale czy oryginalną?
Zostawiłem telefon do ładowania na noc. Rano 100%, więc odpinam ( w końcu całą noc był podłączony ). Jakieś 5-10 minut poużywałem sobie telefonu i bateria spadła ze 100% do 85%. Resetuje go i jest już 79%. Przeglądnąłem internet na innym telefonie ( jakieś 10 minut ), biorę W660, a tu nagle 97%.
Dzisiaj 87%, gram jedną planszę PacMana, a tu komunikat o rozładowanej baterii. 4%... Zablokowałem klawiaturę, odblokowałem, sprawdzam status i jest 83%...
Dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić? :)
PS. Nie mam pretensji do Bartka, bo baterię dorzucił gratis, a nawet o nią nie prosiłem :P
Pozdrawiam.
Odpowiedz

Deleted User 1 - zdjęcie Deleted User 1 02 mar 2013

Być może elektronika akumulatora siadła, i dlatego status świruje. Spróbuj z innym akumulatorem, jesli będzie to samo, to przeflashuj softa, jeśli nadal status będzie świrował, to usterka płyty głównej.
Użytkownik Charlie edytował ten post 02 marzec 2013 - 12:16
Odpowiedz

phillix - zdjęcie phillix 02 mar 2013

Flashowalem już i nic.
Odpowiedz

Deleted User 1 - zdjęcie Deleted User 1 02 mar 2013

Sprawdź na innym akumulatorze. Jeśli będzie zachowywał się normalnie na innym aku to znaczy, że masz elektronike w baterii zniszczoną.
Odpowiedz

phillix - zdjęcie phillix 02 mar 2013

Na innej baterii telefon się nie włącza, nie wykrywa go USB oraz dwie ładowarki. Bateria wyładowana do zera. Kiedyś nie było takich problemów. Telefon działał z zalaną baterią. Fakt, że trzymał 1-2 dni, ale bateria zachowywała się normalnie.
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 02 mar 2013

Rozładowanie do całkowitego zera baterii litowo - polimerowej zabija ją. A znacznik jak wygląda? Może zmokła w trakcie wysyłki lub zawilgotniała? Noce jeszcze są zimne...
Odpowiedz

phillix - zdjęcie phillix 02 mar 2013

Ja tej baterii do zera nie wyładowałem, dostałem taki telefon :) Znacznik biały.
Odpowiedz

Deleted User 1 - zdjęcie Deleted User 1 02 mar 2013

Ja bym ją rozładował do 2,8V - takie jest napięcie minimalne tego typu baterii, potem bym ją naładował. Spróbuj, może pomoże.

Na innej baterii telefon się nie włącza, nie wykrywa go USB oraz dwie ładowarki. Bateria wyładowana do zera.


Inna bateria wyładowana do zera, czy ta, która szwankuje ?
Użytkownik Charlie edytował ten post 02 marzec 2013 - 23:06
Odpowiedz

phillix - zdjęcie phillix 21 mar 2013

Nic nie pomogło. Ladowalem telefon jakieś 7-8 godzin. Nie używałem go w ogóle. Minęły prawie dwa dni, a telefon wibruje, bo bateria jest pusta...Nic z nim nie robiłem jak odłączyłem od ładowarki.
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 21 mar 2013

Zostaw go na noc na ładowarce, potem normalnie używaj i jak po miesiącu pojemność się nie zwiększy - zmień baterię. Chociaż dwa dni... to wynik niczego sobie :)
Odpowiedz

phillix - zdjęcie phillix 21 mar 2013

Zostawiłem dwa razy na noc i za każdym razem to samo. W pierwszym poście napisałem o spadku i wzroście procentów baterii. W chwili używania może spaść nawet 50%, a jak zablokuje klawiaturę i odblokuje to pokazuje już inny stan baterii. Kiedyś z 4% skończyło na 58 chyba. Czysty Soft.
Odpowiedz

Deleted User 1 - zdjęcie Deleted User 1 22 mar 2013

Spróbuj naładować ten akumulator w innym, w 100% sprawnym telefonie i sprawdź jak będzie się w nim zachowywać. O ile mi wiadomo tam jest BST-33, więc weź od kogoś np pożycz W300 lub K800 na okres testu.
Odpowiedz

slivka91 - zdjęcie slivka91 22 mar 2013

Baterie zmien widać, że klęka. Przerabiałem ten temat u mojej partnerki na W660. Identyczne objawy występowały zmiana pomogła na duży plus.
Odpowiedz

phillix - zdjęcie phillix 22 mar 2013

Ale to jest nowa od Bartka ( gratis w PMSE ). Domyślam się, że oryginał :D
Odpowiedz

Deleted User 1 - zdjęcie Deleted User 1 22 mar 2013

Jeśli Bartek kupił ją na Allegro, to nikt nie mówi, że ona jest fabrycznie nowa :) Weź naprawde wypróbuj inny akumulator w nim, a ten wypróbuj w innym telefonie :)
Odpowiedz

bartq92 - zdjęcie bartq92 22 mar 2013

Bartek jej nie kupił na allegro, jest to mój prywatny jak to nazwać... leżak :) Dlatego też może mieć swoje najlepsze lata za sobą.
Postanowiłem Ci ją dorzucić, bo niestety to w Twoim K530i (po przeróbce już W660i) była napuchnięta. Stosowałeś rozwiązania typu karteczki pod klapkę, ja tego nie chciałem robić więc dostałeś baterie.
Kup nową, nawet zamiennik i po sprawie. Problem uważam za rozwiązany.
Odpowiedz
Zablokowany