←  Headphones | Słuchawki

Sony.yt - International Sony Forum

»

Problem z MH710

marmal215's Photo marmal215 22 Feb 2013

Zakupiłem MH710 od telemaxa, opóźnienie kuriera, więc dopiero dziś mam je w domu. Podłączam je do mojego hazela (przez jakiś adapter za 5zł) i nagle strasznie zły dźwięk. Myślę sobie, pewnie przez ten adapter. Więc podłączam przez MH100, dalej to samo. Zauważyłem, że po wciśnięciu przycisku na słuchawkach (ten od odbierania/kończenia połączeń) pojawia się dźwięk, jaki być powinien. Bez jego wciśniętego dźwięk jest płaski, wycięte są niskie i średnie częstotliwości. Zmiana korektora nic nie pomaga. Po wciśnięciu przycisku jest ładny, głęboki bas i wyraźne tony średnie. Czyli przy wciśniętym przycisku jest tak, jak być powinno. Pomyślałem, że może coś z moim Hazel'em. Podłączam do Elma, to samo. Podłączam do kompa, to samo. Podłączam do MP4, to samo.
Mi to wygląda na uszkodzenie słuchawek, ale najpierw chciałem się Was zapytać. Niby w opisie słuchawek jest, że są kompatybilne z większością telefonów, ale zawsze warto się upewnić.
Uszkodzenie, czy niekompatybilność?
Odsyłać?
Quote

Jurij's Photo Jurij 22 Feb 2013

Jeśli wierzyć tym informacjom:

Please Login or Register to see this Hidden Content

to powinny być kompatybilne. Spróbuj zareklamować :)
Quote

bartolinio3's Photo bartolinio3 22 Feb 2013

Grają dziwnie pewnie dlatego, że mają wtyczkę 4-ro pinową. Możesz skorzystać z poradnika sonymana: http://sony.yt/topic...p3-telefon-itp/
albo wykonać sobie "zewnętrzną" przejściówkę ;) Na krótką metę możesz też po prostu nie wkładać wtyczki do końca gniazda (ok 1mm luzu) - wtedy powinny grać jak trzeba :)
Quote

marmal215's Photo marmal215 22 Feb 2013

Niestety to raczej nie przez to. Próbowałem z tym wyciąganiem wtyczki i na adapterze, i na mh100, i na kompie. Żadnego efektu. Po prostu musi być wciśnięty przycisk. Myślę, że jakiś błąd w podłączeniu, napisałem do telemaxa, poczekam jutro na odpowiedź.
Quote

not found's Photo not found 22 Feb 2013

Według mnie uszkodzone/nieoryginalne. Przecież nie jest to normalne, żeby trzeba było trzymać przycisk podczas słuchania :D Reklamuj...
Quote

jack79's Photo jack79 23 Feb 2013

A mi się wydaje że tylko gdzieś masa (najprawdopodobniej na płytce z mikrofonem oraz przyciskiem) nie styka i stąd ten zniekształcony dźwięk. Można to łatwo sprawdzić oraz naprawić, ale jak masz taką możliwość to reklamuj tak jak pisze not found
Quote

marmal215's Photo marmal215 23 Feb 2013

Napisałem do telemaxa, odpisali, żeby im odesłać, więc w poniedziałek tak zrobię. Mam nadzieję, że dość szybko rozpatrzą reklamację...
Quote