←  Live with Walkman

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] powrót z ICS na Gb-brand Orange

Zablokowany

RoosS - zdjęcie RoosS 02 lut 2013

Mam kilka pytań.
Jakiś czas temu wgrywałem flashtoolem niebrandowanego ics na mojego se, jednak chciałem wrócić do poprzedniej wersji czyli GB.W momencie wgrywania iCS tel stracił gwarancję-dodam że tel z Orange.Pytanie czy jak wgram brandowanego Gb flashtoolem to gwarancja wróci do mocy czy już przepadła na amen?Niestety jestem laikiem w tych sprawach stąd moje pytania.Czekam na info...
Odpowiedz

Goomowiec - zdjęcie Goomowiec 02 lut 2013

nic ci nie przepadnie, wgraj brandowanego gb i nikt się nie pozna że był zmieniany soft. chyba że odblokowałeś bootloader czy coś takiego
Odpowiedz

phillix - zdjęcie phillix 02 lut 2013

Jeżeli wgrałeś oryginalnego ICS'a ( bez żadnych modyfikacji ), to nadal masz gwarancję ;)
Nawet jak oprogramowanie jest niebrandowane, a oryginalne, to i tak masz dalej gwarancję.
Gwarancję tracisz wtedy jak własnoręcznie "grzebiesz" w telefonie, czyli modyfikujesz, rootujesz, odblokowywujesz bootloader.
Odpowiedz

RoosS - zdjęcie RoosS 02 lut 2013

Nie nie bootloader i root nie ruszane były.Informacje o telefonie mi pokazuje
Wersja systemu 4.0.4
Wersja jądra 2.6.32.9-perf
BuildUser@BuildHost#1
Numer kompilacji 4.1.B.0.587

to chyba jednak nieoryginalny soft??

Gdzie mogę znaleźć org soft ICS lub GB żebym był pewien co do niego?
Użytkownik RoosS edytował ten post 02 luty 2013 - 21:55
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 02 lut 2013

Jeżeli wgrałeś oryginalnego ICS'a ( bez żadnych modyfikacji ), to nadal masz gwarancję ;)
Nawet jak oprogramowanie jest niebrandowane, a oryginalne, to i tak masz dalej gwarancję.
Gwarancję tracisz wtedy jak własnoręcznie "grzebiesz" w telefonie, czyli modyfikujesz, rootujesz, odblokowywujesz bootloader.


Bzdura, jak masz telefon z Orange, to masz mieć oprogramowanie z Orange. Jak masz inne, to grzebałeś nieautoryzowanymi programami i mogą Ci anulować gwarancję. Żaden oficjalny program nie oferuje zmiany / usunięcia brandingu, a jedynie aktualizację oprogramowania. Wystarczy dociekliwy serwisant i gwarancja zostaje anulowana. To, że się komuś udało oddać telefon ze zmienionym firmware i mu naprawili to nie żaden dowód.
Odpowiedz

phillix - zdjęcie phillix 02 lut 2013

Bzdura, jak masz telefon z Orange, to masz mieć oprogramowanie z Orange.


A co jeżeli ktoś aktualizował oprogramowania i zniknął branding?
Odpowiedz

hunter3000 - zdjęcie hunter3000 02 lut 2013

A co jeżeli ktoś aktualizował oprogramowania i zniknął branding?


nie da się tak, jeśli miał customziacje pod orange to tylko pod orange będzie mieć, zresztą LWW nie ma softa ICS dla orange
Odpowiedz

RoosS - zdjęcie RoosS 02 lut 2013

Czyli muszę wgrać brandowanego GB 2.3.4 Orange?Ktoś może podesłać jakiegoś linka do tego softu?
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 02 lut 2013

Ja dysponuję takim softem, koszt jego wgrania w naszym serwisie online wynosi 20 PLN. Trzeba mieć internet 2mbps lub szybszy, windowsa viste / 7 / 8, naładowaną baterię i kabelek :) Więcej informacji na gg: 1793684 lub czacie skype gen.jurij :)
Odpowiedz

hunter3000 - zdjęcie hunter3000 02 lut 2013

Ja również dysponuję takim softem, proszę

Please Login or Register to see this Hidden Content

wypakowujesz i wgrywasz flashtoolem, najnowszy GB z brandem Orange.
Odpowiedz

RoosS - zdjęcie RoosS 02 lut 2013

Dzięki wielkie za linka.Zabieram się za ściąganie i wgrywanie...
Odpowiedz

piotrekk6 - zdjęcie piotrekk6 03 lut 2013

Bzdura, jak masz telefon z Orange, to masz mieć oprogramowanie z Orange. Jak masz inne, to grzebałeś nieautoryzowanymi programami i mogą Ci anulować gwarancję. Żaden oficjalny program nie oferuje zmiany / usunięcia brandingu, a jedynie aktualizację oprogramowania. Wystarczy dociekliwy serwisant i gwarancja zostaje anulowana. To, że się komuś udało oddać telefon ze zmienionym firmware i mu naprawili to nie żaden dowód.



Czasami zdarza sie że po kilku naprawach Sony pozbywa się brandingu, bo on może powodować błędy. Sam spotkałem się z takim przypadkiem. Czyli branding nie musi być, ale wskazane byłoby go wgrać.



Znam różne przypadki, nawet jak oddawali telefony z odblokowanym bootloaderem i naprawiali bez problemu.
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 03 lut 2013

Czasami zdarza sie że po kilku naprawach Sony pozbywa się brandingu, bo on może powodować błędy. Sam spotkałem się z takim przypadkiem. Czyli branding nie musi być, ale wskazane byłoby go wgrać.


Serwisant ma określone procedury i nie może sobie wgrać dowolnego firmware tylko takie, jakie jest na naklejce z tyłu telefonu.

Znam różne przypadki, nawet jak oddawali telefony z odblokowanym bootloaderem i naprawiali bez problemu.


To zależy od metody. Oficjalna metoda powoduje, że programy oficjalne typu PC Companion, SUS czy EMMA wywalają błąd przy próbie aktualizacji firmware. W takim wypadku gwarancja jest unieważniana. Przy odblokowaniu bootlaodera metodą the_lasera (setool2, s1tool i inne programy które ukradły tę metodę), po odblokowaniu bootloadera wyżej wymienione programy nadal obsługują telefon. Ale wystarczy dokładniejsza analiza aby się zorientować, że telefon był modyfikowany nieautoryzowanymi programami i to już jest powód do anulowania gwarancji :)
Odpowiedz

piotrekk6 - zdjęcie piotrekk6 03 lut 2013

Serwisant ma określone procedury i nie może sobie wgrać dowolnego firmware tylko takie, jakie jest na naklejce z tyłu telefonu.




To jak wytłumaczysz to że po trzech naprawach xperia jednego z użytkowników forum (cenzura) telefon wracał z czystym fw?


Co do metody. Podałem skrajny przypadek i pewnie w większości przypadków telefon wróciłby nienaprawiony.


Czytałem jeszcze ciekawszą historię, jak gośc oddał telefon do naprawy bez launchera, i serwisanci wymienili płytę główną.
Odpowiedz

RoosS - zdjęcie RoosS 03 lut 2013

Powiem tak - downgrade zakończony sukcesem. Dziękuję wszystkim za pomoc, więc chyba można zamknąć temat?

not found: Literówka.
Użytkownik not found edytował ten post 03 luty 2013 - 21:44
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 03 lut 2013

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
Odpowiedz
Zablokowany