←  P1

Sony.yt - International Sony Forum

»

Slaby zasieg

anapolon - zdjęcie anapolon 15 lut 2013

Panowie co mozecie mi doradzic co zrobic zeby zwiekszyc zasieg w P1i bo to jest niestety wada tego tela ze ma bardzo slaby zasieg na wioskach i malych miasteczkach, dodam ze obojetnie jaka karte sim wloze jest zawsze taki sma zasieg, a np. w moich starycg SE jest zawsze zasieg na 5 lub 4 kreski, co jest z tymi P jedynakmi ze maja az tak slaby zasieg i czy da sie z tym coz zrobic, bo juz mnie to denerwuje ze caly czas gubi zasieg

dzieki
Użytkownik anapolon edytował ten post 15 luty 2013 - 01:48
Odpowiedz

jack79 - zdjęcie jack79 15 lut 2013

Nigdy nie słyszałem żeby wszystkie P1i miały problemy z zasięgiem, może to jest tylko wada twojego egzemplarza. Może najpierw przełącz go na sam tryb GSM i sprawdź czy się coś poprawi
Odpowiedz

anapolon - zdjęcie anapolon 15 lut 2013

juz przlaczalem na tryb GSM i bez roznicy taki sam saby zasieg zasieg, moze to wina mojej antenty w takim razie jesli mowisz ze p1i nie maja zlego zasiegu.

troche to dziwne bo stary k300 i k510 maja zasieg prawie na max a p1i ledwo go lapie i caly czas go gubi jak np biore tela do reki lub chodze po mieszkaniu,
moze to wina softa jak sadzicie?
Użytkownik anapolon edytował ten post 15 luty 2013 - 10:16
Odpowiedz

not found - zdjęcie not found 15 lut 2013

Ja na Twoim miejscu wgrałbym czysty soft. Możesz mieć coś namieszane w systemie i może mieć to związek też z problemem cichego głośnika rozmów o którym piszesz w innym temacie :)
Odpowiedz

anapolon - zdjęcie anapolon 16 lut 2013

not found jest gdzies jakis poradnik jak wgrac soft do SE P1i i czy jak wgram soft to strace szytkie dane ktore mam na komorce?
Odpowiedz

not found - zdjęcie not found 16 lut 2013

Użyj EMMY, według tego sposobu: http://sony.yt/topic...czystego-softu/ Wcześniej jednak spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne. Po flashowaniu tracisz dane z telefonu.
Odpowiedz

anapolon - zdjęcie anapolon 16 lut 2013

jakie moga byc powody gubienia zasieg przez tela? bo u mnie sie to czesto zdaza
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 18 lut 2013

Gdybyś nie miał w ogóle zasięgu lub 1 kreskę, to mogłaby to być końcówka mocy. Ale jeśli czasami jest pełny zasięg, to znaczy że czasami sygnał jest za słaby lub coś zakłóca sygnał. No i też ważne czy telefon jest poprawnie złożony i antena gsm kontaktuje i czy właściwy tryb wybrałeś w telefonie. Jak mieszkasz poza miastem to ustaw na tylko gsm.
Odpowiedz

anapolon - zdjęcie anapolon 19 lut 2013

wlasnie o to chodzi ze ma jedna lub dwie kreski zasiegu lub poprostu go calkiem gupi i pisze polaczenia alarmowe (tak jest aktualnie z moim P1i)
wiec moze to koncowka mocy(tylko jak to sprawdzic?)
badz antena gsm nie kontaktuje(antena jest przylutowana czy mozna ja normalnie wyjmowac , jesli mozna normanie to przloze ze starego tela).
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 19 lut 2013

To może sprawdzić serwisant elektronik. Zanieś telefon do dobrego serwisu to Ci to sprawdzą i naprawią :)
Odpowiedz