←  W960

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] Jak złamać system?

marmal215 - zdjęcie marmal215 25 sty 2013

Chciałbym w swoim w960 złamać system, żeby móc zainstalować chociażby takie aplikacje jak latarka. Wiem, że można podpisywać aplikacje, wtedy da się je zainstalować, ale trochę to niewygodne, każdą ściągniętą aplikację podpisywać. Wiem, że można "złamać" symbiana. Znalazłem kilkanaście poradników na necie. W większości trzeba było zainstalować Caps Switch, potem X-plore i później reszta czynności. Reszta innych tutoriali w ogóle nie działała.
Więc instaluję Caps Switch, zmieniam tam "Capabilities are switched ON" na "... OFF". Wedle tutorialu przechodzę do menedżera plików, klikam na X-Plore i niestety, nie da się zainstalować. "Składnik nie przeszedł kontroli bezpieczeństwa. Nie można zainstalować". I tu się kończy moja przygoda z hackowaniem uiq.
Pierwszy raz mam do czynienia z Symbianem s60v3, na v5 jakoś sobie poradziłem, ale tutaj jest jakby nieco trudniej.
Może ktoś zarzucić jakimś działających tutorialem, jak złamać system?
Odpowiedz

marmal215 - zdjęcie marmal215 26 sty 2013

Coś nie idze. Po instalacji nigdzie w menu nie ma Nortona, można go tylko odinstalować z poziomu panelu sterowania. Wydaje mi się, że to jest program tylko na Symbiana s60v5
Odpowiedz

not found - zdjęcie not found 26 sty 2013

Dante, W960 to UIQ3 ;) Twój sposób nie zadziała...
Marmal215, CapsSwitch służy do rootowania/unrootowania UIQ3, żeby instalować niepodpisane aplikacje, wypakuj i skopiuj plik z załącznika do:
c:\sys\bin
Zrestartuj system, żeby wprowadzić zmiany.


dante: No fakt, mój błąd :P Nie wiem, co mi się skojarzyło, że to S60V5 :rolleyes:

Załączone pliki


Użytkownik dante edytował ten post 27 styczeń 2013 - 15:48
Odpowiedz

marmal215 - zdjęcie marmal215 26 sty 2013

Tylko jak uzyskać dostęp do folderu C:\sys\bin? X-plore nie chce się zainstalować.
Odpowiedz

not found - zdjęcie not found 27 sty 2013

Zainstaluj tę wersję X-plore: Załączony plik  X-Plore 1.42.sis   474,83 KB   3 Ilość pobrań
Użytkownik not found edytował ten post 27 styczeń 2013 - 17:01
Odpowiedz

marmal215 - zdjęcie marmal215 27 sty 2013

To samo, nie przeszedł kontroli bezpieczeństwa.
Odpowiedz

not found - zdjęcie not found 27 sty 2013

Zobacz teraz.
Odpowiedz

marmal215 - zdjęcie marmal215 27 sty 2013

Dalej to samo. <_<
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 27 sty 2013

Może tymi poprzednimi próbami namieszałeś coś w systemie? Ja bym na Twoim miejscu wgrał firmware od nowa i spróbował metody not founda, a jak nie pomoże to spróbuj na innej wersji firmware...
Odpowiedz

not found - zdjęcie not found 27 sty 2013

Zobacz tą. Ta co teraz dodałem zawsze działa. Jak nie to nie wiem, coś masz namieszane w systemie... Zrób hard reset, jak nie pomoże flashuj...
Odpowiedz

marmal215 - zdjęcie marmal215 27 sty 2013

Nie poszło. Robię hard reset. Jak nic nie da to nie będę się bawił, nie chce mi się ściągać 1GB EMMY...

Nic z tego. Zamykam. Dzięki za pomoc.
Użytkownik marmal215 edytował ten post 27 styczeń 2013 - 17:22
Odpowiedz

marmal215 - zdjęcie marmal215 01 lut 2013

Otworzyłem ponownie.
Zainstalowałem EMMĄ nowy soft, ale o dziwo X-Plore nadal się nie instaluje. Co teraz może z nim być nie tak, skoro jest nowy soft (data dobra)?
Odpowiedz

not found - zdjęcie not found 01 lut 2013

Weź zobacz tą wersję jeszcze: Załączony plik  x_plore_uiq_3rd_1_51.sis   510,2 KB   2 Ilość pobrań
Odpowiedz

marmal215 - zdjęcie marmal215 01 lut 2013

dalej to samo. nie przeszedł kontroli bezpieczeństwa
Odpowiedz

not found - zdjęcie not found 01 lut 2013

Rofl. Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł :D Pewnie daty nie zmieniałeś, tak? Ustaw sobie datę późniejszą o np. dzień od daty od której jest ważny certyfikat ;) Musi zadziałać.
Odpowiedz

marmal215 - zdjęcie marmal215 01 lut 2013

To jeszcze jedno, pewnie podstawowe, pytanie. Skąd mam wiedzieć, od kiedy jest ważny certyfikat?
Użytkownik marmal215 edytował ten post 01 luty 2013 - 16:48
Odpowiedz

not found - zdjęcie not found 01 lut 2013

Jak instalujesz aplikację to jak Ci się wyświetli klikasz "szczegóły".
Odpowiedz

marmal215 - zdjęcie marmal215 01 lut 2013

Noo, teraz poszło :D
Tylko kolejny problem, nie chce się skopiować :D
W ogóle w sys nie ma folderu bin, chciałem go stworzyć to się nie dało. Nie można utworzyć.
Odpowiedz

not found - zdjęcie not found 01 lut 2013

Wejdź w ustawienia w X-plore i zaznacz trzy pierwsze opcje ;)
Odpowiedz

marmal215 - zdjęcie marmal215 01 lut 2013

OK, już poszło.
Te opcje miałem zaznaczone, tylko po instalacji X-Plore wyłączył mi się root w caps switch'u. Włączyłem, przeniosłem i hula.
Wielkie dzięki.
Temat chyba ostatecznie do zamknięcia ;)
Odpowiedz