←  W580

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] Świecąca czerwona dioda z lew...

Locked

Deleted User 1's Photo Deleted User 1 20 Feb 2013

Witam. Mam taki problem, mianowicie ciągle świeci mi się czerwona dioda przy lewym softkeyu, nawet jeśli wyłącze telefon. Po wyjęciu i ponownym włożeniu baterii dioda znów zaczyna świecić.

Dziękuję z góry za pomoc :)
Quote

slivka91's Photo slivka91 20 Feb 2013

Może reflash softa zrób i zdaj relację jak dalej jest :)
Quote

Deleted User 1's Photo Deleted User 1 20 Feb 2013

Właśnie był reflashowany, podobno to jakieś zwarcie, tylko nie wiem dokladnie gdzie. ;x
Quote

Jurij's Photo Jurij 20 Feb 2013

Ano zwarcie. Rozbierz go, jeśli zalany to wykąp płytę w spirytusie, wysusz, złóż zgodnie z instrukcją serwisową i testuj.
Quote

not found's Photo not found 20 Feb 2013

Według mnie wygląda na zalanie. U mnie w zalanej baterii jak się ją włoży i podłączy pod ładowarkę to tak samo cały czas się czerwona dioda świeci...
Quote

Deleted User 1's Photo Deleted User 1 20 Feb 2013

@Jurij - Nie był zalany. Bateria owszem :) Ale nie telefon. Jeszcze jakieś sugestie z Waszej strony, chłopaki ? ;)

PS: Ona się co jakiś czas wygasza ta dioda ;) Teraz aktualnie zgasła, a gdy potrzeba działa :)
Edited by Charlie, 20 February 2013 - 20:21.
Quote

Jurij's Photo Jurij 20 Feb 2013

Na sto procent masz zwarcie. Raz mi się w K750 dostała chyba kropla wody w łazience w dziurę koło joysticka to mi jeden z klawiszy numerycznych świecił non stop. Na włączonym i wyłączonym telefonie. Wyjęcie baterii i dioda gasła, włożenie i sama się zaświecała. Dopiero jak go rozebrałem, wyczyściłem spirytusem, wysuszyłem to działał normalnie :)

@Jurij - Nie był zalany. Bateria owszem :)


To ciekawe rzeczy opowiadasz. Skoro do baterii się woda dostała, to do telefonu też musiała. Rozbierz go, wymyj w spirytusie, wysusz i złóż. Innej rady nie ma.
Quote

slivka91's Photo slivka91 20 Feb 2013

Wystarczy wilgoć (para w łazience) i bateria swoje pokaże. Na wszelki wypadek rozebrać na części pierwsze i dalej jak Jurij pisze. Spiryt ostatecznie.
Quote

Deleted User 1's Photo Deleted User 1 21 Feb 2013

Bateria pochodzi z innego telefonu. Dlatego ona jest zalana a tel nie. Jak narazie dioda zgasła i nie sprawia problemu, nie wiem czym jest spowodowane to jej zapalanie się i gaszenie.
Dziękuję wszystkim za pomoc. Topic lock ;)
Edited by Charlie, 21 February 2013 - 10:47.
Quote

bartolinio3's Photo bartolinio3 21 Feb 2013

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
Quote
Locked