←  Live with Walkman

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] SMS-y w LwW

Zablokowany

Carlito Brigante - zdjęcie Carlito Brigante 25 gru 2012

Witajcie, mam pytanie. Da się zmienić ilość pozycji w sms? w sensie podczas pisania można wykorzystać tylko 64 pozycje co jest bardzo mało jak na wiadomość SMS. Da radę zrobić tak by w jednym SMS-ie było więcej tych pozycji? Jest to irytująca sprawa bo żeby np. wysłać jakieś życzenia świąteczne to trza robić to na dwa SMS-y. Czy to jest zmora Androidów? Czy tylko SONY coś takiego wymyślił. Przykładowo na V630@W660 jest równe 160 pozycji.

Z góry dzięki za odpowiedź.
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 25 gru 2012

Wyłącz znaki narodowe, będziesz miał normalnie 160 znaków. Na W660 jak sobie włączysz znaki narodowe to też masz mniej liter w smsie. Po prostu polskie znaki zajmują więcej bitów i ilość dostępnych znaków na wiadomość się zmniejsza. Możesz też wysłać mms, maila albo najlepiej zadzwonić.
Odpowiedz

sonyman - zdjęcie sonyman 25 gru 2012

Sprawdz aplikacje Handcent SMS np. zmienia kilka sms-ow w mms-a.
Lub Swype z modem brut.all usuwa polskie znaki przyw ysyłaniu.
Sprawdz cyz masz taka opcje Wiadomości -> Ustawienia -> Oszczędzanie, jak tak to zaznacz jak nie to operator zablokował żeby zarobic...
Użytkownik sonyman edytował ten post 25 grudzień 2012 - 18:32
Odpowiedz

Carlito Brigante - zdjęcie Carlito Brigante 26 gru 2012

Nie mam opcji "Oszczędzanie". Napisałem ciąg liter bez polskich znaków i tak samo jest 64 pozycji.
Odpowiedz

Goomowiec - zdjęcie Goomowiec 26 gru 2012

użyj może innej klawiatury, przetestuj swiftkey 3 i nie poprawiaj pisowni polskimi znakami. ewentualnie wgraj przez cwm (o ile masz) xperia s keyboard (

Please Login or Register to see this Hidden Content

)
Odpowiedz

Carlito Brigante - zdjęcie Carlito Brigante 26 gru 2012

Zmieniłem język słownika na ENG i jest 160. Nie mogłem znaleźć wcześniej tej opcji. Temat do zamknięcia.
Odpowiedz

not found - zdjęcie not found 26 gru 2012

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
Odpowiedz
Zablokowany