←  What to buy? | Co kupić?

Sony.yt - International Sony Forum

»

Pomoc w wyborze telefonu[slider, zwykły, l...

piwakk's Photo piwakk 21 Dec 2012

Witam! Potrzebuję pomocy w wyborze tel. Musi to być slider, zwykły bądź touch and type. Jeśli chodzi o parametry to obojętne jaki system, leczy musi być w miarę ogarniety aparat, co najmniej 5 mpx Posted Image

Marka to tylko i wyłącznie Nokia lub SE.

Cena? No to się zobaczy, podawajcie propozycje ;]

Myślałem o C3-01 ale czytałem opinie i z własnego doświadczenia wiem że siada dotyk.

I w miarę nowoczesny tzn. żeby był dostępny w salonie plusa Posted Image
Quote

vad3r's Photo vad3r 21 Dec 2012

Ja Ci mogę polecić w995, świetny walkman, aparat 8.1

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2
Quote

Jurij's Photo Jurij 21 Dec 2012

Skoro musi to być z salonu Plusa, to idź do salonu Plusa i coś sobie wybierz. Jeśli jednak zrezygnujesz z tego absurdalnego warunku, to do 300 PLN kupisz sobie Satio o przyzwoitych parametrach z dotykowym ekranem 3,5" oraz aparatem 12 MPx z xenonem. Żaden smartphone od Sony Ci tego nie da ;)
Quote

piwakk's Photo piwakk 21 Dec 2012

Tel będzie dla dziewczyny ;p

Dotykowe odpadają bo miała Nokię teraz i juz jej 2 razy padł wyświetlacz i taśma. Ja mam sam W995 i też mam rożnorodne problemy z nim :S
Quote

Jurij's Photo Jurij 21 Dec 2012

Aha, czyli przez touch and type nie masz na myśli telefonów dotykowych, tylko te wymysły od Nokii, tak? No cóż, w takim razie mam pytanie. Jesteś świadom, że napisałeś ten temat u schyłku 2012 roku, kiedy to od roku firma Sony Ericsson nie istnieje a od 3 lat nie zaprezentowała żadnego klasycznego telefonu nie dotykowego? Bo mam co do tego pewne wątpliwości :P Jeśli chcesz klasyczny telefon, to dla dziewczyny idealne modele to: Jalou F100, w595 flower edition, W705/W715, W995 lub C901, C903, C905.

Jeśli chcesz coś nowszego, to tylko: X10 mini pro, Xperia mini ST15i, Xperia mini pro SK17i. Ewentualnie biały Live with Walkman WT19i.
Quote

Goomowiec's Photo Goomowiec 21 Dec 2012

w595 odpada, nie ma przecież 5mpx, jalou z resztą też <_<... c901 jest dobry a biała wersja powinna przypaść do gustu twojej dziewczynie. jeśli nie to rozejrzyj się za Yarim albo W995
Quote

piwakk's Photo piwakk 21 Dec 2012

Nie wiem czy poprawnie napisałem ale touch and type - miałem na myśli, że telefon normalnych rozmiarów, ze zwykłą klawiaturką ale także z ekranem dotykowym, czyli np. Nokia C3-01. Ale z tego co wiem to ten dotyk siada. I czy tak jest w innych ?

No myślałem jeszcze nad Hazelem w sumie nie jest taki zły.

No a co do podanych modeli to nie wiem czy będą dostępne w Plusie. Bo ktos u mnie z rodziny się pytał około 1,5 roku temu w Erze i nie mieli na stanie C905 bo był to stary model
Quote

Wikciu's Photo Wikciu 21 Dec 2012

Wątpię, że trafisz teraz na taki telefon w abonamencie czy mixie, weź jakiś za 1zł, sprzedaj i kup taki telefon oddzielnie.
Quote

piwakk's Photo piwakk 21 Dec 2012

Czyli szukać głównie z tych co podaliście ;) ?
Quote

Jurij's Photo Jurij 21 Dec 2012

w595 odpada, nie ma przecież 5mpx, jalou z resztą też <_<


I co się tak bulwersujesz? Czynnik "dla dziewczyny" uznałem za priorytetowy i uznałem, że warto wymienić te modele.

No myślałem jeszcze nad Hazelem w sumie nie jest taki zły.


