←  What to buy? | Co kupić?

Sony.yt - International Sony Forum

»

Telefon z aukcji

evangelismos - zdjęcie evangelismos 29 gru 2012

Witam,

Na poczatku przepraszam, jesli nie w tym dziale, ale właściwie pytanie związane z zakupem.
Na portalach aukcyjnych pojawiają się róźne uszkodzone telefony a niektóre w opisie jest No service, no calls/txt.
Czy jest sens kupować taki telefon i probowac go naprawić?
I z czym to jest związane? problem ze sprzetem czy może telefony kradzione bo w wielu przypadkach wystawiony tylko sam telefon - bez zadnych ładowarek, słuchawek itp.

link do przykładowej aukcji:

Please Login or Register to see this Hidden Content



Dzięki z góry
Odpowiedz

Goomowiec - zdjęcie Goomowiec 29 gru 2012

sens niby jest - najczęściej jest to wina końcówki mocy (naprawa to około 30 złotych) ale może być też to wina softu bądź braku obsługi częstotliwości sieci.
Odpowiedz

sonyman - zdjęcie sonyman 29 gru 2012

Z tego co kiedys czytałem to jest wina oprogramowania, trzeba dograc specjalne pliki flashtoolem. Ale czasami po tym działa kilka dni i znowu to samo.
A po 2 nie wiem kto wymieni koncowke mocy w tym telefonie i w dodatku za 30zł, w nokii 6303 licza sobie 80zł. Autor niech sobie wpisze ten bład co wyskakuje w google i na jakiejs ruskiej stronie było opisane jak to naprawic (software), ale nie zawsze to przynosiło rezultaty.
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 29 gru 2012

sens niby jest - najczęściej jest to wina końcówki mocy (naprawa to około 30 złotych) ale może być też to wina softu bądź braku obsługi częstotliwości sieci.


Nie ma to jak specjalistyczna porada. Skoro w K800 nadal liczą sobię za naprawę końcówki mocy 60-80 PLN, to w telefonie za 1200-1500 PLN na pewno zrobią to za 30 :sarcasm:

Witam,

Na poczatku przepraszam, jesli nie w tym dziale, ale właściwie pytanie związane z zakupem.
Na portalach aukcyjnych pojawiają się róźne uszkodzone telefony a niektóre w opisie jest No service, no calls/txt.
Czy jest sens kupować taki telefon i probowac go naprawić?


A ja zadam Ci proste pytanie. Gdybyś był posiadaczem takiego urządzenia i mógł je sobie naprawić nawet za 300 zł i sprzedać je potem za 1000-1200. Wolałbyś zarobić więcej, czy mniej? Gdyby ten telefon dało się łatwo i tanio naprawić, ktoś by go naprawił i sprzedał sprawnego. Gdyby to był zwykły użytkownik któremu się popsuł telefon i kupił sobie nowy, sprzedałby go z całym kompletem. Mam nadzieję, że teraz sprawa jest jasna.

Od siebie dodam, że to wcale nie musi być hardware. Telefon może być kradziony i imei zablokowany, ktoś mógł mu wgrać trim area od innego modelu i potem się zorientować, że uceglił telefon. Telefonów Sony nie da się póki co serwisować (poza flashowaniem i odblokowaniem kodu użytkownika - co też robimy). Nie da się odblokować, naprawić boota, naprawić imei, naprawić trim area, odbudować hw config - nic. Jeśli go kupisz i okaże się, że to nie hardware, no to będziesz ponad 6 baniek w plecy.
Odpowiedz