←  Sony News

Sony.yt - International Sony Forum

»

Sony wycofuje się z produkcji telefonów z...

soniaczW800i's Photo soniaczW800i 16 Jan 2013

Już od kilku dni można zaobserwować w sieci różne doniesienia na temat zaprzestania produkcji niskobudżetowych smartfonów i skupieniu się producenta głównie na klasie premium i wyższej.

*8/gallery_2_8_253981.png


Jak można zauważyć Sony podąża śladami HTC który w połowie ubiegłego roku zastosował podobne oświadczenie.

Dla wielu może być to zaskoczeniem lecz jak podają niektóre portale Sony zajmuje trzecie miejsce wśród dostawców smartfonów na świecie zaraz za Apple i Samsungiem.

Stephen Sneeden (Sony Xperia Marketing Manager) ? potwierdził, że koncern jest gotowy na skupienie się tylko i wyłącznie na produktach średniej i wyższej półki i poważnie podchodzi do tego tematu. Uważa że urządzenia z najniższej obecnej klasy wymagają cięć powodujących brak możliwości umieszczenia w nich nowszych rozwiązań co przyczynia się do utraty "ducha Sony".

W wywiadzie użyte zostało określenie ?sonyness" oznaczające produkty posiadające świetny niepowtarzalny design, najwyższą jakość użytych materiałów, zaawansowaną technologię i najważniejsza cecha tego terminu wysoka... cena.

Jak Wam podobają się plany Sony, czy zapewnią wysokie światowe miejsce wśród dostawców smartfonów?

Źródło:Internet
Quote

SaimON's Photo SaimON 16 Jan 2013

Jeśli SONY faktycznie zaczęło by działać z taką polityką to straciło by naprawdę dużo klientów... Jak sami wiemy, to te "tańsze" smartfony są naprawdę dobre i znajdują duże grono odbiorców. Boję się tylko tego, że za rok czy dwa SONY stanie się taką snobistyczną marką jak APPLE :/
Quote

Dabronik's Photo Dabronik 16 Jan 2013

Wtedy trzeba będzie przejść do innej firmy albo pozostać przy starych modelach.

not found: Literówki ;)
Edited by not found, 16 January 2013 - 19:42.
Quote

bartolinio3's Photo bartolinio3 16 Jan 2013

Szkoda, bo jak pamiętamy to właśnie low-endy, takie jak X8 czy X10MP odnosiły sukcesy i do dnia dzisiejszego cieszą się niemałą popularnością. Nawet nowsze LWW czy Xperia U całkiem dobrze się sprzedają... Ale cóż - róbta co chceta :sony:
Quote

Goomowiec's Photo Goomowiec 16 Jan 2013

jak dla mnie to zasłona dymna żeby usprawiedliwić wysokie ceny nowych produktów i nic innego <_<
Quote

Deleted User 2's Photo Deleted User 2 16 Jan 2013

Sony po prostu chce sobie strzelić w stopę i to armatą. Tą pozycję zawdzięcza ale dzięki właśnie klasie niższej, jak napisano wyżej. Co trzeba przyznać dla Sony, że robi najlepsze jakościowo i najlepiej zoptymalizowane low-endy ze smartphonów. No ale niech robią co chcą, w końcu to oni spadną niżej a zawsze są jeszcze wschodzące chińskie firmy do wyboru.
Edited by mikey, 16 January 2013 - 16:02.
Quote

jack79's Photo jack79 16 Jan 2013

Ja akurat nigdy nie byłem zwolennikiem low-endów, bo jak dla mnie były po prostu za słabe, ale wiadomo są i też zwolennicy takich modeli którzy pewnie zrezygnują z Sonego na rzecz innych marek
Quote

SaimON's Photo SaimON 16 Jan 2013

Nawet Hitler źle zniósł tę wiadomość i już szykuje odwet! O.o

http://www.youtube.com/watch?v=gjxR9qV_z0g&feature=youtu.be

bartq92: Poprawiłem link.
Quote

phillix's Photo phillix 16 Jan 2013

Bez sensu... Przecież to Low-Endy cieszą się większą popularnością niż High-Endy. Jeżeli Sony myśli, że lepiej na tym wyjdą, to się mylą.
Quote

SaimON's Photo SaimON 16 Jan 2013

Ale ONI są mądrzejsi i mają GDZIEŚ to co mówią ich klienci ;)
Quote

hunter3000's Photo hunter3000 16 Jan 2013

I zapewne zrobią znowu tak że high-end zostaną bez wsparcia firmware bo już wyszły nowsze, droższe, no cóż niech robią jak chcą, chociaż nie dziwie im się jak wydają xperie z Prockiem msm7227a albo z jakimś innym chipsetem chińskim, to już lepiej zrobić coś mocniejszego, lepszego niż być spisanym na straty :P
Quote

SaimON's Photo SaimON 16 Jan 2013

Bo prawdziwe SONY przez duże "S" i prawdziwy "ERICSSON" przez duże "E" skończył się na modelu k800i... Kiedyś robili porządne telefony i dbali o klientów, dostosowywali się do każdego: bogaczy i przeciętnych uzytkowników... A teraz? Teraz to już nie jest pasja tworzenia dobrych telefonów tylko KASA KASA KASA i sprzedawani przysłowiowego "shitu" :(
Quote

hunter3000's Photo hunter3000 16 Jan 2013

Nie przesadzaj, K850, W850, W960, M600, C905, W995 sporo tego było jeszcze, tylko te "ostatki" słabizną już leciały.
Quote

SaimON's Photo SaimON 16 Jan 2013

No dobra, trochę by można dorzucić... Ale to i tak już nie to samo co kiedyś... Chyba pierwszą taką porażką był C702? Hmm?
Edited by SaimON, 16 January 2013 - 20:10.
Quote

jack79's Photo jack79 16 Jan 2013

Albo chociażby K750i, P1i, K810i, unikatowy W900i i można byłoby tak jeszcze wymienić te kilkanaście świetnych modeli SE
Quote

SaimON's Photo SaimON 16 Jan 2013

Nie mówię, że było ich mało. Ale po prostu z czasem zaczęli robić "dużo" modeli tracąc na jakości i zapominali o starych :/
Quote

Goomowiec's Photo Goomowiec 16 Jan 2013

Ja akurat nigdy nie byłem zwolennikiem low-endów, bo jak dla mnie były po prostu za słabe


ale miały jeden niezaprzeczalny atut - cenę. taka x8 stała się naprawdę popularnym smartphonem przez to że można było (i dalej z resztą można) kupić ją za śmieszną cenę. obecnie za 250 złotych można kupić w zasadzie w idealnym stanie - dla kogoś kto nie chce zostać w tyle a używa telefonu głównie do dzwonienia to świetna cena. LWW - bardzo dobry (i tani!) telefon o niezbyt oszałamiających (dziś) parametrach - jednak wciąż wychodzi (i długo wychodzić będzie) dla niego wiele nowych romów, kerneli i usprawnień. bajka!
Quote

neron's Photo neron 16 Jan 2013

Niech się wycofują jak dla mnie. LG też robi dobre telefony w przystępnej cenie i porównywalne jakościowo. Sony od wypuszczenia Xperii S zaczyna schodzić na psy.
Quote

neron's Photo neron 17 Jan 2013

Xperia S w porównaniu do następnych modeli to jest gigant. Bo reszta jest wypuszczana hurtem z wieloma wadami i bugami.
Edited by neron, 17 January 2013 - 10:14.
Quote

SaimON's Photo SaimON 17 Jan 2013

A nikt nie pomyślał o Xperii T?
Quote