To źle myślałeś :)

No a co do podanych modeli to nie wiem czy będą dostępne w Plusie. Bo ktos u mnie z rodziny się pytał około 1,5 roku temu w Erze i nie mieli na stanie C905 bo był to stary model


Co Ty masz z tym plusem? Ogólnie u operatorów wciskają za złotówkę raczej tanie budżetowe modele, wyprodukowane w ciągu ostatniego roku (maksymalnie dwóch lat). Dlatego nie znajdziesz wśród nich praktycznie żadnego sensownego modelu od Sony Ericssona ani Sony. Te nowe Nokie z niskiej półki to straszna tandeta, dlatego nie warto się w to pakować. Natomiast warto sobie coś kupić na wolnym rynku, stąd powyższe propozycje.
Quote

piwakk's Photo piwakk 22 Dec 2012

Ok dziękuję ;)

A co do Hazela to tata go użytkuje i raczej nie ma żadnych problemów ;)

A co sądzicie jeszcze o Nokii E52?

Może nie ba aparatu 5 mpx ale ogólnie może być?
Quote

not found's Photo not found 22 Dec 2012

Moi znajomi mieli Hazele i każdemu albo podała taśma albo slider :P Oczywiście obudowa się też strasznie wyciera... E52 ma 2 znajomych i ogólnie mówią, że zaletą tego telefonu jest tylko to, że jest cienki i metalowy ;)

Czy bierzesz pod uwagę używane telefony? Bo według Twoich kryteriów z pierwszego postu ciężko będzie coś sensownego wybrać :D
Quote

timmi's Photo timmi 22 Dec 2012

E52 Ma tył metalowy tylko a przód to plastik,tylko sprawia wrażenie ;)Ja bym się bał brać używaną e52,bo dużo jest na chińskich częściach (budy klawisze itd.) albo trafisz na wadliwy egzemplarz.Hazel idź mi z tym dziadostwem wolny ,na internecie nie jest za dobry (czytaj tnie.)nie jest głośny i szybko się niszczy.Jak tak koniecznie musisz brać z sieci to weź i to sprzedaj a na wolnym rynku tyle pięknych sony ericssonów i nie co gorszych nokii choć nie wszystkie są złe :)
Quote

piwakk's Photo piwakk 22 Dec 2012

No miałem na myśli nowe telefony ;p
Quote

Jurij's Photo Jurij 22 Dec 2012

To napisz łaskawie do jakiej kwoty lub jeśli to ma być z oferty plusa to powiedz w jakiej taryfie i załącz najlepiej cennik które telefony są do wyboru. Bo tak to można sobie gdybać w nieskończoność.
Quote

piwakk's Photo piwakk 22 Dec 2012

Jeśli dostanę do wglądu cennik to wstawię.
Quote

piwakk's Photo piwakk 29 Dec 2012

Ok, sprawa ruszyła dalej.

To co zaoferowali w sieci dla stałego klienta to był śmiech na sali ;]

Za XPERIA Mini Pro chcieli dopłaty coś ponad 600 zł bodajże :blink:

Więc teraz jest taki temat:


Poszukiwany jest telefon nowy, z wolnego rynku w przedziale cenowym 800-1000 zł.

Wymagania:

- Telefon nie psujący się zbyt często ;D

- Marka Nokia/Sony Ericsson/Sony

- Dosyć dobry aparat - co najmniej 5 mpx

- Wi-Fi

- Dosyć szybki(wydajny)

- Obojętne czy slider czy cały dotykowy.
Quote

Jurij's Photo Jurij 29 Dec 2012

Tobie się nie chce forum poczytać, a mi się nie chce drugi raz tego pisać. Więc proszę: http://sony.yt/topic...onu/#entry31043 :)
Quote

piwakk's Photo piwakk 29 Dec 2012

No ok. A co do Xperii P, czy ona jest aż tak awaryjna? Bo ma dosyć sporą ocenę np. na mgsm.

A co polecacie z Nokii?

Mam na myśli np. model N8 czy też serię Lumia?

Chociaż z tego co widzę N8 ma dosyć niecodzienny system.
Edited by piwakk, 29 December 2012 - 20:13.
Quote

piwakk's Photo piwakk 01 Jan 2013

No chciałem ponownie się doradzić. Co byście doradzili ze zwykłych telefonów(nie dotykowych)?

Chodzi mi o nowe modele z allegro.
Quote