←  Live with Walkman

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] SMS-y w LwW

Locked

Carlito Brigante's Photo Carlito Brigante 25 Dec 2012

Witajcie, mam pytanie. Da się zmienić ilość pozycji w sms? w sensie podczas pisania można wykorzystać tylko 64 pozycje co jest bardzo mało jak na wiadomość SMS. Da radę zrobić tak by w jednym SMS-ie było więcej tych pozycji? Jest to irytująca sprawa bo żeby np. wysłać jakieś życzenia świąteczne to trza robić to na dwa SMS-y. Czy to jest zmora Androidów? Czy tylko SONY coś takiego wymyślił. Przykładowo na V630@W660 jest równe 160 pozycji.

Z góry dzięki za odpowiedź.
Quote

Jurij's Photo Jurij 25 Dec 2012

Wyłącz znaki narodowe, będziesz miał normalnie 160 znaków. Na W660 jak sobie włączysz znaki narodowe to też masz mniej liter w smsie. Po prostu polskie znaki zajmują więcej bitów i ilość dostępnych znaków na wiadomość się zmniejsza. Możesz też wysłać mms, maila albo najlepiej zadzwonić.
Quote

sonyman's Photo sonyman 25 Dec 2012

Sprawdz aplikacje Handcent SMS np. zmienia kilka sms-ow w mms-a.
Lub Swype z modem brut.all usuwa polskie znaki przyw ysyłaniu.
Sprawdz cyz masz taka opcje Wiadomości -> Ustawienia -> Oszczędzanie, jak tak to zaznacz jak nie to operator zablokował żeby zarobic...
Edited by sonyman, 25 December 2012 - 18:32.
Quote

Carlito Brigante's Photo Carlito Brigante 26 Dec 2012

Nie mam opcji "Oszczędzanie". Napisałem ciąg liter bez polskich znaków i tak samo jest 64 pozycji.
Quote

Goomowiec's Photo Goomowiec 26 Dec 2012

użyj może innej klawiatury, przetestuj swiftkey 3 i nie poprawiaj pisowni polskimi znakami. ewentualnie wgraj przez cwm (o ile masz) xperia s keyboard (

Please Login or Register to see this Hidden Content

)
Quote

Carlito Brigante's Photo Carlito Brigante 26 Dec 2012

Zmieniłem język słownika na ENG i jest 160. Nie mogłem znaleźć wcześniej tej opcji. Temat do zamknięcia.
Quote

not found's Photo not found 26 Dec 2012

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
Quote
Locked