←  K550

Sony.yt - International Sony Forum

»

2x k550i - brak zasięgu i cid 51

michaelwaut's Photo michaelwaut 18 Dec 2012

Kupiłem na części żeby reanimować mój telefon co jakiś czas telefon.
Raz mi trzeba było obudowę, innym razem ekran i klawiaturę.
Zostały mi z tego eksperymentu jeszcze bardziej uszkodzone telefony:

I egzemplarz nie nadaje się do niczego, bo nie ładuje, ma cid 53 i coś nie tak z gdfs albo erom.

II ma cid 52 i po włączeniu nie pokazuje brak zasięgu. Sprawdzałem na kilku antenach więc pewnie gdfs

III wydaje się najbardziej perspektywiczny. Po włączeniu pokazuje biały ekran albo zawiesza się po wybraniu trybu.

I tu zaczynają się schody:
podłączyłem do setola i wyskoczył cid 51
próba podniesienia cid na 52 przez xs++ 3.2 nic nie daje. W okienku z logiem pojawia się komunikat open fs cośtam i nie rusza się ani trochę
Quote

Jurij's Photo Jurij 18 Dec 2012

@ 1 - to najłatwiej naprawić. W naszym serwisie online zrobimy Ci to za 15 PLN.

@ 2 - Nie. To na 99% końcówka mocy. Naprawa jest droga i raczej nieopłacalna.

@ 3 - trzeba by go zidentyfikować boxem. Najlepiej podczas naprawiania tego pierwszego ;)
Quote

sonyman's Photo sonyman 18 Dec 2012

@ 1 - to najłatwiej naprawić. W naszym serwisie online zrobimy Ci to za 15 PLN

Chyba by ładował gdyby gdfs padł tylko, czyli układ zasilania pewnie poszedł, nieopłacalna naprawa.

2 czasami przy złym demontarzu ktoś urwie nawet mały podzespoł i dlatego moze nie być zasiegu, porównaj na 2 płytach czy czegoś nie brakuje (w bliskim połozeniu złacza anteny), jezeli tak spróboj robić obejscie, albo poprostu zalutowac to miejsce żeby prad miał przejscie.

3 to musisz sam najpierw spradzic, podłacz i zamiast c wciskaj 2 i 5 na raz. Potem sprobuj wgrac softa, jak nie da rady to tak jak wyzej jest napisane -box.
Quote

Jurij's Photo Jurij 18 Dec 2012

A mozesz mi laskawie powiedziec od kiedy telefony z uszkodzonym gdfs laduja baterie i kto Ci takich glupot nagadal!? Uszkodzony telefon z migajaca dioda nie naladuje baterii NIGDY.
Quote

sonyman's Photo sonyman 19 Dec 2012

Napisałem CHYBA!
Quote