←  Xperia T | TL

Sony.yt - International Sony Forum

»

Sony Xperia T nie włącza się

Bartas's Photo Bartas 15 Dec 2012

Witam

Z rana jak w temacie, a dokładniej:
Telefon ma ok 1 miesiąca, zaraz po zakupie i pierwszym naładowaniu bydle się wyłączył i przez pewien czas nie chciał się włączyć, tak zrobił kilka razy jak i dzisiaj.
Ciekawe że robi tak tylko jak go wieczorem naładuje na maxsa i leży sobie spokojniutko przy głowie do rana. ztym że dziś koło 6.00 działał a o 7 już nie i nie idzie go włączyć. Wszelakie procedury włączania zostały wykonane (power i +, aparat itp.)
Co robić ? Macie jakieś pomysły, dioda się nie zapala po podłączeniu do PC lub sieci (no bo jak ma się zapalać jak jest naładowana) Totalnie martwy, aktualnie trzymam go w lodówce jak skruszeje to może zechce współpracować.
Quote

Bartas's Photo Bartas 15 Dec 2012

Lodówka pomogła przynajmniej na 2 z 3 wyłączeń.

3-krotne a i 10 krotne przytrzymanie kombinacji guzikowej nic nie pomogło, również flash jw. też nic. Totalnie nic, nie reagował nic, umarły i tyle tak za każdym razem
Odezwę się przy następnej awarii. Narazie działa.
Quote

phillix's Photo phillix 15 Dec 2012

BTW. Co daje trzymanie w lodówce? Coś z baterią się dzieje?
Quote

Bartas's Photo Bartas 15 Dec 2012

Dokładnie nie wiem ale za pierwszym razem jak wreszcie się włączyła (a już miałem lecieć do serwisu), przez ok. 1h, miałem ją w zewnętrznej kieszenie wkrótce na mrozie i puściła.
Poza tym kiedyś żeby odblokować radio samochodowe na kartę lub kod trzeba było włożyć je na noc do zamrażarki i blokady puszczały, więc pomyślałem że spróbuje jeśli na nic innego nie reagowała to, to rozwiązanie wydawało się najbardziej racjonalne, serwisów się boje zależy na kogo się trafi i jak mu czapka stoi, więć próbowałem siam.
Quote

Bartas's Photo Bartas 20 Dec 2012

Na 6 prób 5 okazało się trafem w dziesiątkę, prawdopodobnie prąd zostaje w jakimś tranzystorku który wyłącza urządzenie. Po ochłodzeniu jako z prądem i zimnem bywa puszcz i znów żyje


Dzięki za serwis napewno skorzystam.
Quote

kasmillo's Photo kasmillo 26 Dec 2012

witam,
mam podobna sytuacje. ładowałem telefon w nocy i rano jak sie obudziłem to nic nie reagowal. był martwy. próbowałem z lodówka ale jak narazie to bez efektów. jeśli macie jakieś inne pomysły to dajcie znac
Quote

Jurij's Photo Jurij 26 Dec 2012

Spróbuj przytrzymać włącznik i klawisz głośności w dół razem przez 20 sekund aż zawibruje. Jeśli twardy reset nie pomoże i telefon nie jest wykrywany przez pc companiona i inne flashery, to zostaje tylko serwis Sony.
Quote