←  Xperia mini pro

Sony.yt - International Sony Forum

»

Problem z ekranem dotykowym :(

kazakal's Photo kazakal 24 Jan 2013

Witam.

Tak wiec ... Po wgraniu kernela ( EXtendedStockKernel_SK17i-v2 ) ekran dotykowy i te 2 klawisze dotykowe przestał działać.W telefonie do nawigacji w menu działają jedynie klawisze. Dodam , iż mialem wgranego cyanogenmod 9 i chciałem wgrać ICS r6 . Nie wiem co robic :/ Czytałem dużo postów na podobne tematy ale nic z tego nie wynikło . Prosze o szybką odpowiedz.

Jeżeli w poście dałem za mało informacji, prosze o wyrozumiałość , jest to mój pierwszy post.
Na wszystkie pytania odpowiem.
Edited by kazakal, 24 January 2013 - 21:56.
Quote

Jurij's Photo Jurij 24 Jan 2013

Wgraj oryginalne firmware Sony podłączając wyłączony telefon trzymając vol-.
Quote

kazakal's Photo kazakal 24 Jan 2013

Wgrałem , nic z tego. Ekran dalej nie reaguje :(
Quote

Jurij's Photo Jurij 24 Jan 2013

No to pozostaje wycieczka do serwisu Sony i albo kalibracja ekranu albo naprawa hardware (zapewne taśma od lcd albo klawiatury szwankuje).
Quote

marmal215's Photo marmal215 25 Jan 2013

Ale kernel też stockowy wgrałeś? Wgraj stock kernel i potem stock rom.
Quote

Jurij's Photo Jurij 25 Jan 2013

Przecież kernelXXXXXX.sin to część składowa APPSW. Musiał go wgrać, skoro twierdzi, że wgrał oryginalne firmware ;)
Quote

hunter3000's Photo hunter3000 25 Jan 2013

z tego co wiem to kalibracje ekranu się robi tylko przy oporowych wyświetlaczach
Quote

Jurij's Photo Jurij 26 Jan 2013

W takim razie źle wiesz, bo kalibruje się wszystkie ekrany dotykowe, a firmware ETS i specjalne narzędzia są do wszystkich Xperii. Przejrzyj sobie instrukcje serwisowe, do niektórych modeli są wytyczne jak to zrobić. Do poprawnej kalibracji trzeba mieć i sprzęt i wiedzę dlatego nie jest to zadanie dla zwykłych użytkowników. Ja w tym przypadku obstawiam mimo wszystko usterkę hardware.
Quote